Yardım Sarj aletini yanlisikla tersten taktim

mrtalidyg

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
37
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 12.0.4.0 global kararli
Telefon Modeli
Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Type c sarj kullanan telefonumu karanliktayken sarja takiyim derken yanlisikla ucunu tersten taktim karsima bi uyari cikti yavas sarj diye anlamadim ne oldugunu uyariyi kapadim telefona baktim sarj oluyo bi bakiyim dedim sarj kismina tersten takmisim duzelttim sarj girisine baktim kirildimi diye biseyi yok düzelttim sarj oluyo takinca anlamadim hicbisey sizce sarj girisine yada sarj aletine bisey olmusmudur? Type c sarj aleti iphone gibi iki kisimdanda takilabiliyormu?

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Type c şarj kabloları çift taraflı takılabiliyor ancak bazı cihazlarda bir tarafı hızlı şarj destekliyorken diğer tarafı daha yavaş şarj ediyor.
Örneğin aynı şarj cihazı ve kablosu ile mi8se iki taraflı da hızlı şarj ediyorken, mi note 3 cihazın tek tarafı hızlı şarj ediyor

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Type c şarj kabloları çift taraflı takılabiliyor ancak bazı cihazlarda bir tarafı hızlı şarj destekliyorken diğer tarafı daha yavaş şarj ediyor.
Örneğin aynı şarj cihazı ve kablosu ile mi8se iki taraflı da hızlı şarj ediyorken, mi note 3 cihazın tek tarafı hızlı şarj ediyor
İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Emin misiniz? Neden böyle bir şey yapsınlar ki anlam veremedim.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Tip-c kabloların her iki yönü de takılabilir. Sıkıntı olmaz hocam. En fazla çok sert ve hızlı taktıysanız zarar görür.

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Endişelenmeye gerek yok her iki tarafından da kullanılabilecek bir şekilde yapılmıştır Type-C.

Oyla:

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Emin misiniz? Neden böyle bir şey yapsınlar ki anlam veremedim.
İlk başta bende kablo veya şarj cihazından şüphelendim ancak farklı denemeler yapmama rağmen sonuç değişmedi, iki tarafta şarj ediyor ancak tek taraf hızlı şarjı destekliyor

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Telefona şarj aparatı takıldığında eğer aparat hızlı şarja uygun değil ise sistem uyarı veriyor.
Sanırım siz böyle bir uyarı ile karşılaşmışsınızdır.

Bunu daha iyi anlamak için eski sistem(hızlı şarj özelliği taşımayan) bir şarj kablosu takın.

Oyla:
Üst Alt