Soru Şarj 1 saatte bitiyor?

Osoqui

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
1
Telefon 2 yılını tamamladı sayılır. Orijinal rom var ve telefon rootsuz. MİUİ 9.6 ve 5.0.2 android sürümü mevcut.

Uzun zamandır şarj problemi yaşıyorum. Şarj 2.1A makineyle 45-50 dakikada doluyor ve yoğun kullanımda 1 saatte tamamen tükeniyor. 10 dakikalık mobil veri açık kullanımda %20 şarj gittiği oluyor. Yani özetle su gibi gidiyor şarjı gün içerisinde 5 kere şarja takmak zorunda kalıyorum. Bunun yanı sıra telefon kapanıp açılırken Mİ yazısında 4-5 dakika takılıp sonra açılıyor.

Ben bu batarya sorununu nasıl çözebilirim. Root ve ROM konusunda tecrübelerim var ama bu çözüm mü bilmiyorum. Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler...

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Muhtemelen bataryanız ömrünü doldurmuş gibi duruyor. Her ihtimale karşı temiz bir kurulum yapın, çözüm olmaz ise yeni batarya veya yeni bir cihaza geçmek gerekebilir. :)

Oyla:

Osoqui

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
1
Muhtemelen bataryanız ömrünü doldurmuş gibi duruyor. Her ihtimale karşı temiz bir kurulum yapın, çözüm olmaz ise yeni batarya veya yeni bir cihaza geçmek gerekebilir. :)
Teşekkürler Peki Root veya ROM bu soruna biraz da olsa çözüm olabilir mi? Batarya ömrü için ROM tavsiyeniz var mı?

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Maalesef cihazınız için olan romları bilmiyorum. Fakat bataryanız ömrünü doldurmuş ise rom çare olmayacaktır.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt