Haber Sar değeri yüksek telefonlar

Almanya Radyasyondan Korunma Ajansı'nın verilerinden yola çıkarak piyasadaki en yüksek ve en düşük SAR değerlerine sahip telefonları araştıran araştırma şirketi Statista, bu verilerin sonucunda bir liste paylaştı.
Telefonların yaydıkları radyasyon değerlerinin ne kadar ciddi bir konu olduğuna neredeyse her videomuzda değinmeye çalışıyoruz. Son zamanlarda araştırma şirketi Statista’nın yaptığı listeye göre en yüksek radyasyon değerine sahip olan akıllı telefonlar açıklandı.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Listede birinciliğe oturan Xiaomi, Mi A1 cihazıyla kilogram başına 1,75 watt’lık radyasyon salınımıyla görenleri şaşırttı. İkinci sırada bizleri OnePlus’ın 5T cihazı kilogram başına 1,68’lik bir değerle karşımıza çıkarken Xiaomi Mi Max 3 ise 1,58’lik bir değerle üçüncü oldu. Xiaomi dışında, Apple'ın iPhone 7 ve 8 cihazları da yüksek SAR değeri ile kullanıcıları şaşırttı.
Alman Radyasyondan Korunma Ajansı’nın verilerinden faydalanarak yapılan listede Google, Apple, ZTE ve HTC gibi birçok marka yer aldı.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bunun yanı sıra en düşük radyasyon salınımını yapan cihazları da açıklayan araştırma şirketinin listesinde Samsung markası hem birinci hem de listeyi oluşturan ağırlıklı marka oldu. Samsung’un Galaxy Note8 cihazı 0,17 watt’lık değerle birinci olurken listede bulunan 16 cihazdan sekizi Samsung’a aitti.
Kaynak:WEBTEKNO

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Bu liste, Samsung un bu konuya dikkatini ve anten tasarımlarını buna göre şekillendirmesinden dolayı tesadüf olmayan başarısını da tescillemiş.
Diğer markalarından cihazlarının yaptığı salınımlara biraz daha dikkat ettiğini umarım görürüz.

Hakan Ali Hasan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
15
Bu liste, Samsung un bu konuya dikkatini ve anten tasarımlarını buna göre şekillendirmesinden dolayı tesadüf olmayan başarısını da tescillemiş.
Diğer markalarından cihazlarının yaptığı salınımlara biraz daha dikkat ettiğini umarım görürüz.
Size aynen katılıyorum keşke xiaomi gibi firmalarda bu sar değeri konusuna dikkat etseler ve samsung benim en beğendiğim firma güncelleme politikasını saymassak tabincihazlarına dediğiniz gibi önem veren bir firma.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Sar değerindeki 0.1 lik rakamlara takılmayın. Körüklü bir otobüsteki 60m² yerde 1 saatlik yolculukta mobil bağlantı ile tam güçte çalışan 90 telefon arasında aldığınız radyasyon eminim size başka bir açıdan baktıracaktır.

Bk54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mi8se
Konular
4
Mi8 se’nin kaç acaba hiçbir yerde bulamadım.

Üst Alt