Yardım Sanırım Dahili Bellekdeki Usb System Dosyalarını Sildim!

Canfreud

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
Sürekli root ,rom yazılım yüklerken bi anda telefonla pc bağlantısını asla yapamadığınızı düşünün! Ne acı ama !
Pc deki eksik driver dosya falan alakası yok arkadaşlar. Tamamen elimdeki cihazla ilgili . Bağlantıda pc hiç tepki vermiyor . Tel açıkken bağlantı kurduğumda şarj bile olmuyor. Önce teli kapatıcam ,bütün gücün kendine kaldığını anlayınca öyle şarj olmaya başlayacak ..snra açılabilir..
ANdroid 10
Miui 12.5 (21.2.9 BETA)
4.9.237 StormBreaker
çokta sewerek uzun zamandır kullanıyorum bu romu. En son BL açık ama rootsuz olarak temiz temiz kullanıyordum. Dahili System dosyalarında gezerken bir kaç dosya yanlışlıkla sildiğimi farketmiştim.
Kısa bir süre sonra yine custom bişeyler bakayım yükleyim dedim. A a usb tepki vermedi!
Dedim pc deki sürücüler uçtu heralde. Onları yeniledim. Yok! Hata ayıklama mı kapandı acaba ? Yok!
Test point ? Haydaaa! Test pointe geçen tel bağlantı sesini bile vermiyo. Eksik bişiler var. .inf ne bulduysam gerekli gereksiz denedim. Sorunun pc demi telefonda mı anlamak için başka cihaz ve kablolarla test ettim. Sorunsuz bağlantı kurdum. Sorun telefonda. Ne yaparım? Manuel güncelleme yüklerim. Harika !
Ayarlar/telefon hakkında... Miui logosuna bi kaç tık. Ek yazılım güncelleme seçe...nerde ? Bi kaç tık daha.. haydaaa! Logo diilmiydi çekirdekmiydi ana bant sürümmüydü nereye tıklıyoduk yahu!! Tıklanmadık sekme bırakmadım. Ek güncelleme seçeneklerini geçtim güncelleme sekmesi bile yok. Ben ne zamandır kullanıyorum bu sekilde telefonu bilmiyorum..
Sistem.iu , sistem başlatıcı gibi uygulamaların önbelleklerini temizledim. Saklandı çıkıcak seçenekler diye ümit ettim. Çıkmadı.. Gizli ayarlar uygulamalarının hepsini denedim. Hiçbiri bana manuel güncelleme dosyası yükleyebileceğim bi sekme açmadı.
Şimdi arkadaşlar , bakın çok net söylüyorum... LÜTFEN BANA YARDIM EDİNNNN !!!
yoruldum artık. Geceleri uyumak istiyorum lütfen..
yaklaşık on gündür süregelen bi durum bu. Neyi atlıyorum lütfen fikir verin... Ek bilgi lazımsa ne isterseniz söylim gönderiyim..
İlk başta da benim düşüncem sistem usb dosyalarından silmiş olmam . Ama kök erişimim yokken öle bi dosyayı nasıl silmeme izin verir cihaz onuda bilmiyorum.
birşey daha war. Yine bir süre önce anakarttan bi parça düşmüştü. Tam batarya soketinin hemen üstünde. İki noktayı birleştiren bi devre elemanıydı diye düşündüm. Şuan o noktalar boş mesela. Yani bi alakası warmı bilmiyorum ama ondan snra da telefonu sıkıntısız kullandım. Tabi usb bağlama ihtiyacı duymamıştım o süre. İnanmazsınız telefonun içindeki bütün bağlantı şemalarını devre elemanlarını gösteren sayfalarca döküman indirdim. Belki o parçanın ne işe yaradığını anlarım diye. Mümkün mü? Değil tabiki hiç bi ... şey anlamadım... Oh be döktüm içimi rahatladım. Bak bak saate bak sabah 7 olmuş. Yıldım yıldımm !!!

Moderatör tarafında düzenlendi:

Canfreud

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Şu tarz dosyalardan sildim, bazılarını düzenleme modunda deneme amaçlı düzenlediğimi hatırlıyorum. Belkide bunlar çalışma şeklini etkilede bağlantının..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam o dediğiniz dosyalar sistem içinde bulunmaz üzerindeki ic entegre içinde sillinmeyecek şekilde yazılıdır içindeki her işlem hafıza çipinde yazmaz o ciplere yazmak için de belirli portları veren işlemci üstünde rom bellekler mevcut qc port verir veya com port diyelim onların silinmesini neredeyse mümkün degil zaten öyle birşey olursa işlemci gitmiş demektir
Yani dediğin gibi gömülüyse o dosyalar müdahale etmem için de kök yetkisi gerekir bence. Benim cihaz açık ama root lu değil

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26

Şu tarz dosyalardan sildim, bazılarını düzenleme modunda deneme amaçlı düzenlediğimi hatırlıyorum. Belkide bunlar çalışma şeklini etkilede bağlantının..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yani dediğin gibi gömülüyse o dosyalar müdahale etmem için de kök yetkisi gerekir bence. Benim cihaz açık ama root lu değil
hocam root da olsa müdehale edilecek birşey degil yani o sisteme giremezsiniz burada gördüğünüz tüm dosyalar hafıza çipi üzerindekiler benim söylediğim öyle bir dosya degil rom olarak fabrikada qualcomm da yazılır kullanıcılar oraya müdehale edemez belki soguk lehim falan olmuştur tamirciye vermenizi tavsiye edebilirim redmi 5plus da kronik bir sorun varmı hatırlamıyorum H.kadioglu hocam buraya bir bakın en azından arkadaşı dogru yönlendirelim

Oyla:
Üst Alt