Yardım Sanal Gerçeklik Gözlük

Orkun Doğan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orkun
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
19
Plus ile uyumlu, Mercekleri ayarlanabilen sanal gerçeklik gözlük önere bilecek varmı.

Fiyat aralığı: Max. 150

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
muhalefet şeklinde bir önerim olsun...
daha çnce 4.7 inch lik ve sonra da 5.5 inch lik tlf ile kullanmış.. hemde en basitlerinden... biri olarak

mi5s plus ı diğerlerinden ayırt eden özelliği mi var ? misal... bende note3 pro var.. arada fark 0.2 inch fark mıdır ? çoğu gözlük 6inch e kadar destekliyor

veya ekran değeri 2k filan da mı ? hayır klasik fhd

şimdi... marka aynı bile olsa birçok yerli yapım da olmak üzere var. misal ben geçen sene arkadaşdan deneyerek 50tl aldım.. hemde cam lar hem sağ sol hemde ileri geri ayar ı da mevcut

burda dikkat etmeniz gereken bence...
mercekleri imkan veriyor ise eleman deneyerek almanız. sonuçda burda etken mercek kalitesi. sabit hareketsiz bile olsa mercekler kötü ise..

ayrıca
hobit vs yi 3d olarak seyretmek istedim
şunu diyebilirim.. bazen elf lerin sırasından birini veya ellerindeki yay ı uzanıp alacak mışım gibi bir his ile seyrettim filmi... maalesef 3d de alt yazı seçeneğini düzenleyemediğim için mecburen türkçe seslendirme izledim.. direk ing olaran maalesef ...
ayrıca
2 saat lik bir filmi seyretmek istediğiniz de emin olun.. o gün ve sonraki gününüz zehir olabilir baş ağrısından
kullanacağınız bu gözlükler .. bazı insanlarda 30dak bile sürmeden baş ağrısı yapabiliyor. özellikle film seyrederken uzanarak seyretmeniz hem kafanızdaki tlf vs ağırlığı hemde şahsi yorulmanızı düşünürseniz...

seyir aşaması vr filmler de 3d filmler ile arasındaki fark varmı bilemiyorum.
pc de mavi-kırmızı cam lar ile seyretme işi ise.. o tam bir baş belası. özellikle sol gözünüz haşat oluyor. bir ağrı da diyemiyorum.. bir ağırlık hissediyorsunuz. tabiki kullandığım 60hz lik klasik fhd monitör olması.. marka pek farketmiyor burda... bu baş ağrısında etken
ve monitör/tv den 3d seyrederken de aktif pasif gözlük tipine... benim gibi mavi-kırmızı cam lara göre durum pek iç açıcı denmez.

şunu unutmamak lazım.

blueray film i dev ekranda seyretmek ile 10dakika seyredilmiş 3d bir pek fazla kıyasa gelmiyor.. 3d deki derinlik vs çok fazla....

tabiki kullanılan cam /mercek burda oldukça etken

projeksiyonlar için de ufak not
piyasad fiyatı 4.000 lira bie olan birçok projeksiynun kendi çözünürlük değeri FHD olmadığı gibi... 2k vs zaten ...
birçoğunun ışık akı değeri olan lumen değeri de 2000 i pek bulmuyor. dolayısı ile de ekrana yansıyan kareler de ona göre mat oluyor
açıklamalarında FHD yazıyor derseniz de.. o da şu.. fhd video ları sıkıştırarak kendi iç çözünürlük değeri ile yansıtıyor. dolayısı ile siz 4k çözünürlüklü filmi bile destekliyor deseler.. yapılan iş sadece sıkıştırma ile yansıtmak.. siz 4k görüntü görmüyorsunuz yansıtma sonucunda
3.000 lümen den düşük versiyonların renk parlaklık ve derinlikleri de çok hoş olmayabilir.
ama kendime muhalefet edeyim.... 2.000 lümen bile olmayan oldukça canlı renklerde projeksiyonlar da var mı... VAR.... fiyatı 1.500 tl bile olsa.. deneyip almanız...

burdan vr lara geri döner isek.. aynı şekilde camların da kalitesi bahsettiğim renk ve göz yorulmanızda etken..

fiyatı 400 tl bile olsa deneyip almanız mantıklı.. her insan maalesef aynı şeye bakıp aynı sonucu ve rengi göremiyor.. benim gözlüklerim de 2 cam var.. hem miyop um hemde hipermetrop um.. kısacası bildiğin kör... ama gel görkü, gözlükler ile sana tlf ekran daki titremeyi detaylı anlatabilirim

selamlar

Oyla:
Üst Alt