Soru Samsung s10+ ya da mi 9 pro

Titanic

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 7
Konular
64
Samsung s10+ ya da mi 9 pro hangisini tercih edersiniz?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Aradaki fiyat farkı ucurum ama performans kaybı yok hatta ülkemizden alacaksanız S10+'ı 9T Pro daha güçlü olacak çünkü Snapdragon 855 kullanıyor, kamerası vs de fazlasıyla iyi. Yazılım desteğini konuşmaya gerek yok herhalde gerçi Samsung amiral gemileri ile ilgilenir ama bence MIUI kadar olamaz kısacası bu yüzden Skorpi hocama katılıyorum Mi 9 yerine 9T Pro çok daha tercih edilesi bir cihaz.

Oyla:

Barriss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Redmi K20 Pro
Konular
10
K20 pro yada mi9t pro öneririm

Redmi K20 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Telefonların sadece performans olarak değerlendirilmesine pek katılmıyorum. Sonuçta bu cihazlar oyun bilgisayarı yada oyun konsolu değil. Telefonlar hayatımızı kolaylaştırmak için akıllı hale getirilmiş cihazlardır, dolayısı ile hangisi daha çok hayatımızı kolaylaştırıyor ise onu tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Performans beklerken konfordan ödün vermek çok mantıklı gelmiyor, sırf performans isteniyorsa tabiki o zaman iş değişir.

Örneğin: Subaru impreza ile Volvo v90 karşılaştırmasın da tek derdi hız olan bir insan İmpreza yı tercih edecektir, fakat hem hız, hem konfor, hem güvenlik isteyen bir insan daha pahalı da olsa Volvo v90 seçecektir. Aynı mantığı Mi 9T Pro ve S10+ karşılaştırmasın kullanabilirsiniz.

Tabi aylık gelirim 10.000 tl değilse bir telefona da 8-9 bin lira vermem. Zaten bu pek mantıklı bir hareket olmaz.

Fakat birde karşılaştırma yanlış yani mi 9 serileri düz s10 hata s10e ile falan karşılaştırılması gerek sonuçta sorduğunuz şeylerin birisi 4-5 bin lira diğe 8-9 bin lira.

Son düzenleme:
Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Telefonların sadece performans olarak değerlendirilmesine pek katılmıyorum. Sonuçta bu cihazlar oyun bilgisayarı yada oyun konsolu değil. Telefonlar hayatımızı kolaylaştırmak için akıllı hale getirilmiş cihazlardır, dolayısı ile hangisi daha çok hayatımızı kolaylaştırıyor ise onu tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Performans beklerken konfordan ödün vermek çok mantıklı gelmiyor, sırf performans isteniyorsa tabiki o zaman iş değişir.

Örneğin: Subaru impreza ile Volvo v90 karşılaştırmasın da tek derdi hız olan bir insan İmpreza yı tercih edecektir, fakat hem hız, hem konfor, hem güvenlik isteyen bir insan daha pahalı da olsa Volvo v90 seçecektir. Aynı mantığı Mi 9T Pro ve S10+ karşılaştırmasın kullanabilirsiniz.
MIUI'ı pek konforlu bulmuyorsunuz sanırım haha-- Evet ONEUI bence de çok güzel bir arayüz ama MIUI'da çok güzel bir arayüz. Kamera olarak tabii ki de S10+ daha iyi olacaktır ama 9T Pro'nun da " Bu nasıl fotoğraf lan böyle :@ " dedirtecek bir yanı olduğunu sanmıyorum. Bu arada aradaki performans farkı her zaman konforu etkiler çünkü iki farklı araba koltuğunu kıyaslamıyoruz herşeyi etklieyen bir donanımın farkından bahsediyoruz ama bu iki model arasında iki koltukta bayağı rahat olacaktır giggle~~

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
MIUI'ı pek konforlu bulmuyorsunuz sanırım haha-- Evet ONEUI bence de çok güzel bir arayüz ama MIUI'da çok güzel bir arayüz. Kamera olarak tabii ki de S10+ daha iyi olacaktır ama 9T Pro'nun da " Bu nasıl fotoğraf lan böyle :@ " dedirtecek bir yanı olduğunu sanmıyorum. Bu arada aradaki performans farkı her zaman konforu etkiler çünkü iki farklı araba koltuğunu kıyaslamıyoruz herşeyi etklieyen bir donanımın farkından bahsediyoruz ama bu iki model arasında iki koltukta bayağı rahat olacaktır giggle~~
Evet pek konforlu bulamadım malesef miui arayüzünü. Ayrıca performans konusunda da aralarında kaideye alınacak bir performans farkı yok bence zaten ikinsinde de kullanılan işlemciler ihtiyaçların çok üzerinde gereksiz işlemciler bence. O yüzden ben bu iki cihazda performans farkını yaşayacak yada takacak bir kullanıcı olduğunu düşünmüyorum.

Bu gün Pubg gibi, Wot blitz gibi oyunlarda en yüksek ayarlarda bile %30-40 kullanımı geçmeyen işemcilerden bahsediyoruz. Fotoğraf ve AI işlemleri için zaten Kirin ve Exynos işlemcilerinde bu işe özel Npu çekirdekleri var fakat Snapdragon da o yok mesela.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Evet pek konforlu bulamadım malesef miui arayüzünü. Ayrıca performans konusunda da aralarında kaideye alınacak bir performans farkı yok bence zaten ikinsinde de kullanılan işlemciler ihtiyaçların çok üzerinde gereksiz işlemciler bence. O yüzden ben bu iki cihazda performans farkını yaşayacak yada takacak bir kullanıcı olduğunu düşünmüyorum.

Bu gün Pubg gibi, Wot blitz gibi oyunlarda en yüksek ayarlarda bile %30-40 kullanımı geçmeyen işemcilerden bahsediyoruz. Fotoğraf ve AI işlemleri için zaten Kirin ve Exynos işlemcilerinde bu işe özel Npu çekirdekleri var fakat Snapdragon da o yok mesela.
İşlemciler ile ilgili zaten ikisininde çok iyi olduğunu bende söyledim bunda hem fikiriz. Arayüz konusunda ise kişisel görüşürüz o yüzden ona birsey diyemem ama iki cihaz arasında kalan kullanıcılar misal konu sahibi gibi iki cihazda artık AVM'lerde bulunuyor orada ikisinide deneyimleyebilirler ona göre daha kolay karar verirler diye düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt