Rehber Safetynet nedir.? Universal SafetyNet Fix / Universal Hide – The SafetyNet bypasser

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Günümüzde Android telefonların çoğunda root atma yaygındır, çünkü birçok ince ayar yapılabilir ve Xposed framework gibi en popüler modları çalıştırabilirsiniz.
Güvenlik ağı sorunu, Lineage, MIUI geliştirici sürümü, Resurrection Remix vb. gibi özel işletim sistemleriyle görülebilir.
Bu sorundan kurtulmak ve güvenlik ağı gereken belirli uygulamalar çalıştırmak için, Magisk Su ile android cihazınız rootlanması gerekir.

Safetynet nedir?
Gooogle, Android Cihazlarda Güvenlik ağı kontrolünü kullanıma sundu. Güvenlik ağının temel amacı, cihazın rootlu olup olmadığını test etmektir. Cihazınız Super Su veya başka bir Rooting uygulaması ile rootlanmışsa, bir safetynet geçişi gerektiren bazı uygulamaları çalıştıramazsınız.
Şimdi Android Pay, Netflix ve Bankacılık uygulamalarının çoğu, cihazınız rootlu olduğunda çalışmaz.
Bu yüzden Magisk Systemless root devreye girdi. Root oluşturma işlemi sırasında Magisk root ikili dosyaları herhangi bir sistem bölümü yapmaz. Böylece safety ağını kolayca geçirebilirsiniz.

Universal SafetyNet Fix / Universal Hide – The SafetyNet bypasser
Magisk, yüklediğiniz tüm uygulamalardan root erişiminizi gizleyebilir. Rootlu cihazda çalışmayan uygulamaları çalıştırmanıza yardımcı olacaktır. Bu kılavuzda, Universal SafetyNet Fix / Universal Hide ve The SafetyNet bypasser olarak adlandırılan uygulamayı anlatacağım.
Aygıtınıza sistemsiz Xposed Framework kurduysanız, Universal SafetyNet düzeltme modülü yardımcı olamaz. Dolayısıyla, Xposed Framework'ün büyük bir hayranıysanız ve Android 6.0 ve üstü kullanmaya devam ediyorsanız, Magisk geliştiricisinin taşıdığı Magisk'in Modüller bölümünden Systemless Xposed'ı kurmanız gerekir.
Tavsiyem, Didgeridoohan tarafından SafetyNet'i düzeltmek için en yeni MagiskHide Props Config Modülünü kullanmanzdır. -
MagiskHide Props Config Modülü:

Universal Safety Net Fix Uygulaması ile SafetyNet Nasıl Onarılır
İlk İndirme, aşağıdaki uygulamalardan Magisk son Sürüm 20.1 için bağlantılar.
- Universal Safety Net Fix:
Magisk Manager uygulamasını açın ve menüyü soldan sağa sürükleyin.
  1. Şimdi, modül bölümünü göreceksiniz. Üzerine dokunun.
  2. Sarı renk + sembolüne tıklayın.
  3. Universal SafetyNet Fix'i ve depolamadan zip dosyası seçeneğini seçin.
  4. Universal SafetyNet Fix .zip dosyasını kuracaktır. Son olarak, yeniden başlat'a dokunun.
Şimdi, magisk manager uygulamasında Güvenlik ağını kontrol edin.
Geçiş bildirimini göreceksiniz.
Bu, Özel ROM'ların çoğunda Safetynet Sorunu Düzeltme yöntemidir.
Rootlu telefonlara benzemeyen uygulamaları çalıştırmak için basit bir süreçtir...

Kaynak:

Ekli dosyalar

• Universal-safetynet-fix-v3.zip
    4,5 MB · Görüntüleme: 616
  • MagiskHidePropsConf-v2.4.1.zip
    43,5 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleme:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
gpay bootloader açınca zaten direk çalışmayı durduruyor.magisk le tekrar çalıştırmak için 7-8 adım felan yapmak gerekiyor.xda'da adam makale yazmış bununla ilgili :D
keşke bootloaderı da gizleyebilsek

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
gpay bootloader açınca zaten direk çalışmayı durduruyor.magisk le tekrar çalıştırmak için 7-8 adım felan yapmak gerekiyor.xda'da adam makale yazmış bununla ilgili :D
keşke bootloaderı da gizleyebilsek

Geliştirici arkadaşa sorununuzu ve taleplerinizi iletebilirsiniz

FaserDarth

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
MI 10T PRO
Konular
4

Günümüzde Android telefonların çoğunda root atma yaygındır, çünkü birçok ince ayar yapılabilir ve Xposed framework gibi en popüler modları çalıştırabilirsiniz.
Güvenlik ağı sorunu, Lineage, MIUI geliştirici sürümü, Resurrection Remix vb. gibi özel işletim sistemleriyle görülebilir.
Bu sorundan kurtulmak ve güvenlik ağı gereken belirli uygulamalar çalıştırmak için, Magisk Su ile android cihazınız rootlanması gerekir.

Safetynet nedir?
Gooogle, Android Cihazlarda Güvenlik ağı kontrolünü kullanıma sundu. Güvenlik ağının temel amacı, cihazın rootlu olup olmadığını test etmektir. Cihazınız Super Su veya başka bir Rooting uygulaması ile rootlanmışsa, bir safetynet geçişi gerektiren bazı uygulamaları çalıştıramazsınız.
Şimdi Android Pay, Netflix ve Bankacılık uygulamalarının çoğu, cihazınız rootlu olduğunda çalışmaz.
Bu yüzden Magisk Systemless root devreye girdi. Root oluşturma işlemi sırasında Magisk root ikili dosyaları herhangi bir sistem bölümü yapmaz. Böylece safety ağını kolayca geçirebilirsiniz.

Universal SafetyNet Fix / Universal Hide – The SafetyNet bypasser
Magisk, yüklediğiniz tüm uygulamalardan root erişiminizi gizleyebilir. Rootlu cihazda çalışmayan uygulamaları çalıştırmanıza yardımcı olacaktır. Bu kılavuzda, Universal SafetyNet Fix / Universal Hide ve The SafetyNet bypasser olarak adlandırılan uygulamayı anlatacağım.
Aygıtınıza sistemsiz Xposed Framework kurduysanız, Universal SafetyNet düzeltme modülü yardımcı olamaz. Dolayısıyla, Xposed Framework'ün büyük bir hayranıysanız ve Android 6.0 ve üstü kullanmaya devam ediyorsanız, Magisk geliştiricisinin taşıdığı Magisk'in Modüller bölümünden Systemless Xposed'ı kurmanız gerekir.
Tavsiyem, Didgeridoohan tarafından SafetyNet'i düzeltmek için en yeni MagiskHide Props Config Modülünü kullanmanzdır. -
MagiskHide Props Config Modülü:

Universal Safety Net Fix Uygulaması ile SafetyNet Nasıl Onarılır
İlk İndirme, aşağıdaki uygulamalardan Magisk son Sürüm 20.1 için bağlantılar.
- Universal Safety Net Fix:
Magisk Manager uygulamasını açın ve menüyü soldan sağa sürükleyin.
  1. Şimdi, modül bölümünü göreceksiniz. Üzerine dokunun.
  2. Sarı renk + sembolüne tıklayın.
  3. Universal SafetyNet Fix'i ve depolamadan zip dosyası seçeneğini seçin.
  4. Universal SafetyNet Fix .zip dosyasını kuracaktır. Son olarak, yeniden başlat'a dokunun.
Şimdi, magisk manager uygulamasında Güvenlik ağını kontrol edin. Geçiş bildirimini göreceksiniz.
Bu, Özel ROM'ların çoğunda Safetynet Sorunu Düzeltme yöntemidir.
Rootlu telefonlara benzemeyen uygulamaları çalıştırmak için basit bir süreçtir...
Elinize sağlık hocam, anlamakta zorlananlar için gayet güzel açıklamışsınız Yes~~

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
rica ederim sorunsuz kullanımlar
Magisk 20.1 yüklüydü, magiskhide çalışıyordu ancak ctsprofile false durumundaydı. Belki düzeltir diye magisk modül içerisinden ekteki fix dosyasını yükledim. Ardından yeniden başlattım ve root gitti. Twrpden tekrar magisk 20.1 yükledim. Sorunsuz yüklendi, telefonu açtım yine root yok :)

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Magisk 20.1 yüklüydü, magiskhide çalışıyordu ancak ctsprofile false durumundaydı. Belki düzeltir diye magisk modül içerisinden ekteki fix dosyasını yükledim. Ardından yeniden başlattım ve root gitti. Twrpden tekrar magisk 20.1 yükledim. Sorunsuz yüklendi, telefonu açtım yine root yok :)

kullandığınız romu wipe yapmadan tekrar yükleyerek restore edin

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Magisk modülleri ile ilgili olduğundan konu magisk bölümüne taşınmıştır.

Truva001

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdinç
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Çiftçi
Konular
3
Restore yaptım ama magisk yine yok root gitti

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Restore yaptım ama magisk yine yok root gitti

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Magisk 20.1 zip dosyasınıda restore etmelisiniz

Üst Alt