Rehber [Sadece Custom Romlar]Magisk kurmadan kalıcı TWRP kurulumu

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Bazı arkadaşlarımız telefonuna Root atmak istemiyor. Root atmayınca da TWRP kalıcı olmuyor.
Aşağıdaki işlemleri yaparak Magisk kurmadan kalıcı TWRP kuruluyor.
NOT: Mi5s ve Redmi 5 Plus'da denedim. Kalıcı oluyor.

1.) MiFlash kurulu değilse kurun. (Sürücülerin yüklenmesi önemli)
2.) Cihazınıza uygun en güncel TWRP'yi indirin.
3.) Bilgisayarıma girin ve klasör yoluna " C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android " gidin.
4.) İndirilen TWRP dosyasını buraya kopyalayın ve dosyanın adını "twrp" olarak değiştirin.
5.) "C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android" Klasör yolu açık iken klasörün herhangi bir yerine shift tuşuna basarak farenin sağ tuşuna basın ve " komut istemini burada aç" diyin.
6.) Komut penceresi açıldıktan sonra ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak telefonu FastBoot moda alın ve bilgisayara bağlayın.
7.) Komut penceresine ilk kodu yapıştırıp enter tuşuna basın.
8.) Son olarak ikinci kodu yapıştırıp enter tuşuna basın ve bekleyin TWRP açılacak.
Kod:
fastboot flash recovery twrp.img
Kod:
fastboot boot twrp.img

Son düzenleme:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Açıklama için teşekkürler. Fakat önce sormak lazım, Twrp nin amacı nedir diye...
1. Cihaza custom rom (eu, miroom miuipro vs.) kurmak,
2. Root yetkisi isteyen uygulamaları ( gcam, titanium Backup, dolby vs.) çalıştırabilmek için magisk flashlamak.
Peki cihaz rootlanmadıktan sonra twrp kurmanın mantığı nedir ki?

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Açıklama için teşekkürler. Fakat önce sormak lazım, Twrp nin amacı nedir diye...
1. Cihaza custom rom (eu, miroom miuipro vs.) kurmak,
2. Root yetkisi isteyen uygulamaları ( gcam, titanium Backup, dolby vs.) çalıştırabilmek için magisk flashlamak.
Peki cihaz rootlanmadıktan sonra twrp kurmanın mantığı nedir ki?
Sadece Eu rom kurmak isteyenler var.
Banka uygulamaları ile haşir neşir olan kişiler root atmak istemiyor. Bir nebze de olsa içini rahatlıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tek tip kullanıcı tipi yok malesef.
Herkesin ihtiyacı ve fikri farklıdır.
Mantığı tamamen budur.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Elinize sağlık hocam

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
Evet bende bunlardanım. Amacım sadece eu beta rom kurmak (root yapmak istemiyorum). Çünkü; bankacılık işlemlerini çok fazla kullandığım için custom romlara yada 3.parti uygulamalara karşı tedbirliyim.
Not: Eu beta rom'a yeni geçtim hatta üstüne yeni sürümü de yükledim ama twrp hala duruyor. Bu normal mi, ya da hangi durumda twrp siliniyor.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

catlakmuzo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
redme note3
Konular
3
Twrp yukledim eu rom yukledim magisk yukledim modul yukledim .ben şimdi teli root mu yapmis oldum hala anlamis degilim

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Twrp yukledim eu rom yukledim magisk yukledim modul yukledim .ben şimdi teli root mu yapmis oldum hala anlamis degilim
Magisk root yapma aracıdır.
Yani cihazınız rootlu. Cihazınızı magisk modülleri ile özelleştiriyorsanız zaten gerekli bir işlem.

Evet bende bunlardanım. Amacım sadece eu beta rom kurmak (root yapmak istemiyorum). Çünkü; bankacılık işlemlerini çok fazla kullandığım için custom romlara yada 3.parti uygulamalara karşı tedbirliyim.
Not: Eu beta rom'a yeni geçtim hatta üstüne yeni sürümü de yükledim ama twrp hala duruyor. Bu normal mi, ya da hangi durumda twrp siliniyor.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Miflash ile rom yükleyince TWRP silinir. Twrp ile rom yüklediğinizde Twrp'nin silinmemesi olması gerekendir.
Bazen Twrp kalıcı olmuyor sebebini tam bilmiyorum. Otomatik Twrp yükleme araçlarıyla değilde bu şekilde yükleyince kalıcı olduğunu deneyimledim ve paylaşmak istedim. Kalıcı olmuyordan kasıt şudur: Twrp kurulumunu yaptınız ve arkasından herhangi bir rom kurdunuz ve telefonu açtınız diyelim. Tekrar Twrp ye girmek istediğinizde Stock recovery geliyor yani Twrp'yi baştan yüklemek durumunda kalıyorsunuz.

Son düzenleme:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Sadece Eu rom kurmak isteyenler var.
Banka uygulamaları ile haşir neşir olan kişiler root atmak istemiyor. Bir nebze de olsa içini rahatlıyor.

Tek tip kullanıcı tipi yok malesef.
Herkesin ihtiyacı ve fikri farklıdır.
Mantığı tamamen budur.
Benim anlamadığım da bu zaten. Cihazım rootlu ; iki bankanın uygulamasını çok aktif olmasa da uzun zamandır kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım.
Lakin size hak veriyorum. Herkesin ihtiyacı ve fikri farklıdır. Tercih meselesi.
Paylaşım için teşekkürler...

Penah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yeni
Cihazım
Xiaomi not 6 pr
Konular
0
Selam Telefona twrp yukledim kalici olarak. birde google camerasin enablehal3 ile aktivlesdirdim. butun bunlar yapdigim halde rootlumu sayilir telefon ?

Üst Alt