S4 9505 Miui Hk.

nucleus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
A.Rahman
Cihazım
GT-i9505
Konular
1
Merhaba arkadaşlar,

Ben S4 ü yeni aldım miui yüklemek istiyorum tabiki türkçe olarak http://en.miui.com/download-110.html bu adresteki sürümü indirip jbart ile türkçe eklediğimde dosya boyutunda pek bir değişme olmuyor kafama takılan asıl soru ise http://xiaomi.eu/community/threads/4-6-27.24740/ bu adreste hemen hemen haftalık çoklu dil rom veriliyor ordaki dosyanın boyutu 762M burdaki fark veya yaklaşık 200mb eksik olan nedir Hangisini kurmak daha mantıklı yardımlarınızı rica ederim umarım sorunumu tam anlatabilmişimdir. Ayrıca ported rom olmasının eksisi nedir?

nucleus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
A.Rahman
Cihazım
GT-i9505
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konu hakkinda bilgisi olan yokmu

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Cvp: S4 9505 Miui Hk.

Hocam MIUI'nin resmi olarak destek vermediği bir cihaza, bağımsız geliştiricilerin diğer cihazların romlarından portlayarak hazırladıkları romlara ported rom adı veriliyor. Teoride Rom özel olarak bu cihaz için yapılmadığı için hatalara karşı diğer romlara göre daha açık olması lazım fakat eğer ki portlayan kişi işinde iyiyse, son kullanıcının orjinal romla ported rom arasındaki farkı anlayabilmesi pek mümkün değil. Hatta bazı portlanmış romların orjinal romlardan daha iyi olduğunu bile söyleyebilirim. Tabii buna deneyerek sizin karar vermeniz gerekli...

İki dosya arasındaki fark ise büyük ihtimalle rom'un içerdiği dil sayısından ve/veya ek olarak roma entegre edilen uygulamalardan kaynaklanıyordur. Eğer her iki romu da indirdiyseniz ve elinizde varsa zipli dosyayı açıp system/app klasörü içinden yüklü gelen uygulamaları karşılaştırabilirsiniz.

nucleus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
A.Rahman
Cihazım
GT-i9505
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ilginiz için çok tesekkurler soylediklerinizi deneyecegim