Soru S23 Ultra Server Kayıt Yaptırırken Neler Lazım?

birkanoztrk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Birkan
Cihazım
S23 Ultra
Konular
6
Merhabalar. Önümüzdeki zamanlarda S23 Ultra cihazıma server kayıt yaptırmaya karar verdim fakat ne lazım? Meslea imesini attıracağım cihazın da samsung olmasına önem vermeli miyim? Sanırım eski bir samsung cihazın imesini attırırsam samsung pass vs. çalışıyormuş. Bir de çift imei olmasına mı özen göstermeliyim yoksa tek imei olsa da olur mu? Bir de EDL kablosunu nereden temin edebilirim? Aliexpresste 9008 EDL isimli bir kablo var onu alsam sorun olur mu?

Şimdiden teşekkürler.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
mümkünse faturası size ait 2 adet imei 35xxxx yada 86xxx şekinde ayrı arı olmayacak model önemli değil
samsung edl kablo (türkiyede de mevcut biz temin ederiz..)
bilgisayar

birkanoztrk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Birkan
Cihazım
S23 Ultra
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
mümkünse faturası size ait 2 adet imei 35xxxx yada 86xxx şekinde ayrı arı olmayacak model önemli değil
samsung edl kablo (türkiyede de mevcut biz temin ederiz..)
bilgisayar
Hocam 2. el telefon almayı düşünüyorum faturası bize ait telefon malesef yok. Amcamın bir tane discoverysi vardı fakat o da 1 yılda nfazla kullanılmadığı için hattı iptal olmuş olabilir. Telefonun şarj soketi çalışmadığından açamıyorum.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
samsung server işlemlerinde klon riski cihaz sahibine aittir. Bu sebeple faturası size ait telefon kullanırsanız klon durumunda btk ya tek numaraya eşleştirme yapılabilir. Bu sebeple 1500tl verip faturalı tuşlu telefon alan insanlar var.

birkanoztrk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Birkan
Cihazım
S23 Ultra
Konular
6
samsung server işlemlerinde klon riski cihaz sahibine aittir. Bu sebeple faturası size ait telefon kullanırsanız klon durumunda btk ya tek numaraya eşleştirme yapılabilir. Bu sebeple 1500tl verip faturalı tuşlu telefon alan insanlar var.
Hocam peki amcamın telefonu zaten onun adınaydı onun çift imeisi çalışırsa ve onu yaptırıp telefonu parçalayıp atsam yine klona düşebilir mi?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam peki amcamın telefonu zaten onun adınaydı onun çift imeisi çalışırsa ve onu yaptırıp telefonu parçalayıp atsam yine klona düşebilir mi?
klon ihtimali her zaman her imei için mevcuttur. Amcanınızın adına fatura ise amcanızın adına kayıtlı hatlarla tek hat eşleştirir btk. Yoksa 1500tl verip kimse cihaz almaz. Herkesin amcası dayısı mevcut.. angel~~

birkanoztrk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Birkan
Cihazım
S23 Ultra
Konular
6
klon ihtimali her zaman her imei için mevcuttur. Amcanınızın adına fatura ise amcanızın adına kayıtlı hatlarla tek hat eşleştirir btk. Yoksa 1500tl verip kimse cihaz almaz. Herkesin amcası dayısı mevcut.. angel~~
Anladım peki çift sim olduğu sürece hiçbir telefonun önemi yok dimi hocam gidip tuşlu telefon alsam dahi sorun çıkmaz?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular