Soru S2 sürüm düşürme

Masta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi s2
Konular
2
Merhabalar mi redmi s2 telefonum, miui 10 8.1 android sürümünü flashtool ile sorunsuz yükledim aynı işlemi orangefox recovery ilede yaptım, fakat sürüm düşürdüğümde sim kartlar çekmiyor, yerine farklı sim kart taktım sim 2 çalıştı sim 1 çalışmadı arama yaptığımda karşı tarafa ses gitmiyor onunkide bana gelmiyor, ondan dolayı mi globe pie rom yükledim düzeldi fakat stable orjinal roma dönmek istiyorum, acaba pie romun modem.img dosyasını flashlasam düzelirmi,

wrbn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
wrbn
Cihazım
redmi s2
Konular
2
Öncelikle bu konularda bilgili değilseniz, bilen birine yaptırın anlatacağım işlemleri. Sorununuzu gidermek için öncelikle bootloader kilidi açık olmalı. Fastboot araçlarını bir klasöre alın ve bu klasör üzerinden komut satırını açın ve twrp'yi fastboot boot twrp.img komutuyla önyükleyin. Birkaç saniye sonra twrp önyüklenecektir. Twrp açıldığında gelişmiş temizlikten system, vendor, cache, dalvick cache bölümlerini temizleyin ve cihazı fastboot moduna alın. Fastboot moduna aldıktan sonra resmi miui romunda bulunan config.bin, misc.img, dummy.img, adspso.bin, mdtp.img, NON-HLOS.bin, cache.img, cust.img dosyalarını fastboot tools klasörüne alın ve aşağıdaki komutlarla cihaza flaşlayın. Bu dosyaları cihaza flaşlamanız için gerekli olan komutlar şöyle:

fastboot flash config config.bin
fastboot flash misc misc.img
fastboot flash modemst1 dummy.img
fastboot flash modemst2 dummy.img
fastboot flash dsp adspso.bin
fastboot flash mdtp mdtp.img
fastboot flash modem NON-HLOS.bin
fastboot flash cache cache.img
fastboot flash cust cust.img

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cihazı yeniden başlatıp tekrar fastboot moduna alın ve resmi miui romunu mi flash tools ile cihaza flaşlayın. Cihazınız tüm özellikleriyle çalışır vaziyette ilk günkü haline gelecektir. Dediğim gibi hiçbir bilgiye sahip değilseniz, bir bilene yaptırın, tüm sorumluluk sizde. Önerdiğim yöntem yüzde yüz başarılı bir yöntem. Sizin başınıza gelen benim de başıma geldi ve sorunu bu şekilde çözdüm.

Son düzenleme:

Masta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi s2
Konular
2