Tavsiye Rootsuz, Stock Rom 90hz yapma tek uygulama ile çok kolay

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global Endonezya 12.5.2 Android 11
Telefon Modeli
Poco X3 NFC
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar. Xda da denk geldiğim bir uygulamayı denedim ve gerçekten de ekranı 90 hz e ayarlayabildiğimi gördüm. Bu, adaptif ekran yenileme hızından dolayı yaşadığımız oyunlarda ya da genel olarak telefon menülerindeki fps dropları çözmeye de yardımcı olabilir. Denedikten sonra yorum yapmayı unutmayın. Bende gerçekten işe yaradı 90hz e çektim. Kanıtı da SS te.

-Set edit adlı uygulamayı play store dan indirin.

-"peak_reflesh_rate" ve "user_reflesh_rate" adlı iki seçeğe tıklayın ve Edit Value seçeneğine basıp 90 olarak değiştirin. Sonra Save Changes seçeneğine basın. Hepsi bu kadar.

-İki seçeneği alfabetik sıralamaya göre bulabilirsiniz.

- Normal kullanmak için telefon ayarlarından 60hz ya da 120hz olarak tekrar değiştirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-11-27-00-37-00-979_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-11-27-00-37-00-979_com.android.settings.jpg
    399 KB · Görüntüleme: 157

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
151
Tecrübe eden hocalarım deneyimleri nedir

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
147
Oyla:

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
elinize sağlık paylaşım için teşekkürler

Oyla:

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Ben tamamen plasebo olduğunu düşünüyorum. Gerçekten çıplak gözle bakarak 60 ile 90 Hertz i ayırtedebiliyormusunuz? :) Teorik olarak mümkün değil, insanüstü bir yetenek olmalı, yada plasebo, ama bilemedim. İnsan gözü 26 Hertz üstünü artık ayrıştıramaz. Bunun için videolardaki sistem en güzel örnektir. Video diye izlediğimiz şey aslında saniyede 26 tane resmin üst üste gösterilmesidir. Bu durumda artık tek tek resimleri göremeyiz akan hareketli bir görüntü görürüz.
Hadi bunlarında geçtim, amoled bir ekranda ekran tazeleme hızı yapısına ters değil mi? LCD ekranda olur tamam, LCD piksellerinin ışıması için sürekli tetiklenmesi gerekir. Oysa amoled ve oled ekranlarda pikselin bir kez tetiklenmesi yeterlidir. O zaman neden bunu saniyede 90 kez yapsın ki?
Sizce de bu işte bir tuhaflık yokmu?

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
147
Ben tamamen plasebo olduğunu düşünüyorum. Gerçekten çıplak gözle bakarak 60 ile 90 Hertz i ayırtedebiliyormusunuz? :) Teorik olarak mümkün değil, insanüstü bir yetenek olmalı, yada plasebo, ama bilemedim. İnsan gözü 26 Hertz üstünü artık ayrıştıramaz. Bunun için videolardaki sistem en güzel örnektir. Video diye izlediğimiz şey aslında saniyede 26 tane resmin üst üste gösterilmesidir. Bu durumda artık tek tek resimleri göremeyiz akan hareketli bir görüntü görürüz.
Hadi bunlarında geçtim, amoled bir ekranda ekran tazeleme hızı yapısına ters değil mi? LCD ekranda olur tamam, LCD piksellerinin ışıması için sürekli tetiklenmesi gerekir. Oysa amoled ve oled ekranlarda pikselin bir kez tetiklenmesi yeterlidir. O zaman neden bunu saniyede 90 kez yapsın ki?
Miui de 60 fps demek 30 fps demek hocam. Miui launcher 30 fps ile sınırlı. 90 hz baya fark ediyor hocam. İki cihazı 60 hz vs 90 hz yan yana kıyasladım farkı gördüm.

Oyla:

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
teşekkürler emeğinize sağlık

Oyla:

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlginç gelebilir ancak 50-60-90-120hz i gözlerimle ayırt edebiliyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eklemeyi unutmuşum fps i 50 ye 30 a bile sabitleyebiliyor program. Dilediğiniz rakamı yazabilirsiniz cihazınız maksimum kaçı destekliyorsa tabi.

Oyla:

Sametkrks

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi not 4x
Konular
37
Merhabalar. Xda da denk geldiğim bir uygulamayı denedim ve gerçekten de ekranı 90 hz e ayarlayabildiğimi gördüm. Bu, adaptif ekran yenileme hızından dolayı yaşadığımız oyunlarda ya da genel olarak telefon menülerindeki fps dropları çözmeye de yardımcı olabilir. Denedikten sonra yorum yapmayı unutmayın. Bende gerçekten işe yaradı 90hz e çektim. Kanıtı da SS te.

-Set edit adlı uygulamayı play store dan indirin.

-"peak_reflesh_rate" ve "user_reflesh_rate" adlı iki seçeğe tıklayın ve Edit Value seçeneğine basıp 90 olarak değiştirin. Sonra Save Changes seçeneğine basın. Hepsi bu kadar.

-İki seçeneği alfabetik sıralamaya göre bulabilirsiniz.

- Normal kullanmak için telefon ayarlarından 60hz ya da 120hz olarak tekrar değiştirebilirsiniz.
Sededit dediğiniz user reflesh yanlışlıkla sildim sonra yeniden ekledim ama bu sefer 90hz alınca cihaz işlemiyor sadece 60 120 Hz var nasıl bir çözüm vardir

Oyla:
Üst Alt