Yardım Rootlu cihaza magisk yada supersu vs kurulurmu?

wresull.x

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Resul
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5.5 RKFIDXM
Telefon Modeli
Redmi Note 10 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar cihazıma imei attırdım ve root yüklemişler ama magisk supersu vs yok, cihaza magisk yada supersu yüklersem eğer bi sorun olurmu?

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Nereden anladın rootlu olduğunu. Magisk yoksa

Oyla:

wresull.x

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Resul
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nereden anladın rootlu olduğunu. Magisk yoksa
Twrp olunca otomatik root oluyo zaten ve root checker indirdim kök erişimi bulundu diyo ve rootlu uygulamaları kullanabiliyorum. Benim amacım banka vs uygulamalarına root yüzünden giremiyorum ondan dolayı yardım istedim magisk kuruluyomu diye

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Twrp olunca otomatik root oluyo zaten ve root checker indirdim kök erişimi bulundu diyo ve rootlu uygulamaları kullanabiliyorum. Benim amacım banka vs uygulamalarına root yüzünden giremiyorum ondan dolayı yardım istedim magisk kuruluyomu diye
Twrp olmasıyla root olmasının bir bağı yok. Root twrpden zip dosyası flashlayınca oluyor. Twrp yüklenince root yüklenmiyor yani. Magisk managerin apksini kurun zaten düzgün root erişimi varsa anlaşılır. Senin bahsettiğin başka bir olay bazı uygulamalar cihazda twrp kuruluysa onu root erişimi olarak algılıyor. Normal durumda twrp olması root olduğu anlamına gelmez

Oyla:

berat2313

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
-
Konular
9
konu üzerinden uzun süre geçmiş ama belki yardımcı olabilirim diye yazdım : hocam cihaza dft ile root atılmış olabilir dft üzerinden imei ile birlikte atılan rootlar magisk veya supersu desteklemez magisk işlevsiz kalır size önerim twrpye girin ardından magiskv27 apk flashlayın reboot system yapın ve cihaz tekrar açıldığında magisk apk dosyasının ismini "uninstall.zip" olarak değiştirin ardından tekrar twrp ye girin ve "uninstall.zip" dosyasını flashlayın reboot system yaptığınızda rootun silindiğini göreceksiniz yardımcı olabildiysem ne mutlu bana iyi forumlar

Oyla:

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
konu üzerinden uzun süre geçmiş ama belki yardımcı olabilirim diye yazdım : hocam cihaza dft ile root atılmış olabilir dft üzerinden imei ile birlikte atılan rootlar magisk veya supersu desteklemez magisk işlevsiz kalır size önerim twrpye girin ardından magiskv27 apk flashlayın reboot system yapın ve cihaz tekrar açıldığında magisk apk dosyasının ismini "uninstall.zip" olarak değiştirin ardından tekrar twrp ye girin ve "uninstall.zip" dosyasını flashlayın reboot system yaptığınızda rootun silindiğini göreceksiniz yardımcı olabildiysem ne mutlu bana iyi forumlar
apk uzantısını degiştirip zip yapıp nasıl flashlayabilirsiniz ki ? öyle birşey mümkün değil cihazda zaten root varsa magisk apk yı yükle magisk uygulamasına gir ve kırmızı renkte kaldır seçenegi aktifse zaten cihazda root oldugu ortaya cıkar kırmızı renkteki kaldır yazan butona basın ve tamamen kaldır seçenegini seçin işlem sonunda yüklü magisk uygulaması silinir ve root da kalkmış olur ve telefon otomatik yeniden başlar

Oyla:

berat2313

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
-
Konular
9
apk uzantısını degiştirip zip yapıp nasıl flashlayabilirsiniz ki ? öyle birşey mümkün değil cihazda zaten root varsa magisk apk yı yükle magisk uygulamasına gir ve kırmızı renkte kaldır seçenegi aktifse zaten cihazda root oldugu ortaya cıkar kırmızı renkteki kaldır yazan butona basın ve tamamen kaldır seçenegini seçin işlem sonunda yüklü magisk uygulaması silinir ve root da kalkmış olur ve telefon otomatik yeniden başlar
Orijinal magisk manager sitesinde yazıyor hocam magisk apk nın ismini uninstall.zip olarak değiştirin ve flashlayın diye ben öyle yapıyorum uygulama içerisinden silinmiyor bendeki ekran görüntüsü de aşağıda mevcut dilerseniz magisk manager sitesinden aşağılara doğru inip kontrol de edebilirsiniz iyi forumlar

Ekli dosyalar

• IMG_20240302_235807.jpg
    IMG_20240302_235807.jpg
    20,9 KB · Görüntüleme: 2
Oyla:

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Orijinal magisk manager sitesinde yazıyor hocam magisk apk nın ismini uninstall.zip olarak değiştirin ve flashlayın diye ben öyle yapıyorum uygulama içerisinden silinmiyor bendeki ekran görüntüsü de aşağıda mevcut dilerseniz magisk manager sitesinden aşağılara doğru inip kontrol de edebilirsiniz iyi forumlar
uygulama içinden silinebilir hocam root isterseniz ss atayım ve bu işi ilk defa yapmıyorum

Oyla:

berat2313

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
-
Konular
9
uygulama içinden silinebilir hocam root isterseniz ss atayım ve bu işi ilk defa yapmıyorum
Hocam uygulama içerisinden silindiğini bende biliyorum aksini iddia etmiyorum da benim söylediğim yöntem ilede silinebiliyor ve ek olarak benim cihazımda uygulama içerisinden silinmiyor sil yaptığımda yeniden başlıyor ve herşey aynı şekilde duruyor bende bu işi ilk defa yapmıyorum:)

Oyla:

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam uygulama içerisinden silindiğini bende biliyorum aksini iddia etmiyorum da benim söylediğim yöntem ilede silinebiliyor ve ek olarak benim cihazımda uygulama içerisinden silinmiyor sil yaptığımda yeniden başlıyor ve herşey aynı şekilde duruyor bende bu işi ilk defa yapmıyorum:)
tamam kardeş sen haklısın nediyim

Oyla:
Üst Alt