Yardım Root ve TWRP Hakkında

mertt342

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MERT
Cihazım
Galaxy S4
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
HyperOS - 1.0.1.0 UNOMIXM
Telefon Modeli
Redmi Note 13 Pro Plus 5G
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar herkese selam,

Direnç Kayıtlı Redmi N13Pro+ 16 512 modelini aldım. Şuan sorunsuz kullanıyorum ve aldığım satıcı içine en güncel Hyperos (HyperOS - 1.0.1.0 UNOMIXM) yüklemiş. İmei sorgusu yaptığımda saçma sapan farklı bir cihaz çıkıyor olması gerektiği gibi. Sorum şu:
Cihazda stock Mi Recovery yüklü. TWRP yükleyip hiçbir işlem yapmadan önce komple bir cihazın yedeğini almak istiyorum olası EFS sorunlarına karşın bir backup bulunsun elimde. Ardından cihaza Magisk flashlamak istiyorum. Sürecin nasıl yapılacağını biliyorum fakat ilk defa direnç kayıtlı bir cihaz kullanacağım. Bu yüzden herhangi bir sorun yaşar mıyım twrp yükledikten sonra magisk flashlasam ve wipe data wipe cache atsam?

Ayrıca Bootloader da kilitli. Bu şekilde nasıl imei atmış onu da merak ediyorum açıkçası? 😊

Şimdiden çok teşekkürler ✌️

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Kilit kapalı twrp yüklenmez efs yedek vs. Gerekmez zaten güncellemede sıfırlamada gitmez bu model tepe tepe kullanın. Kilit hiç açılmamış sonradan kapanmış değil. Efs yedek falan geçmişte kaldı zaten qualcomm işlemcili cihazlarda efs olur takılmayın. İyi forumlar

Oyla:

mertt342

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MERT
Cihazım
Galaxy S4
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kilit kapalı twrp yüklenmez efs yedek vs. Gerekmez zaten güncellemede sıfırlamada gitmez bu model tepe tepe kullanın. Kilit hiç açılmamış sonradan kapanmış değil. Efs yedek falan geçmişte kaldı zaten qualcomm işlemcili cihazlarda efs olur takılmayın. İyi forumlar

Peki hocam şöyle bir sorun olsa, yedek değil de asıl amacım root yetkisi almak. Bunun için custom recovery atmam gerekiyor. Custom recovery atıp ardından magisk flashlasam ve wipe cache data yapsam sorun olur mu?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Peki hocam şöyle bir sorun olsa, yedek değil de asıl amacım root yetkisi almak. Bunun için custom recovery atmam gerekiyor. Custom recovery atıp ardından magisk flashlasam ve wipe cache data yapsam sorun olur mu?
yüklenmez.. o dediğiniz için kilit açık olmalı bu işlemin maliyeti yüksek dedim ya takılmayın bu şekilde devam..

Oyla:

mertt342

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MERT
Cihazım
Galaxy S4
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yüklenmez.. o dediğiniz için kilit açık olmalı bu işlemin maliyeti yüksek dedim ya takılmayın bu şekilde devam..
Önceden Mi5S kullanıyordum 2016 17 civarlarında, yanlış hatırlamıyorsam mi hesabı girip 14 gün bekledikten sonra bl açılıyordu. Şuan o yöntemi değiştirdiler mi?

Bu şekilde kullanmak için almadım bu cihazı çünkü, varsa bir bildiğiniz çıkacak sorun vs paylaşın öğrenelim hocam önceden.

Oyla:
Üst Alt