Çözüldü Root, TWRP ve Ses yükseltme sonrası cihazın Logoda kalıp açılmaması.

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
Merhaba arkadaşlar BL kilidini açtıktan sonra Root işlemini ve TWRP'yi hallettikten sonra ses yükseltmek için arkadaşımızın paylaşmış olduğu china rom ses dosyalarını ES dosya yöneticisi ile telefona attım. Sonrasında telefonu yeniden başlatmam gerektiği söyleniyordu. Telefonu kapattığımda bir daha açılmadı, TWRP den "Temizle" bölümüne girip sadece "sıfırlamak için kaydır" yaptım fakat telefon yine açılmıyor. Sizce sorun nedir ve ne yapmak gerekiyor? Eğer tekrardan rom atılmak zorundaysak Miui 9'a dönebilir miyim?
- Miui 10 global son sürüm yüklü
- BL açık
- TWRP girebiliyorum

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Merhaba arkadaşlar BL kilidini açtıktan sonra Root işlemini ve TWRP'yi hallettikten sonra ses yükseltmek için arkadaşımızın paylaşmış olduğu china rom ses dosyalarını ES dosya yöneticisi ile telefona attım. Sonrasında telefonu yeniden başlatmam gerektiği söyleniyordu. Telefonu kapattığımda bir daha açılmadı, TWRP den "Temizle" bölümüne girip sadece "sıfırlamak için kaydır" yaptım fakat telefon yine açılmıyor. Sizce sorun nedir ve ne yapmak gerekiyor? Eğer tekrardan rom atılmak zorundaysak Miui 9'a dönebilir miyim?
- Miui 10 global son sürüm yüklü
- BL açık
- TWRP girebiliyorum
Attığınız dosyalar sistem uygulamalarını bozmuş olmalı. Yeniden rom kurmanız gerekiyor. Miui9 da kurabilirsiniz. ARB cihaz listesinde değil hatırladığım kadarıyla mi6. Ama Madem Bl açtınız Twrp kurdunuz global de kalmanıza gerek yok. Custom romlarda gezin. Kafanıza yatanı kullanmaya devam edin

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevap için teşekkürler hocam, benim amacım sadece Ses yükseltme ve GCam kullanmaktı malum bildiğiniz üzere mi6 da ses gerçekten çok düşük :). Peki önerdiğiniz bir rom var mı? Yada en sorunsuz olarak global rom da olabilir miui 9'lardan veya miui 8'lerden custom da olabilir sim kartı okusun yeter (samsungta böyle bi sorun vardı çünkü o yüzden custom yüklemiyordum) :).
Düzenleme: Ses yükseltilmiş ve GCam yüklü stabil rom da olabilir.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Cevap için teşekkürler hocam, benim amacım sadece Ses yükseltme ve GCam kullanmaktı malum bildiğiniz üzere mi6 da ses gerçekten çok düşük :). Peki önerdiğiniz bir rom var mı? Yada en sorunsuz olarak global rom da olabilir miui 9'lardan veya miui 8'lerden custom da olabilir sim kartı okusun yeter (samsungta böyle bi sorun vardı çünkü o yüzden custom yüklemiyordum) :).
Hocam en başta EU öneririm. Ama hiç bir Romda gcam olmaz. Kendiniz yuklemeniz gerekli. Sonra Mi-Room tavsiye edebilirim.

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
Beni mazur görün ama EU rom derken bildiğimiz stock romdan bahsediyoruz değil mi? :)
şöyle bir link buldum olanı yüklemeyi düşünüyorum.

MIUI 10 dışında herhangi bir sürüm tavsiyesi alırım :).

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
9 hiç kullanmadım o yüzden birşey söyleyemicem :)

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
ClassiCTR Sanırım bi 10 dakikadır böyle hocam full wipe'da yaptım şu an telefonda sadece TWRP yüklü başka bişe yüklü değil :) Önceden hafızaya attığımda TWRP de göremiyordum forumda araştırdım wipe yapın falan denmişti bende yaptım sonrası bi türlü atamadım..

Not: Konuya cevap yazarken hata ile karşılaştım.

Güncelleme: Sanırım bu sefer oldu twrp den dosyayı gördü şu an flashlamaktayım sonucu tekrar yazarım.

Ekli dosyalar

• 3123123.png
    3123123.png
    41,9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Böyle şeyler denerken twrp den mutlaka backup alın ki sıkıntı oldumu restore yapin

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
Böyle şeyler denerken twrp den mutlaka backup alın ki sıkıntı oldumu restore yapin
Normalde Samsung kullanırken CWM ile her zaman yapıyordum ve hiç sorun olmuyordu ama bu sefer aklıma gelmedi ve sorunla karşılaştık :)

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Normalde Samsung kullanırken CWM ile her zaman yapıyordum ve hiç sorun olmuyordu ama bu sefer aklıma gelmedi ve sorunla karşılaştık :)
Günde minimum 2 kere cihazım BOOTLOOP olur kodlarla uğraştığım. İçin twrp'den bacup geri yüklerim kafam rahat

Üst Alt