Soru Root Nasıl Atabilirim ?

utkuozturk77

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
UTKU
Cihazım
Mİ 11T PRO
Konular
1
Selam Xiaomi 11T Pro | Mİ 11T Pro cihazıma nasıl root atabilirim bilgisyara vs sahibim bana herşeyi nasıl anlatabilirisiniz ?

Reagle

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
21
Selam Xiaomi 11T Pro | Mİ 11T Pro cihazıma nasıl root atabilirim bilgisyara vs sahibim bana herşeyi nasıl anlatabilirisiniz ?
Düzeltme: Cihazınız da bu işlemleri yapmak için bootloader kilidinizin açık olması gerekir. Eğer açık değilse forumda nasıl açacağınızı araştırabilirsiniz.

İki yolu var. Custom recovery ile yapabilirsiniz veya fastboot ile yapabilirsiniz. Custom recovery'i özet olarak anlatacağım fastboot için ise daha önceden hazırladığım bir rehber linki bırakacağım. Fakat başlamadan önce root atmanın avantajları ve dezavantajlarının ne olduğunu bildiğinizi varsayarsak yazıyı yazıyorum. Bilmiyorsanız araştırın ona göre karar verin.

Custom recovery: Cihazınızın sürümüne ve modeline uygun bir twrp veya ofox recovery bulun ve cihaza flaş edin ve recovery menüsünü açın. Magisk'in son sürümünü bilgisayara . İndirilen dosyanın uzantısı".apk" olarak duruyor. Siz bunu ".zip" olarak değiştirin. Daha sonra .zip olarak degiştirdiğimiz dosyayı bilgisayarınızdan telefona atın Recovery menüsünde install butonu olacak -eğer twrp yüklediyseniz- basın o butona ve telefona attığınız .zip dosyasını seçin ve yükleyin. Daha sonrası cihazı yeniden başlatın ve artık cihazınız rootlanmış olmalı. Eğer magisk uygulaması gelmemiş ise tekrar verdiğim linkten dosyayı indirip apk dosyasını kurun. Alt menü barında bütün menüler açıksa cihaz rootlanmıştir.

Bir kaç not bırakayım; recovery menüsünü twrp üzerinden anlattım fakat ofox ile yapacaksaniz; yine .zip dosyasını cihaza atın ve üzerine basın daha sonra install diyin.

Bir de işlemciye göre veya cihaza göre custom recovery flaş etmek değişebiliyor. Ben bu minik rehber de genel mantığı anlattım desem yeridir. Cihazınızın modeline ve android sürümüne özel bir root nasıl yüklenir videosu/rehberi bulmanızı tavsiye ediyorum. Ben de şu an bu cihaz için hiç bir kaynak yok o yüzden çok detaylı yazmadım rehberi. Ama yok ben bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız; şu rehberi bırakıyorum fakat bu rehberin çözümünde olan tek kötü yanı ortalama 5 gb lik bir dosyanın inmesini ve zipten çıkmasını bekleyeceksiniz :D

Buyrun Linki Hocam

Son düzenleme:
Üst Alt