Soru ROOT HAKKINDA

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
Arkadaşlar selamlar. Mi a2 lite kullanmaktayım ve fazlasıyla memnunum. Daha önce Android tabanlı olarak S3 kullandım. 6 sene kadar full custom romlarla performanslı tutmaya çalıştım. Uğraşmayı, sorunları çözmeyi seviyorum. Bir nevi hobi benim için. Şöyle ki otobüs yolculuğu yaparken bile telefonu elden geçirerek ortaya güzel sonuçlar çıkarıyordum. Lakin 2 sene iPhone kullanınca biraz garantici yaklaşmaya çalışıyorum. Yeni teknolojilerden çok bir haberim yok kernel, rom vs. Garantimde Ritzy daha önce deneyimlemediğim bir firma. Batırmaktan korkuyorum bir nevi. Şuan kamera dışında herşey den memnunum aslında fakat sizlerde bilirsiniz ki bu işlere girince çıkmak güç oluyor. MIUI arayüzüne bayılıyorum fakat öğrendiğim kadarıyla cihazım için uygun bir stok rom yok Androidone destekli olduğu için. Sizce ROOT yapmamın şuan benim için artıları nelerdir? Yeni çıkan uygulamalar, modlar neler işime yarar. Bu işe tekrar girmeli miyim?

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nomig66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Aemut
Cihazım
Vince
Konular
0
mi a2 lite miui değil ki stock rom zaten. Android One programı kapsamında vanilla (orjinal, stok, ne demek istersen) Android kullanıyorsun.

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
mi a2 lite miui değil ki stock rom zaten.
Bahsettiğim de bu ben MIUI tabanlı bir rom kullanmak istiyorum. Fakat saf Android olduğundan desteklemiyor.

nomig66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Aemut
Cihazım
Vince
Konular
0
Bahsettiğim de bu ben MIUI tabanlı bir rom kullanmak istiyorum. Fakat saf Android olduğundan desteklemiyor.

kusura bakmayın yanlış anlamışım. Şu an öyle bir imkân yok olacağını da sanmıyorum malesef

GöZTePeLee

Asla ölmeyen ve Hay Olana tevekkül et.(Furkan/58)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
12
mi a2 lite miui değil ki stock rom zaten. Android One programı kapsamında vanilla (orjinal, stok, ne demek istersen) Android kullanıyorsun.
"MIUI arayüzüne bayılıyorum fakat öğrendiğim kadarıyla cihazım için uygun bir stok rom yok Androidone destekli olduğu için." miui arayüzüne bayılıyorum demiş hocam zaten Android one destekli olduğunun farkında

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam sen bl kilidini açıp twrp ni kur teli rootla.faydası artısı daha da özgürlük. Geliştiriciler hergün deli gibi çalışıyorlar elbet güzel custom romlar çıkar ve kurarsın.sen altyapını hazırla,benim fikrim bu

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
Hocam sen bl kilidini açıp twrp ni kur teli rootla.faydası artısı daha da özgürlük. Geliştiriciler hergün deli gibi çalışıyorlar elbet güzel custom romlar çıkar ve kurarsın.sen altyapını hazırla,benim fikrim bu
Böyle gazlayacak sözlere ihtiyacım vardı sanırım müdür

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Böyle gazlayacak sözlere ihtiyacım vardı sanırım müdür

Garantiyi falan boşver bütün garantiler müşteriye yolunacak kaz gözüyle bakıyor.sen dediğimi yap yabancı forumlara (xda) arada bak yokla bişey varmı diye.elbet miui yapacaklar senin tele.mecbur :)

Üst Alt