Gcam [ROOT] [ANDROİD Q] Google Kamera 48mp Mi9T/Pro - Mi9 [GÜNCEL]

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Bildiğiniz gibi başlıktaki cihazlarda Google kamerada 48mp çekim modu yok. Daha önceki bazı Google kamera sürümlerinde portre modunda çekilen fotoğraflar 48mp gözüküyordu fakat bu 48mp tamamen sahteydi. Şu an ise gerçek 48mp google kamera ile kullanıma sunuldu.

Anlatıma geçelim;

(Cihazınızda magisk 20.3+ yüklü olmalı.)
-İlk olarak aşağıdan cihazınıza uygun magisk modülünü indirin.

-Daha sonra magiske girin. Modüller kısmına girerek alttaki sarı artı butonuna tıklayın ve indirdiğiniz magisk modülünü yükleyin.
-Cihazınızı yeniden başlatın.
- tıklayarak Google Kamera uygulamasını indirin ve cihazınıza yükleyin.
-Bu linke tıklayarak .xml config dosyasını indirin.
-Cihazınızın ana dizinine Gcam isminde bir klasör oluşturun. Bu Gcam klasörünün içine de Configs7 klasörü oluşturun.
-İndirdiğiniz xml dosyasını bu Configs7 klasörünün içine atın. Konum /Gcam/Configs7/*******.xml şeklinde olmalı.
- Daha sonra yüklediğiniz Google Kamera uygulamasını açarak alttaki ekran görüntüsünde işaretli olan alana çift tıklayın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

- Önünüze çıkan pencerede biraz önce Configs7 klasörünün içine attığınız xml dosyasını seçin ve update seçeneğine tıklayın.
Google kamera uygulamanız artık 48mp çekim yapabilir.
Sağ üst köşedeki 12mp - 48mp butonuna tıklayarak mod değiştirebilirsiniz.

Not: Kullandığınız rom bu modül ile uyumlu değilse cihazınızdaki kamera uygulamaları devre dışı kalır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız modülü kaldırmanız yeterli olacaktır.

Ekli dosyalar

• 12-48_mevcetin-1.6-day.xml
    12,7 KB · Görüntüleme: 519
Son düzenleme:

funkerman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Mi 9T
Konular
1
Hocam elinize sağlık guzel paylaşım olmuş. Yalniz xml linkine tıkladığımda google kamera apk çıkıyor sanırım bi yanlışlık olmuş.
Edit: bende gcam çalışmadı hocam durdu hatasi veriyor (mi9t)

Son düzenleme:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Hocam elinize sağlık guzel paylaşım olmuş. Yalniz xml linkine tıkladığımda google kamera apk çıkıyor sanırım bi yanlışlık olmuş.
Edit: bende gcam çalışmadı hocam durdu hatasi veriyor (mi9t)
Teşekkürler hocam, konuyu düzenledim.
Hangi romu kullanıyorsunuz?

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Hocam elinize sağlık güzel paylaşım. Şu zoom olayını artırmanın bir yolu var mı acaba ?

Aksan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
K20 pro
Meslek
Tekstil
Konular
26
Bildiğiniz gibi başlıktaki cihazlarda Google kamerada 48mp çekim modu yok. Daha önceki bazı Google kamera sürümlerinde portre modunda çekilen fotoğraflar 48mp gözüküyordu fakat bu 48mp tamamen sahteydi. Şu an ise gerçek 48mp google kamera ile kullanıma sunuldu.

Anlatıma geçelim;

-Daha sonra magiske girin. Modüller kısmına girerek alttaki sarı artı butonuna tıklayın ve indirdiğiniz magisk modülünü yükleyin.
- tıklayarak .xml config dosyasını indirin.
-Cihazınızın ana dizinine Gcam isminde bir klasör oluşturun. Bu Gcam klasörünün içine de Configs7 klasörü oluşturun.
-İndirdiğiniz xml dosyasını bu Configs7 klasörünün içine atın. Konum /Gcam/Configs7/*******.xml şeklinde olmalı.
- Daha sonra yüklediğiniz Google Kamera uygulamasını açarak alttaki ekran görüntüsünde işaretli olan alana çift tıklayın.

- Önünüze çıkan pencerede biraz önce Configs7 klasörünün içine attığınız xml dosyasını seçin ve update seçeneğine tıklayın.

Not: Kullandığınız rom bu modül ile uyumlu değilse cihazınızdaki kamera uygulamaları devre dışı kalır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız modülü kaldırmanız yeterli olacaktır.
K20 pro miroom beta son sürüm de hata yok güzel oldu tşk
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Anlatıma geçelim;

- tıklayarak .xml config dosyasını indirin.

Hacim kamera içinde yapmamız geren ayarlar varmı

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
9T Extended UI romda denedim ama maalesef hala 12mp'de çekiyor 48 ayarlasam dahi..

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
K20 pro miroom beta son sürüm de hata yok güzel oldu tşk
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hacim kamera içinde yapmamız geren ayarlar varmı
Rica ederim hocam.
Verdiğim config i yüklediyseniz ekstra bir ayar yapmaya gerek yok.

9T Extended UI romda denedim ama maalesef hala 12mp'de çekiyor 48 ayarlasam dahi..
Şu konumu kontrol edermisiniz:
/data/adb/modules/esmodk20
İçerisinde dosyalar mevcut değilse, indirdiğiniz modülü zipten ayrıştırın ve içindeki dosyaları bu konuma atın.

Üst Alt