Çözüldü Room sonrası unlocked

MehmetB

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
EU Stable V12.5.1.0.QEBCNXM
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 8 SE
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba,
Telefonuma uzun süredir güncelleme gelmiyordu. Android sürümü 8.1 olduğu için eu room baktım ve son sürümü kurdum. Daha sonra telefon'uma şebeke gelmediği için modem dosyasını kuracaktım. Modem dosyası diye farklı bir room dosyası kurmuşum. Daha sonrasında twrp açmak için "ses açma + güç" düğmelerine basılı tutuyorum ama "mi" logosunun altında "unlocked" yazıyor. Telefonu normal açmayada çalışsam, twrp girmeyede çalışsam sürekli "unlocked" diyerek "fastboot" ekranına atıyor. TWRP silinmiş olabilir diye twrp kurmaya çalıştım fakat ekranda sürekli "unlocked" yazıyor. Fastboot ekranından başka hiç bir şeye girmiyor. Telefonum kitlendi mi? neler yapabilirim yardımcı olabilir misiniz ?

Çözüm
Tekrardan Merhaba,
Maalesef telefonumu hala açamıyorum. Sadece orjinal china rom ile açılıyor. Adım adım neler yaptığımı anlatmak istiyorum.

1- musdi27 'nin göndermiş olduğu linkten rom dosyasını indiriyorum. Mi Flash ile telefona kuruyorum. Telefon China versiyonu oluyor dil olarak ingilizce seçebiliyorum.
2- Telefona V12.5 eu stable rom yüklemek istediğim için ayarlardan geliştirici kısmından USB modunu açtım.
3- TWRP kurmak için telefonu fastboot moduna aldım. TWRP kurulumunu gerçekleştirdim.
4- Rehber - TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli) bu siteye girerek "Görsel 3-3" uyguladım. "Dalvik, Cache, System, Data" seçeneklerini seçerek wipe uyguladım.
5- Telefonu USB kablosu ile pc'ye bağladım...

arinalp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Redmi note 10 p
Konular
6
Telefonunuz brick konuma düşmüş. Flash tool ile telefonunuzun modeline uygun tgz uzantılı(fastboot) dosyasını indirip yeniden flaslayın. Sorununuz büyük ihtimal çözülecektir. Daha sonra twrp kurup dilediğiniz roma geçiş yapabilirsiniz.

Oyla:

MehmetB

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Deneyip dönüş yapacağım

Oyla:

MehmetB

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
2
arinalp fastboot rom doysa bulamadım. Herhangi bir site var mı?

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
arinalp fastboot rom doysa bulamadım. Herhangi bir site var mı?
Buradan indirebilirsiniz:

Mi Flash ile kurulum ise:

BL kilidini kapatmamaya özen gösteriniz.

Oyla:

MehmetB

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
2
Teşekkür ederim sorunu çözdüm. Şimdi sitesinden V12.5.1.0.QEBCNXM versiyonunu indireceğim. Birde modem dosyası indirmem gerekiyor galiba umarım sorunsuz bir şekilde halledebilirim. happy~~

Oyla:

MehmetB

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
2
Tekrardan Merhaba,
Maalesef telefonumu hala açamıyorum. Sadece orjinal china rom ile açılıyor. Adım adım neler yaptığımı anlatmak istiyorum.

1- musdi27 'nin göndermiş olduğu linkten rom dosyasını indiriyorum. Mi Flash ile telefona kuruyorum. Telefon China versiyonu oluyor dil olarak ingilizce seçebiliyorum.
2- Telefona V12.5 eu stable rom yüklemek istediğim için ayarlardan geliştirici kısmından USB modunu açtım.
3- TWRP kurmak için telefonu fastboot moduna aldım. TWRP kurulumunu gerçekleştirdim.
4- Rehber - TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli) bu siteye girerek "Görsel 3-3" uyguladım. "Dalvik, Cache, System, Data" seçeneklerini seçerek wipe uyguladım.
5- Telefonu USB kablosu ile pc'ye bağladım.
6- Telefonun hafızasına "xiaomi.eu_multi_MI8SE_V12.5.1.0.QEBCNXM_v12-10" yükledim.
7- "xiaomi.eu_multi_MI8SE_V12.5.1.0.QEBCNXM_v12-10" dosyasını "Instal" diyerek kurdum.
8- Reboot diyerek sistemi yeniden başlattığımda direkt olarak fastboot moduna geçiyor.

TWRP'ye giremiyorum ve ne yaparsam yapayım sürekli fastboot modunda kalıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Yani China rom'dan eu rom'a geçemedim.

Oyla: Çözüm
Üst Alt