Soru ROM Yüklemesinden Sonra Batarya Kalibrasyonu

cihaddumann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihad
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
18
Merhabalar lineage os yükledim fakat batarya ile ilgili sorunlar oluştu. Şarj aletini prizden çeksem bile 1 2 saniye şarj ibaresi gitmiyor direk kabloyu çekersem gidiyor. Yavaş şarj oluyor. Nasıl cözebilirim.

kvkfurkan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
8
Hocam öncelikle geçmiş olsun şarj cihazını prizden çektiğnizde şarj ibaresinin kısa süre görünmesi normaldir muhtemelen kablo içerisinde hala akım olduğu için telefon şarj ediliyormuş gibi algılar ikinci soruna gelirsek daha önce hiç aosp rom kullanmadığım için tam emin olamıyorum ama şarj cihazınız orijinal değilse bu sıkıntı olabilir yada hard reset atmayı deniyebilirsiniz

Oyla:

cihaddumann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihad
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
18
Hocam öncelikle geçmiş olsun şarj cihazını prizden çektiğnizde şarj ibaresinin kısa süre görünmesi normaldir muhtemelen kablo içerisinde hala akım olduğu için telefon şarj ediliyormuş gibi algılar ikinci soruna gelirsek daha önce hiç aosp rom kullanmadığım için tam emin olamıyorum ama şarj cihazınız orijinal değilse bu sıkıntı olabilir yada hard reset atmayı deniyebilirsiniz
Hocam yanıt için teşekkürler şarj aleti orijinal sorunu şöyle çözdüm batarya %100 olana kadar ellemedim bi arkadaş yine bu forumda twrp de batarya ile ilgili bir dosya mevcut onu sil demiş onu sildim yeniden başlayınca %89 la başladı. Şuan iyi gibi gidiyor. Yapacak arkadaşların için linki bulunca eklerim.

Oyla:

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Hocam yanıt için teşekkürler şarj aleti orijinal sorunu şöyle çözdüm batarya %100 olana kadar ellemedim bi arkadaş yine bu forumda twrp de batarya ile ilgili bir dosya mevcut onu sil demiş onu sildim yeniden başlayınca %89 la başladı. Şuan iyi gibi gidiyor. Yapacak arkadaşların için linki bulunca eklerim.
Hangi dosya hocam link varsa atarsanız bizde uygulayalım :)

Oyla:

cihaddumann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihad
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
18
Hangi dosya hocam link varsa atarsanız bizde uygulayalım :)

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Ben 3 hafta kadar pixel exp kullandım , 2 gün önce de havoc 3.6 ya geçtim

İkisinde de , eu stabilden daha yavaş şarj oluyor telefon , hatta havoc'da telefona 3100 ma akım veren şarj aletim 2150 falan vermeye başladı , sonra farkettim ki meğerse romun özelliklerinde yazıyormuş , selinux ile ilgili diyorlar , aosp romda genellikle hızlı sarj olma sorunu var evet

Oyla:

cihaddumann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihad
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
18
Ben 3 hafta kadar pixel exp kullandım , 2 gün önce de havoc 3.6 ya geçtim

İkisinde de , eu stabilden daha yavaş şarj oluyor telefon , hatta havoc'da telefona 3100 ma akım veren şarj aletim 2150 falan vermeye başladı , sonra farkettim ki meğerse romun özelliklerinde yazıyormuş , selinux ile ilgili diyorlar , aosp romda genellikle hızlı sarj olma sorunu var evet
Bende şuan maks 1800-1400 ma arası alıyorum.

Oyla:

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
cr droid kullaniyorum hizli sarj sorunu yok.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

veysatli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veysel
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
cr droid kullaniyorum hizli sarj sorunu yok.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam benim cihaz şarjdayken akımı kesiyor. Bataryayı soketi değiştirdim yine sonuç aynı sorun ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?

Oyla:
Üst Alt