Yardım ROM yüklemesi yapamıyorum...

Forza027

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
mi 11 lite
Konular
2
Merhabalar Mİ6 cihazıma ne yaptıysam rom yüklemesi yapamadım uzun zamandır güncelleme yapmıyordum yedek telefon olarak duruyordu ve kullanma ihtiyacım oldu bende güncellemek istedim ama olmadı MiFlashTool üzerinden 3 tane ROM dosyası denedim ama her seferinde aynı sorun ile karşılaştım...

status :
C:\Users\EMRE\Desktop\sagit >fastboot getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *sagit" || echo Missmatching image and device
bu değerde kalıyor ve devam etmiyor ne yaptıysam olmadı sonunda konu açma ihtiyacı his ettim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Geçmiş bayramınızı kutlarım

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Merhabalar Mİ6 cihazıma ne yaptıysam rom yüklemesi yapamadım uzun zamandır güncelleme yapmıyordum yedek telefon olarak duruyordu ve kullanma ihtiyacım oldu bende güncellemek istedim ama olmadı MiFlashTool üzerinden 3 tane ROM dosyası denedim ama her seferinde aynı sorun ile karşılaştım...

status :
C:\Users\EMRE\Desktop\sagit >fastboot getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *sagit" || echo Missmatching image and device
bu değerde kalıyor ve devam etmiyor ne yaptıysam olmadı sonunda konu açma ihtiyacı his ettim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Geçmiş bayramınızı kutlarım

Burası yardımcı olabilir.

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
hepsi .tgz uzantılı
Cihazı fastboota aldığınız dan emin olun
Bazen twrp hatalı yüklendiğinde fastboot ekranı gibi görünüyor
Emin olmak için ses kısma ve power tuşuna uzun süre basılı tutun

Oyla:

Forza027

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
mi 11 lite
Konular
2
Cihazı fastboota aldığınız dan emin olun
Bazen twrp hatalı yüklendiğinde fastboot ekranı gibi görünüyor
Emin olmak için ses kısma ve power tuşuna uzun süre basılı tutun
kesinlikle fastboota alıyorum twrp yüklü değil ve cihaz mi yazısından sonra başa aldığı için twrp yükliyemiyorum

Oyla:

ozguremek12

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
4
Bu sorunu ben de bir süredir yaşıyorum, ne global beta ne global stabil rom yükleniyor. Pek çok sürümü denedim rom veya uzantısıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum, daha önce aynı şekilde rom attığım ve başarılı olduğum çok oldu. Ben EDL yoluyla cihaza rom yüklemeyi başardım. Cihazınız unlock durumdaysa size önerim şu;
1- Twrp yükler gibi(örnek yöntem) işlemleri yapıyoruz. Yani cihazın driverlarını yükleyip fastboota alıyoruz.
2- Attığım konuda da dediği gibi, Adb klasörüne gidip klavyede SHİFT tuşuna basılı tutun farenin sağ tuşuna basın açılan pencereden komut penceresini buradan açıp kod olarak ise "fastboot oem edl" yazıp enterlıyoruz.
3-Cihazın ekranı kararacaktır, sonrasında 2016 tarihli Miflash tool kullanıyoruz.
4-Tool'u açıp refresh'e bastığımızda PC, cihazı "COM5" gibi bir şekilde görmeli.
5- Sonrası bildiğiniz üzere romu seçip yüklüyoruz, sizinle aynı hatayı alırken iki kez bu şekilde rom yüklemeyi başardım, umarım işinize yarar.
NOT: Kendi işime yaradığı için paylaşıyorum, istenmeyen bir durumda sorumluluk sizdedir. angel~~

Oyla:
Üst Alt