Rehber Rom Yüklemeden Önce Mutlaka Bakılması Gerekenler(Mİ6)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam pc olmadan halletmek adına yazmıştım bu problemi. Pc si olmayan mecbur twrp den yükleyecek romu ama bu konuyla da ilgili bi rehber yaparsan harika olur hocam
[doublepost=1513223410][/doublepost]
Hocam içimde ukte kaldı :)

Hocam Global Beta tabanlı Epic romu kur; Global tarzında rom kullanmış olursun. Hem Notification Shade'de var. Dün kurdum 7.12.8 sürümünü bende, uzun zaman sonra rom değiştirdim :) Oreo çıkana kadar bu romdayım bir sorun yaşamaz isem.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam Global Beta tabanlı Epic romu kur; Global tarzında rom kullanmış olursun. Hem Notification Shade'de var. Dün kurdum 7.12.8 sürümünü bende, uzun zaman sonra rom değiştirdim :) Oreo çıkana kadar bu romdayım bir sorun yaşamaz isem.
Sağol hocam rom arayışında değilim hırs yaptım ve içimde ukte kaldı bence sen DotOs rom yüklemelisin :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Sağol hocam rom arayışında değilim hırs yaptım ve içimde ukte kaldı bence sen DotOs rom yüklemelisin :)

Yok hocam sağolun; sonunda istediğim Notification Shade özelliği olan Romu da kurdum Twrp üzerinden; şuan için Oreo'yu beklemekteyim artık :)

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9

mi 6 telefonumda mi globe rom yüklü, epic roma geçmek istiyorum ancak sadece 4 wipe yeterli mi hocam xda da okurken kafam karıştı. sanki farklı yükleme anlatılmış gibi geldi bana. bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
mi 6 telefonumda mi globe rom yüklü, epic roma geçmek istiyorum ancak sadece 4 wipe yeterli mi hocam xda da okurken kafam karıştı. sanki farklı yükleme anlatılmış gibi geldi bana. bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim.
Normalde kafa karıştıracak bir şey yok....4 wipe yeterli genelde...ama Sizlerin Mi 6 anladığım kadarıyla sorunlu bir cihaz , o nedenle bir şey demeye korkuyorum açıkcası8=);(

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Normalde kafa karıştıracak bir şey yok....4 wipe yeterli genelde...ama Sizlerin Mi 6 anladığım kadarıyla sorunlu bir cihaz , o nedenle bir şey demeye korkuyorum açıkcası8=);(

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
korkunun ecele faydası olur mu hocam?

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Hocam Ben Epic, Xiaomi.Eu, Miui Pro, Mi-Globe rom geçişlerini hep bu şekilde yaptım; hiç sorun yaşamadım. Bu sebeple sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.

Bu arada geçmişken Epic Rom Global Beta 7.12.8' geçin, hem yeni Notification Shade'i denemiş olun.

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Önce twrp den yedeğinizi alın 4 wipe yapın denryin daha önce custom rom kullandığınız için sorun olmaması gerekiyor ama eğer mi logosunda kalırsa yedeğinizi geri yükleyin romu pc ye atıp format data yaparsınız sonra twrp ekranında pc ye bağlayıp romu pc den telefona atıp kurun bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Önce twrp den yedeğinizi alın 4 wipe yapın denryin daha önce custom rom kullandığınız için sorun olmaması gerekiyor ama eğer mi logosunda kalırsa yedeğinizi geri yükleyin romu pc ye atıp format data yaparsınız sonra twrp ekranında pc ye bağlayıp romu pc den telefona atıp kurun bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum
Format data yapınca telefon hafızasındaki resimler vb silinir galiba, onları da yedek almak gerekir.

Bilgiyi paylaşmak güzeldir. MI 6 dan yazıldı.

Üst Alt