Soru rom yükleme sorunu

recep288

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep arda
Cihazım
xiaomi mi4c
Meslek
akademisyen
Konular
2
merhabalartelefonumdaki şark sorunu ile ilgilenirken xiaomi eu romunda orjinal çin sürümüne geçtim. ama sonrasında tekrardan xiaomi miui 9 7.0 sürümüne geçemiyorum. herşeyi usülüne göre yapmama rağmen romu yükledikten sonra mi logosu 5 saniye görünüp cihaz kapanıyor defalarca denememe rağmen başaramadım yardımcı olursanız sevinirim.

emre81tr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
EMRE
Cihazım
Mi5
Konular
0
bende de aynı sorun var cozebıldın mı

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
merhabalartelefonumdaki şark sorunu ile ilgilenirken xiaomi eu romunda orjinal çin sürümüne geçtim. ama sonrasında tekrardan xiaomi miui 9 7.0 sürümüne geçemiyorum. herşeyi usülüne göre yapmama rağmen romu yükledikten sonra mi logosu 5 saniye görünüp cihaz kapanıyor defalarca denememe rağmen başaramadım yardımcı olursanız sevinirim.
Xiaomi eu romundan orjinal çin romuna geçtiniz fakat bootloop oluşuyor doğru anlıyorum umarım ? Cihaz modeli nedir bir bilgim yok
Tahminlerimce twrp den orjinal çin romuna install yaptınız

Linkini verdiğim dosyayı indirip cihaz hafızasına atın ( twrp ana ekranında oc ye bağlayıp dahiliye atın ) ardından bunu flashlayın eğer aynı durum oluşur ise flashtool uygulaması ile tgz uzantılı rom kurulacak

Oyla:

emre81tr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
EMRE
Cihazım
Mi5
Konular
0
ben ıkısını de denedım olmadı
[doublepost=1516959401,1516959319][/doublepost]pc de win10-8.1-8 için sürücü imza zorlamasını devre dışı bunu yapamıyorum sorun bunda olabılır mı anakartım msı win 10 64bıt kullanıyorum

Oyla:

recep288

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep arda
Cihazım
xiaomi mi4c
Meslek
akademisyen
Konular
2
Xiaomi eu romundan orjinal çin romuna geçtiniz fakat bootloop oluşuyor doğru anlıyorum umarım ? Cihaz modeli nedir bir bilgim yok
Tahminlerimce twrp den orjinal çin romuna install yaptınız

Linkini verdiğim dosyayı indirip cihaz hafızasına atın ( twrp ana ekranında oc ye bağlayıp dahiliye atın ) ardından bunu flashlayın eğer aynı durum oluşur ise flashtool uygulaması ile tgz uzantılı rom kurulacak
hayır hayır öyle değil orjinal roma geçtim son sürüme güzelce çalıştı ama orjinal romdan xiaomi eu romuna geçiş yapamıyorum miui 8 romlarını kuruyorum düzgünce ancak miui 9 romlarına geçemiyorum boot kilidini açmama rağmen tekrardan kilitliyor anlayamadım sorunu.

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
hayır hayır öyle değil orjinal roma geçtim son sürüme güzelce çalıştı ama orjinal romdan xiaomi eu romuna geçiş yapamıyorum miui 8 romlarını kuruyorum düzgünce ancak miui 9 romlarına geçemiyorum boot kilidini açmama rağmen tekrardan kilitliyor anlayamadım sorunu.
Kilitlediğini nereden anlıyorsunuz twrp ile mi orjinale geçtiniz detayları yazmadan yardımcı olamam

Oyla:

recep288

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep arda
Cihazım
xiaomi mi4c
Meslek
akademisyen
Konular
2
Kilitlediğini nereden anlıyorsunuz twrp ile mi orjinale geçtiniz detayları yazmadan yardımcı olamam
bazı sorunlar yüzünden orjinal roma mi flash ile geçtim. sonra sonra unlock işlemini yapamadım mi unlock ile bende boot kilidi olmayan sürümü mi flash ile yükledim sonrasında twrp kurdum eu romunu indirip yükledim açılmıyor telefon herşeyi yerli yerinde yaptığıma eminim eu romunu flashlayınca twrp kayboluyor telefon mi logosunda 5 saniye kalıp kapanıyor geri. boot tekrar kilitleniyor kendiliğinden fastboot komutlarından teyit ediyorum kilitli olduğunu.

Oyla:

emre81tr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
EMRE
Cihazım
Mi5
Konular
0
ben şimdi kurdum ama çin stabil rom kurdum eu denemedım turkçeleştırme içinde yama kullanırım artık
sorunu sıkıntı 9008 portu acmamamış teşekkürler herkese

Oyla:

recep288

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep arda
Cihazım
xiaomi mi4c
Meslek
akademisyen
Konular
2
gozdemir arkadaşımızın yardımlarıyla problemi çözdüm yukarıda kendisinin erdiği mega linkindeyi dosyayı indirip miui 9 u flashladıktan sonra twrpden çıkmadan bu dosyayı flashlayarak sorun çözüldü teşekkür ederim kendisine.

Oyla:
Üst Alt