Yardım ....

semender44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
RS
Konular
19
Migrostan 9s aldım (halt etmişim geç farkettim :P ) üzerinde 11.0.6.0 QJWMIXM global rom vardı.
Sistemi açtık kurcaladık ayarladık vs. Bir kapatıp açtım ayarların çoğu gitti. İki gün kadar telefonu kullandım. Sürekli ya data ya wifi açıktı her an internete bağlı idi. Laf olsun diye bir güncelleme varmı diye baktım. Güncelleme otomatik olarak ayarlı olmasına rağmen ben kontrol edene kadar bir güncelleme olduğunu bildirmedi. Kontrol edince 1.0.8.0.QJWMIXM güncellemesi olduğunu gördüm. Bu esnada data olarak internete bağlı idi. haliyle evdeki wifiye bağlanınca güncellerim diye düşündüm ve akşam evde kontrol ettiğimde 11.0.6.0 QJWMIXM güncel dedi :D Birkaç denemeden sonra 1.0.8.0.QJWMIXM güncellemesi var dedi. İndirip kurduk. Ama gene resmi sitesinden indirdiğim temalar kapatıp açınca gidiyor. Bazı program izinleri kapatıp açınca gidiyor benim açtığım izni geri kapatıyor. Hadi bunlar hava civa fazlada önemli değil. Ancaak safeincloud uygulamam miui ile çalışmıyor. Çalışmıyor derken açılıyor ama vazifesini yapmıyor. Safeincloud bir password yönetim programı. Bütün şifrelerim burada kayıtlı. Önceki telefonumda herhangi bir browseri açtığımda safeincloud otomatikman çalışır statusbarda simge olarak dururdu. Bir şifre girmem gerektiğinde statusbardaki safeincloud simgesine tıklamam yeterdi.
Şimdi hiçbir şekilde üstbarda görünmüyor. Resmi olarak desteklediği Brave, chrome vb gibi brovserleri açtığımda üstbarda artalanda çalışmadığı için çıkmıyor. Erişebilirlik seçeneklerinden iznini açınca bir kez oldu çalıştı, sonra gene çalışmaz oldu.
Birde bütün temaları kaldırmama rağmen alttaki navigasyon simgeleri bir mavi oluyor bir beyaz oluyor. Bataryayı yüzdeyi yanında göster deyince ekrana sığmıyor.
Softreset yaptım, fabrika ayarlarına döndüm. Uygulamalara hertürlü izni verdim. Pil tasarrufu izinlerini kapattım nafile. Safeincloud veya başka bir password manager kullanan kimse varsa deneyimlerini yazabilirmi? Ömürboyu üyelik satın aldım en iyi password uygulamasını kullanamıyorum. İnternette bu yönde bir hatayada rastlamadım. Miui nin başka bir ayarı vs varmı, yardım bekliyorum.

Üst Alt