Soru Rom sonrası içime sinmeyen bir şeyler

Kula000

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Galaxy E5
Konular
4
selam dostlar Note 9 pro kullanıyorum oldukça memnunum cihazdan bu konuda sıkıntım yok.
bir ara kafam esti dedim şunun BL açıp rom deniyim(özellikle android aosp romlar) neyse kullandım ettim falan fıstık. Sonra dedim orjinal roma döneyim de stabil kullanayım bu durumda bu forumda karşıma 2 seçenek çıktı.
Türkiye Global Rom
Global Rom
Bu yukardaki arkadaşlardan global romu yükledim BL kilidini de kapattım sorunsuz bir şekilde cihaz aktive oldu kullanıyorum sorunum yok buraya kadar
Ancak cihazı aldığım zamanalar da bu cihaz v12.03 global sürümü almıştı(yanliş hatırlamıyorsam 4 bile almış olabilir) Şuan v12.02 yüklü ve güncellenme kısmında gelen giden yok sorun nedir ?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
selam dostlar Note 9 pro kullanıyorum oldukça memnunum cihazdan bu konuda sıkıntım yok.
bir ara kafam esti dedim şunun BL açıp rom deniyim(özellikle android aosp romlar) neyse kullandım ettim falan fıstık. Sonra dedim orjinal roma döneyim de stabil kullanayım bu durumda bu forumda karşıma 2 seçenek çıktı.
Türkiye Global Rom
Global Rom
Bu yukardaki arkadaşlardan global romu yükledim BL kilidini de kapattım sorunsuz bir şekilde cihaz aktive oldu kullanıyorum sorunum yok buraya kadar
Ancak cihazı aldığım zamanalar da bu cihaz v12.03 global sürümü almıştı(yanliş hatırlamıyorsam 4 bile almış olabilir) Şuan v12.02 yüklü ve güncellenme kısmında gelen giden yok sorun nedir ?
Her bölgenin en son çıkan romunun sürüm numarası farklı olabilir

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Cihaz resmi garantili cihaz mı? Çünkü cihazınızı ilk aldığınız zaman farklı bir yapı yüklü olabilir. Global yada EEA yapılarında henüz 12.0.2 sürümlerinde.

Kula000

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Galaxy E5
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam yanlış yükleme yaptıysam cihaz nasıl aktif çalişiyor şuan da yani origin rom yükleme yapmadan BL kapatılamaz diye biliyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihaz resmi garantili cihaz mı? Çünkü cihazınızı ilk aldığınız zaman farklı bir yapı yüklü olabilir. Global yada EEA yapılarında henüz 12.0.2 sürümlerinde.
evet garantili global sürüm

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
hocam yanlış yükleme yaptıysam cihaz nasıl aktif çalişiyor şuan da yani origin rom yükleme yapmadan BL kapatılamaz diye biliyorum

evet garantili global sürüm

4-5 çeşit orijinal rom var giggle~~ Çeşitten kasıt bölgelere göre. Mesela Mix Global, EEA Global, Türkiye, Tayvan, Rusya, İndonezya

Kula000

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Galaxy E5
Konular
4
4-5 çeşit orijinal rom var giggle~~ Çeşitten kasıt bölgelere göre. Mesela Mix Global, EEA Global, Türkiye, Tayvan, Rusya, İndonezya
peki dostum ben bu cihazın bana geldiği ilk rom adını ıvırını zıvırını nasıl ögrenirim

aslında baktım da zamanında unuttum :D

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
peki dostum ben bu cihazın bana geldiği ilk rom adını ıvırını zıvırını nasıl ögrenirim

aslında baktım da zamanında unuttum :D
Kesin bir öğrenme metodu yok bildiğim kadarıyla. Ancak cihazın nasıl alındığına göre bir tahmin yapılabilir. Yurt dışı mı, ithal mi, yurt içi mi vs.

Fakat çok kafa yormayın, sürüm kodunda MIX yazan yada EUX yazan sürümlerden birini seçip keyfinize bakın genelde bunlar tercih edilir.

Kula000

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Galaxy E5
Konular
4
vodafone marketten tarife yoluyla almıştım ancak bu yüklü romun güncelleme almamasından endişe ediyorum

birde BL açmadan farklı bir bölge romuna geçmem mümkün mü

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
vodafone marketten tarife yoluyla almıştım ancak bu yüklü romun güncelleme almamasından endişe ediyorum

birde BL açmadan farklı bir bölge romuna geçmem mümkün mü

Öyleyse ilk aldığınızda Türkiye sürümü olabilir fakat siz de şuan Global yazan sürüm yüklüyse hiç kurcalamayın. Güncellemelerde sıkıntı olmaz, biraz geç olur ama diğerlerine göre daha stabil olur. Rom ne kasar erken güncelleme alıyorsa, o kadar sıkıntılıdır. :D

BL açmadan Mi Flash Tools aracıyla resmi rom geçişleri yapılıyor ancak sürüm numarası düşük birine geçmeye çalışırsanız, geçemeyebilirsiniz. Fakat şuanda sizde böyle bir durum yok galiba.

Cihazınızın kategorisindeki sürüm paylaşım konularını incelerseniz yükleyip kullanan kişilerin yorumlarını değerlendirebilirsiniz. Ancak dediğim gibi tavsiyem bu şekilde bırakın cihazı.

Kula000

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Galaxy E5
Konular
4
teşşekürler dostum yardımın için zaten bu cihazın elimde kalmasından korkuyorum da işte dürtülerime engel olamıyorum :D
çinli bir note 7 yi kitlemiştim(sakın çinli cihaza global rom yüklemeyin kamu spotu :D) zamanında :D

Üst Alt