Soru Rom, Root ve TWRP Desteği

mallda4411

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
RN8P
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V12.5.15.0.RGGEUXM
Telefon Modeli
Redmi Note 8 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Selamlar, elimde Redmi Note 8 Pro var. Gece saatlerinde cihazı soft brick etmiştim ve son yarım saat içerisinde de bu soft brickten cihazı kurtardım ve V12.5.15.0.RGGEUXM sürümünü fastboot üzerinden yükledim. Normalde eski bir twrp yüklüydü onun üstüne PBRP kurup custom rom atmaya çalışırken cihazı komple soft brick ettim. Bu sebeple yardıma ihtiyacım var. Cihazın şuan ki olduğu sürüm yukarıda yazıyor. Twrp yok. BL kilidi açık. Cihaz aktif kullanılabilir durumda. Aşağıdaki sorularıma cevap alabilirsem sevinirim.

Twrp olarak twrp-3.7.0_9-0-begonia güncel sürümünü mü yüklemeli yoksa ytde herkesin kullandığı eski sürümü yüklemek yeterli mi?
Cihazı A14 yapmak gibi bir düşüncem var elimde 4 adet rom dosyası var ama boyutlarına baktığım kadarıyla recovery romlar bunları nasıl kurabilirim?
Magisk ile uğraşmak istemiyorum bana sadece root yetkisi sağlayacak bir yöntem önerir misiniz? (eskiden supersu ile işimi hallediyordum)

CherishOS, crDroid, AOSP, Project Elixir bu 4 romdan birisine geçiş yapacağım ve nasıl yapacağım konusunda fikirlerim az. Daha öncesinde Lenovo K5 kullanıyordum ve zamanına göre iyi bir telefondu aklını almıştım. Android 10 yeni yeni dağıtıma açılmışken ben 2 gb ramli telefona a10 kurmuştum falan. Bilgim hiç yok değil lakin xiaomiler biraz gıcık bir sisteme sahip. Şimdiden teşekkürler.

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
crDroid için kendi sayfasında yer alan ve önerilen recovery ile yine aynı sayfada verilen yükleme adımlarını takip etmeniz en sorunsuz şekilde kurulum yapabilmenizi sağlayacaktır. Kendi telefonumda 10.2 sürümünden sonra gelen 10.4 sürüm güncellemesi için de önce kendi recoveryleri daha sonra istediğimi kullanabileceğim yazıyordu. Note 8 Pro için linkten inceleyebilirsiniz, recovery, gapps ve kurulum adımları için ayrı ayrı linkler verilmiş indirme bağlantısının altında. A11 tabanlı güncel firmware gerektiği yazıyor, onu da indirebilirsiniz(yazdığınız sizde yüklü olan sürüm de güncel sanırım fakat brick oldu demişsiniz, ister sizdekini fastboot ile tekrar yükleyerek adımları takip edin ister benim verdiğim ile devam edin). Kurulum öncesi flashladıktan sonra tekrar recoveryde başlatın ve adımları takip edin.

Oyla:

mallda4411

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
RN8P
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
crDroid için kendi sayfasında yer alan ve önerilen recovery ile yine aynı sayfada verilen yükleme adımlarını takip etmeniz en sorunsuz şekilde kurulum yapabilmenizi sağlayacaktır. Kendi telefonumda 10.2 sürümünden sonra gelen 10.4 sürüm güncellemesi için de önce kendi recoveryleri daha sonra istediğimi kullanabileceğim yazıyordu. Note 8 Pro için linkten inceleyebilirsiniz, recovery, gapps ve kurulum adımları için ayrı ayrı linkler verilmiş indirme bağlantısının altında. A11 tabanlı güncel firmware gerektiği yazıyor, onu da indirebilirsiniz(yazdığınız sizde yüklü olan sürüm de güncel sanırım fakat brick oldu demişsiniz, ister sizdekini fastboot ile tekrar yükleyerek adımları takip edin ister benim verdiğim ile devam edin). Kurulum öncesi flashladıktan sonra tekrar recoveryde başlatın ve adımları takip edin.
Yorum için çok teşekkürler brickten kurtardım cihazı şuan son sürümde sorunsuz çalışıyor lakin yinede custom roma geçiş yapmayı istiyorum. Açıklamasına da bakmıştım lakin yeterli değil.
First time installation (clean flash):
Boot to recovery
Format data
Choose Advanced, ADB Sideload
Now install crDroid zip via sideload and reboot
Format data eyw ama neyi formatlıyoruz gelişmiş seçeneklerde yazmıyor o yüzden şuan hedefim aosp yada elixir

Oyla:

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
twrpde wipe/format data girip yes yazarsanız format atar. Bu romu yeniden kurulum ile sıfır haline getirir.
Yeni bir rom kurulumundan önce wipe/Advanced wipe içerisinde, dalvik, cache, metadata, data, internal seçilip silinir. sonra formatda atabilirsiniz.
inen crdroid.rar dosyasını telefona atıp install bölümünden crdroid.rar seçilip yüklenir ve tel yeniden başlatılır.
Tel yeniden başlatmayla twrpye atarsa, Advanced/Adb Sideload girip Wipe dalvik cache, Wipe cache işaretlenip bitmesini beklenir bittikten sonra tekrardan format data da yes yapılır ve tel yeniden başlatılır.
Root kernelsu öneririm.

Oyla:
Üst Alt