Rom [8.1][PORT][Durduruldu] Mi A1 Epic Rom

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Elinize emeğinize sağlık, son güncellemeyi anlatım sayesinde yaptım. Bu işlerden hiç anlamama rağmen anlatımdan dolayı kolay oldu. Teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gcam yüklücemde. Direk indirip bu son güncelleme gibimi yapcam. İndirip flaşlıcaz
Son sürümde seniz sadece gcam apk yükleyin
Flaşlama yapmanıza gerek yok.

mertino

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Göleci
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Temiz kurulumdan kastınız sıfırlayıp kurmak mı? Yoksa bu şekilde başlatsak kurulumu sıkıntı olur mu?. Geliştirici xda da açıklama yapmış ama anlamadım pek birşey.
Evet stock roma cevirip oyle romu kurmak.

MI A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Brkyldz71

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi A1
Konular
3
S.a ben yeni sürüme geçmesin hala evdeki internet sıkıntısından dolayı ilk sürüme gcam yüklüycem hangi modül ve gcam APK sını yükleyim burda vardı silinmiş

qaLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferit
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Evet stock roma cevirip oyle romu kurmak.

Romu kurdum ilk sefer de 16gb depolama sorunu oluştu. Userdata yı yeniden flashladım ve depolama sorunu çözüldü. GPS sorunu da Harbor26 arkadaşımızın anlatmış olduğu şekilde çözüldü lakin şarj bana hızlı tükeniyor gibi geldi. Bence şarj dışında gayet iyi şuan...

sawx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Mi A1
Konular
0
arkadaşlar depolama alanım 2 kere flaşladım 16 gb ta kaldı. neyi eksik yapıyorum lütfen ayrıntılı tarif edermisiniz. böyle yaptım.

"adb reboot bootloader" ile fastboot moduna geçin.
"fastboot flash userdata userdata.img" komutu ile dosyayı flaşlayın.
"fastboot boot recovery-3.1.1-1.img" komutu ile boot edip yukarıdaki gibi wipe data/dalvik işlemlerini yapın. Ve geri tuşu menüsünden ana menüye dönün.
Reboot menüsünden system'i seçin.
İşlem bitince sistem tekrar açılacak ve ilk kurulum tekrar yapılacaktır. Bu açılış 5-10 dakika sürebilir.
Sistem açıldıktan sonra depolama alanınız orjinali gibi görünecektir. ama olmadı.

twp den wipe yapıp direk geri diyip cıkıyorum. data/dalvik nedir resimli anlatabilirmisiniz

harbor26

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
20
Romu yukledikten sonra twrp ye girince wipe bölümünden sadece dalvik chache yapın ve reboot atın düzelir. Diğer bölümleri işaretlemeyin.
arkadaşlar depolama alanım 2 kere flaşladım 16 gb ta kaldı. neyi eksik yapıyorum lütfen ayrıntılı tarif edermisiniz. böyle yaptım.

"fastboot boot recovery-3.1.1-1.img" komutu ile boot edip yukarıdaki gibi wipe data/dalvik işlemlerini yapın. Ve geri tuşu menüsünden ana menüye dönün.
İşlem bitince sistem tekrar açılacak ve ilk kurulum tekrar yapılacaktır. Bu açılış 5-10 dakika sürebilir.
Sistem açıldıktan sonra depolama alanınız orjinali gibi görünecektir. ama olmadı.

twp den wipe yapıp direk geri diyip cıkıyorum. data/dalvik nedir resimli anlatabilirmisiniz

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
S.a ben yeni sürüme geçmesin hala evdeki internet sıkıntısından dolayı ilk sürüme gcam yüklüycem hangi modül ve gcam APK sını yükleyim burda vardı silinmiş
Magisk modüllerinden Camera2API modülünü bulup kurun, daha sonra şu apk'yi kurun:

Romu kurdum ilk sefer de 16gb depolama sorunu oluştu. Userdata yı yeniden flashladım ve depolama sorunu çözüldü. GPS sorunu da Harbor26 arkadaşımızın anlatmış olduğu şekilde çözüldü lakin şarj bana hızlı tükeniyor gibi geldi. Bence şarj dışında gayet iyi şuan...

Şarj olayı tamamen kernel ile alakalı olduğu için rom geliştiricileri uyumlu ve sorunsuz hazırlarsa batarya performansı daha iyi bir hale gelebilir. Ancak şuan için alternatif olarak kullanabildiğimiz miui rom'un en olağan hali budur. Stock roma göre çok ciddi bir fark yok aslında. Hatta portlanmış bir rom için gayet iyi bence.

Video anlatımı var, onu inceleyiniz.

Brkyldz71

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Hocam teşekkür ederim yardımın için

tiger51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Haydar
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Arkadaşlar bende rom u yükledim fakat hızlı şarj olmuyor artık. Tavsiyemiz varmi

qaLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferit
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Magisk modüllerinden Camera2API modülünü bulup kurun, daha sonra şu apk'yi kurun:

Şarj olayı tamamen kernel ile alakalı olduğu için rom geliştiricileri uyumlu ve sorunsuz hazırlarsa batarya performansı daha iyi bir hale gelebilir. Ancak şuan için alternatif olarak kullanabildiğimiz miui rom'un en olağan hali budur. Stock roma göre çok ciddi bir fark yok aslında. Hatta portlanmış bir rom için gayet iyi bence.

Video anlatımı var, onu inceleyiniz.
Rom gayet iyi ve stabil. Şarjı da zamanla uyumlu hale getirirler umarım. Bu şekilde de günü çıkartıyor aşırı oyun vs oynamadıkça.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt