Rom [8.1][PORT][Durduruldu] Mi A1 Epic Rom

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

harbor26

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
20
Evet ilk yapılan rom kurulu idi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bana tekrar nasıl yapacağımı yazarsan denerim tekrar
Bence wipe yapmalısın. Dün aynı sorunla karşılaştım sadece wipe yaparak kurabildim. TWRP'nin arayüzüne girdiğinde wipe sekmesine tıkla sol altta "advanced wipe" var ona tıkla ve data, system ve dalvik sekmelerini işaretle ve wipe işlemini tamamla sonra geri gel install bölümüne tıkla ve romu tekrar kur.

Not : Verilerin silinecektir. Yedek almayı unutma.

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Evet ilk yapılan rom kurulu idi

Bana tekrar nasıl yapacağımı yazarsan denerim tekrar
Aldığınız hatayı tam olarak yazabilir misiniz? Mümkünse ekran görüntüsü ekleyin daha etkili bir şekilde yardımcı olalım.

Brkyldz71

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Ben bu yeni güncellemeyi miui rom ile gelen ota updates ile indirip kurabilirsiniz miyim

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Ben bu yeni güncellemeyi miui rom ile gelen ota updates ile indirip kurabilirsiniz miyim
Hayır, o sadece miui güncellemelerini kontrol ediyor. Şimdiye kadar hiç kullanmadık ama. Sağlıklı bir şekilde çalıştığını zannetmiyorum.

Brkyldz71

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi A1
Konular
3

Yucowan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yücel
Cihazım
Mia1
Konular
0
Bence wipe yapmalısın. Dün aynı sorunla karşılaştım sadece wipe yaparak kurabildim. TWRP'nin arayüzüne girdiğinde wipe sekmesine tıkla sol altta "advanced wipe" var ona tıkla ve data, system ve dalvik sekmelerini işaretle ve wipe işlemini tamamla sonra geri gel install bölümüne tıkla ve romu tekrar kur.

Not : Verilerin silinecektir. Yedek almayı unutma.
Ben son güncellemeyi yapacağım, ilk sayfada anlatıldığı gibimi yapalım yoksa sizin anlattığınız gibimi teşekkürler

harbor26

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
20
Ben son güncellemeyi yapacağım, ilk sayfada anlatıldığı gibimi yapalım yoksa sizin anlattığınız gibimi teşekkürler
Senin sürümün son sürümden bir önceki sürüm ise wipe yapmadan kurabilirsiniz diye düşünüyorum. Arkadaş ilk sürümden son sürüme wipe yapmadan geçmeye çalıştığı için o hata ile karşılaşıyordu muhtemelen. Önce wipe yapmadan dene en fazla hata verir zaten...

MI A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yucowan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yücel
Cihazım
Mia1
Konular
0
Aynen son güncellemeyi yapmadım sadece yarın bi deneyim eyvallah

Yucowan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yücel
Cihazım
Mia1
Konular
0
Elinize emeğinize sağlık, son güncellemeyi anlatım sayesinde yaptım. Bu işlerden hiç anlamama rağmen anlatımdan dolayı kolay oldu. Teşekkürler

Gcam yüklücemde. Direk indirip bu son güncelleme gibimi yapcam. İndirip flaşlıcaz

Son düzenleme:

qaLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferit
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Evet arkadaşlar bu ROM'u kurup GPS sorunu yaşayan arkadaşlar için yazıyorum bunu, 2 adet config dosyası vereceğim size ve bunu root erişimli dosya yöneticileri aracılığı ile sistem dosyalarının içine atacaksınız. Ben GPS sorunumu böyle çözdüm belki diğer GPS'i çalışmayanlara da yardımcı olur.
Anlatım :
1. Eğer romu kurduktan sonra hiç Magisk'e girmediyseniz, önce Magisk'e girin ve aktifleştirin, aktifleştirme işlemini kendisi yapıyor sadece siz sihirbazı takip edin.
2. Daha sonra eğer bir root yetkili dosya yöneticiniz yoksa ekte vereceğim root explorer-4-1-6.apk isimli root yetkili dosya yöneticisini indirebilirsiniz.
3. Root explorer i kurun ve root yetkilerini verin.
4. Ardından ekte verdiğim gps test.rar dosyasını indirin ve rardan çıkartın, içinden 2 adet config dosyası çıkacaktır. "flp.conf" ve "gps.conf"
5. Şimdi root explorer'a girelim ve rardan çıkartmış olduğumuz gps ve flp dosyalarını kopyalayalım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

6. Kopyalamış olduğumuz dosyaları "root/system/etc/" dizinine yapıştıralım.

7. Kopyalama işlemi bittikten sonra "flp.conf" dosyasının üzerine uzun basalım ve seçelim daha sonra yukarıdaki 3 noktadan "permissions" seçeneğini seçelim.

8. Burada açılan pencereden "write" satırının altında bulunan "Group" ve "Others" konumunda bulunan tikleri kaldıralım ve "ok" diyelim.

9. Aynı işlemi "gps.conf" dosyası içinde yapalım ve root explorer uygulamamızı kapatalım. Ardından telefonu yeniden başlatalım.
Muhtemelen GPS sorununuz çözülmüştür. Güle güle kullanabilirsiniz.

mertino qaLo Mutluluk_yakın arkadaşlar GPS sorununuz devam ediyor ise hazırladığım rehberi bir deneyin bence happy~~

Son olarak hala GPS sorunu yaşıyor iseniz ;
GPS Fix adındaki uygulamayı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Google Play Link :

İyi günler dilerim.
Bu yöntemi daha önce denemiştim ama magisk root explorer a yetki vermediği için yapamamıştım. Şuan yaptım ve sıkıntı yok gibi deneyelim bakalım. İlk 1 saatte belli ediyor kendini. Sebebi her cihaz yeniden başlatma da konum çalışıyordu sonrasında pert ;). Anlatım için sağol çok faydalı olmuş. Umarım sorun yaşayanlarda çözer bu şekilde. Yardımlaşmak ne güzel şey. Selametle...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt