Rom [8.1][PORT][Durduruldu] Mi A1 Epic Rom

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Hocam merhabalar, sanırım epic rom'un developer ekibindensiniz. Öncelikle böyle bir romu bize sunduğunuz için çok teşekkür ederim. Çok kusursuz görünüyor yalnız 1-2 sorun var, onları bildirmek isterim.

1. GPS WhatsApp üzerinden konum yollamıyor. Nerede olduğumuzu dahi bilmiyor. Google Maps'da ise nerede olduğumuzu ancak Sürüş moduna geçtiğimizde görebiliyoruz.
2. Wifi Hotspot'u cihaz'da açtığımızda karşı taraftaki cihaz bağlanınca interneti kullanamıyor. Sanki internet paketi yokmuş gibi davranıyor.

Yaptığım işlemler :
-TWRP üzerinden userdata.img dosyasını tekrar flashladım sorun çözülmedi.
-TWRP üzerinden wipe dalvik cache temizliği yaptım sorun çözülmedi.
-MiFlash Tool üzerinden "clean all and lock" seçeneği işaretli iken Stock rom atıp, sıfırdan BL açarak temiz bir kurulum ile takrardan Epic rom'u kurdum. Sorun yine düzelmedi...

Saygılar, eğer bu sorun ile ilgili bir fikriniz varsa ve yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Merhaba hocam kendisi ile Sabah konuştum bahsettiğiniz hatalar ile ilgili genel olarak zaten tüm kullanıcılar Aynı problemden dolayı geri bildirim yapıyordu yeniden rom derledi ve upload etti.. Mümkün ise denemenizi bununla ilgili geri bildirim yapmanızı rica ederim....

Miui port MİA1 8.9.20 update V2

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tiger51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Haydar
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Hocam depolamayi duzeltemedim sabahtan beri ugrasiyorum
Net bir sekilde aciklayabilir misin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gelistiriciyi acip oem kilidi acip yeniden baslat kismindan bootloader mod a girip flaslama yapmaya calisiyorum ama olmuyor

Gelistiriciyi acip oem kilidi acip yeniden baslat kismindan bootloader mod a girip flaslama yapmaya calisiyorum ama olmuyor

Mutluluk_yakın

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mutlu
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Güncel olan zip dosyasını bilgisayara indirip ; telefonunuza komut vermeden cihazı kapatıp ses açma power tuşlarına aynı anda basıp direk olarak twrp moda alıp flaşlayabilirsiniz

tiger51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Haydar
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Hocam hala ugrasiyorum deli oldum valla

Telefondan gelistirici secenekleri usb ayiklama yapiyorum daha sonra kapama tusuna basip yeniden baslat seceneginde bootloader mod a basiyorum. Ardindan fastboot robotu cikiyor ekranda. Daha sonra minimal adb and fastboot u acip pc den fastboot flash userdata userdata... Komutunu veriyorum. Daha sonra fastboot recovery _3.1.1..... kmutunu veriyorum.twrp menusu aciliyor ve wipe e tikliyorum advanced dan dalvik systm ve data isaretleyip cubugu kaydirip ana menuye gecip reboot yapip system diyorum. Sonra telefon belirli araliklarla uyari yazisi yazip kapaniyor yazip kapaniyor aciliyor bu sekilde uyari veriyor hep

Tarifi zor olursa android one a tekrar geceyim bari canim sikildi bayagi

Moderatör tarafında düzenlendi:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Fastboot moduna geçtikten sonra "fastboot devices" yazarak pcnizin telefonu gördüğünden emin olun. Ayrıca "C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot" konumunda userdata.img dosyası bulunduğundan emin olun.

tiger51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Haydar
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Telefonu gormuyor o sekil yeniden baslattan bootloader moddan userdata flaslamasi yapiyorum oradan ilerledim aslinda telefondan bir anlatsan kardesim

Mutluluk_yakın

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mutlu
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Merhaba hocam kendisi ile Sabah konuştum bahsettiğiniz hatalar ile ilgili genel olarak zaten tüm kullanıcılar Aynı problemden dolayı geri bildirim yapıyordu yeniden rom derledi ve upload etti.. Mümkün ise denemenizi bununla ilgili geri bildirim yapmanızı rica ederim....

Hatalar aynı şekilde devam etmekte herhangi bir düzelme yok gözlemlediğim kadarıyla

Güncel zip dosyasını indirip kuran varmı? Ben kurdum fakat hatalar devam etmektedir

Son düzenleme:

harbor26

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
20

Hemen demiyorum hocam. Geri bildirim yaparım

mertino

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Göleci
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Dosya bulunamadi hatasi veriyor

MI A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt