İnceleme Rom Önerisi ve Aosp hakkında denemelerim

• Konbuyu başlatan Rast
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 493

Rast

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
rojat
Cihazım
mi8 lite
Konular
2
Arkadaşlar şu zamana kadar neredeyse aosp rom'lardan denemediğim kalmadı ve tüm fikirlerimi paylaşıyorum romlar üzerine.
ilk olarak bu telefon(mi 8 lite) artık piyasadakilere göre eskidiği için pek rom çıkartmıyor geliştiriciler ama ona rağmen üzerinde hala çalışan birkaç ekip var.
evolution x (4.4 offical) romunda ahize ve video çekerken sesin kısık olma sorunu var eğer bu sorun olmasaydı performans ve batarya açısından ilk önerim bu olacaktı ama can sıkan bir durum maalesef...
corvus 7.5 eski olmasına rağmen gerçekten iyi performans veriyor ve herhangi bir hata ile karşılaşmadım hatta başka custom kerneller denememe rağmen..
lineage, havoc, bliss gibi birkaç romun hep basit basit ama günlük kullanımı zorlaştıran hataları vardı o yüzden onları es geçiyorum.
en son dayanamadım aex indirdim tabi android verswiyon 9 ama çok seri bir romdu sadece customizasyonu yeterli gelmediği için kaldırdım.
son olarak benim en beğendiğim rom mokee var. her gece güncelleme geliyor ve geliştiriyorlar. Hemen hemen aradığım her özellik var ve performans açısından da çok iyi. Aktarımlarım bunlardı eksik veya unuttuğum varsa af buyurun.
Değerlendirmelerim genel olarak oyun oynadığım için performans ve fps açısındandır farklı görüşte olanlar da lütfen belirtin. iyi forumlar

agabarak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
mi8 lite
Konular
1
Mokee pil performansı nasıl acaba ne kadar ekran süresi alıyorsun.

Rast

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
rojat
Cihazım
mi8 lite
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mokee pil performansı nasıl acaba ne kadar ekran süresi alıyorsun.
Hocam saat olarak tutmadım ama gayet iyi . Bu arada pixel experience plus alpaca versiyonunu yükledim o da gayet akıcı ve stabil

Üst Alt