Rom [ROM] [Official] Pixel Experience Redmi Note 7

EMREARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EmreARD
Cihazım
Mİ5
Konular
56

Arkadaşlar nihayet beklenen official sürüm çıktı.
İyi kullanımlar...​

Son düzenleme:

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Caf edition olmadığı için pek önerilmiyor diye biliyorum. Özellikle snapdragon işlemcilerle çok uyumlu çalıştığı söyleniyor ama caf edition da biraz zor çıkar gibi..

tgnsrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nusret
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3

Arkadaşlar nihayet beklenen official sürüm çıktı.
İyi kullanımlar...​

Daha yeni yükledim ve baya hoşuma gitti açıkçası. Şu an için herhangi bir sıkıntı görmedim. Yüz ile kilit açma yok sanırım. Ve MIUI arayüzündeki sistem tuşlarını kaldırıp kullanma gibi bir seçenek de bulamadım. Ama yinede oldukça kullanışlı ve akıcı olduğunu söyleyebilirim. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190630-090933.jpg
    Screenshot_20190630-090933.jpg
    785,1 KB · Görüntüleme: 101

EMREARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EmreARD
Cihazım
Mİ5
Konular
56
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha yeni yükledim ve baya hoşuma gitti açıkçası. Şu an için herhangi bir sıkıntı görmedim. Yüz ile kilit açma yok sanırım. Ve MIUI arayüzündeki sistem tuşlarını kaldırıp kullanma gibi bir seçenek de bulamadım. Ama yinede oldukça kullanışlı ve akıcı olduğunu söyleyebilirim. Teşekkürler.
Hocam güncelleme ile birkaç özellik gelir diye düşünüyorum rom yeni çıktı

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
2 gün kullandım akıcılık olarak çok çok iyi ama çok ciddi sorunları var.

1. Bataryayı resmen içiyor. 9 saatten aşağı ekran süresi almadığım RN7 de 7 saati geçemedim..

2. EU beta da %50 parlaklık seviyesi gayet yeterli iken Pixel de %50 de ekran yeterli parlaklığı sunamıyor.

3. Ne yaparsam yapayım hem ev hemde iş yerinde Wifi ve 4G de 13-14mbit hızın üzerine çıkamadım. EU betaya dönüp ilk işim wifi hızını test etmek oldu ve anladım ki pixel rom da yazılımsal bir sıkıntı var çünkü 14mbit üzerine çıkamayan hız EU beta da sabit 33-35mbit görüyor.

EU Betaya geri döndüm maalesef.. Pixel in en sevdiğim yanı da bildirim ekranı oldu. Kilit açmadan bildirimleri görüp okuyabiliyoruz. Bu özelliği EU beta da yapabiliyor muyuz acaba?

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Ekonomist
Konular
76
2 gün kullandım akıcılık olarak çok çok iyi ama çok ciddi sorunları var.

1. Bataryayı resmen içiyor. 9 saatten aşağı ekran süresi almadığım RN7 de 7 saati geçemedim..

2. EU beta da %50 parlaklık seviyesi gayet yeterli iken Pixel de %50 de ekran yeterli parlaklığı sunamıyor.

3. Ne yaparsam yapayım hem ev hemde iş yerinde Wifi ve 4G de 13-14mbit hızın üzerine çıkamadım. EU betaya dönüp ilk işim wifi hızını test etmek oldu ve anladım ki pixel rom da yazılımsal bir sıkıntı var çünkü 14mbit üzerine çıkamayan hız EU beta da sabit 33-35mbit görüyor.

EU Betaya geri döndüm maalesef.. Pixel in en sevdiğim yanı da bildirim ekranı oldu. Kilit açmadan bildirimleri görüp okuyabiliyoruz. Bu özelliği EU beta da yapabiliyor muyuz acaba?
Parlaklık sorunu maalesef bütün aosp romlarda mevcut.

tgnsrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nusret
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Parlaklık ve batarya hususuna katılıyorum. Ancak ben internetle alakalı sıkıntı yaşamadım. Wifi ve mobil internet ile denedim. Herhangi bir sıkıntı olmadı bende. Benim gördüğüm sıkıntı telefonla konuşurken, kulağımıza götürdüğümüzde ekranın kapanması.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190702-203156.png
    Screenshot_20190702-203156.png
    415,2 KB · Görüntüleme: 72

EMREARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EmreARD
Cihazım
Mİ5
Konular
56
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Parlaklık ve batarya hususuna katılıyorum. Ancak ben internetle alakalı sıkıntı yaşamadım. Wifi ve mobil internet ile denedim. Herhangi bir sıkıntı olmadı bende. Benim gördüğüm sıkıntı telefonla konuşurken, kulağımıza götürdüğümüzde ekranın kapanması.
hocam kulağınıza götürdüğünüzde ekranın kapanması sensörden kaynaklı
ön kameranın yanındaki sensör
yanılmıyosam bu özelliği kapatabiliyorduk

tgnsrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nusret
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
hocam kulağınıza götürdüğünüzde ekranın kapanması sensörden kaynaklı
ön kameranın yanındaki sensör
yanılmıyosam bu özelliği kapatabiliyorduk

Yanlış yazmışım hocam sorun ekranın kapanmaması. Ekrana yeni olarak kırılmaz cam vs. taktırmadım. EU Rom'da çalışan sensör burada çalışmıyor. Telefonla konuşurken kulak değmesi sonucu sıkıntı oluşturabiliyor

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Oneplus 9 5G
Konular
188
Yanlış yazmışım hocam sorun ekranın kapanmaması. Ekrana yeni olarak kırılmaz cam vs. taktırmadım. EU Rom'da çalışan sensör burada çalışmıyor. Telefonla konuşurken kulak değmesi sonucu sıkıntı oluşturabiliyor
Persist yüklemeyi dene diniz mi

Üst Alt