Rom Rom kurmalı mıyım?

Barisprlk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi9 Lite
Konular
14
Arkadaşlar bir kaç hafta önce mi 9 lite aldım ama herkes custom rom gibisinden şeyler kullanın diyor. 1)Gerçekten yararlı mı bu romlar? 2)Artıları eksileri nelerdir? 3)Ve ilk denemede telefonun brick olma ihtimali gibi birşey var mı?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hiç bir sakıncası yok, tez vakitte custom rom kurun..

Cihazın ana konusunda yer alan rom konularını okuyup/inceleyip/karar verip uygulayın....

Son düzenleme:

Barisprlk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi9 Lite
Konular
14
Hiç bir sakıncası yok, tez vakitte custom rom kurun..

Cihazın ana konusunda yer alan rom konularını okuyup/inceleyip/karar verip uygulayın....

Sağolun hocam kralsınız. :)

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Arkadaşlar bir kaç hafta önce mi 9 lite aldım ama herkes custom rom gibisinden şeyler kullanın diyor. 1)Gerçekten yararlı mı bu romlar? 2)Artıları eksileri nelerdir? 3)Ve ilk denemede telefonun brick olma ihtimali gibi birşey var mı?
Global kullanmak İOS kullanmak gibi kapalı kutu gibi özelliklerden mağrum bence MiRoom kullanın bl kilidini açtığınıza deyicekdir

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Yanlış bir şey yaparsanız brick olabilir.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu sizin ne istediğinizle ve beklentinizle alakalı hocam örneğin benim cihazda miui arayüzü kasıyordu ben bunlara katlanamayan birisi olarak pixel rom yükledim.
kamera kalitesi yetersiz geldiği için gcam yükledim.
yani ortada hiç bi memnuniyetsizlik sorun yoksa custom rom yüklemenin pek bi espirisi yok.
fakat ben sık sık güncelleme yapmayı severim forumda paylaşılan mtz uzantılı temaları kullanmak istiyorum diyosanız eu beta çok övüyolar eu beta veya eu stabil deneyebilirsiniz başlangıç olarak.

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
daha az ram kullanımı, daha az bug,hata, daha fazla pil performansı, gereksiz uygulamalardan arındırılmıs smooth arayüz, çok güzel özelleştirmeler, globalden önce yeniliklere varmak, root atılırsa efsanevi bi' dünya modül, devamında kernel kullanılırsa 2 saate kadar daha fazla ekran süresi, hızlı ve akıcı tertemiz arayüz.internetteki destansı .mtz uzantılı temaları çok rahat şekilde içe aktarabilip özel, mağazada bulunmayan temaları kullanabilme(globalde yok)... miui beğenmezseniz aosp dediğimiz zibilyon tane olan saf android rom denersiniz. kullanan çok kişi var. custom romun tam olarak n'olduğunu anlayanilmeniz için yüklemeniz lazım. anlatılmaz yaşanır. aosp rom kullanırsanız android sürümünüz daima en yenisi olur. atıyorum normalde android 9 ise aosp romla android 10 olur hep, çıkarsa 11 olur. bi' kere bu işe bulaşınca büyük ihtimalle bırakamayıp bizler gibi bağımlısı olacaksınız.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
+Doktor rom bağımlısıyım
Doktor: size iphone yazıyorum. 4-5 yıl kullanın bir şeyiniz kalmaz. :D
değil 4-5 yıl, 1 hafta dayanamam iosa. 4-5 yıl kullandım diyelim, androide geri dönersem yine hastalığa yakalanırım

Üst Alt