Rehber Rom Kurarken Şarja Dikkat Edin (Bilgilendirme)

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Merhaba arkadaşlar çoğuğumuzun bilmediği ve yanlış yaptığı bir konu hakkında bilgilendirmek istiyorum rom yüklerken şarjınız kaç ise örneğin şarjınız %40 da iken rom yüklediğinizde rom bataryanızın tamamını %100 değilde %40 olarak görüyor bu yüzdende şarj çok az gidiyor ve pil göstergesi bi anda 2 diş atlamaya filan başlıyor bu durumu çözmek için ya batarya kalibrasyonu yapmanız lazım bu işlem biraz karışık ve uğraştırıcı yada rom kurarken telefonunuzu rom kurmadan önce tamamen şarj edin ve şarjdan çıkarmadan tam şarjda iken romu kurun demek istediklerim bukadardı vakit ayırıp okuyan arkadaşlara Teşekkürler.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

paclix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
paclix
Konular
15
Alkışlar yükseliyor

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam Şarjda iken Rom kurulmasını tavsiye etmem. Rom kurulurken Twrp işlemciyi kullanıyor çünkü. Şarjdayken batarya zaten ısınıyor, birde CPU yu ısttığınızda, bataryayı ekstradan ısıtıp, batarya ömrüne olumsuz katkısı olacaktır. Ayrıca, Cihaz şarjda iken, cihazı yeniden başlatmak, anlık olarak eletktriğin kesilip tekrar yeniden bağlanmasına sebebiyet verebileceği gibi, yine bataryaya olumsuz katkısı olabilir.

Bu hususlara da dikkat edilmesini tavsiye ederim.

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Hocam Şarjda iken Rom kurulmasını tavsiye etmem. Rom kurulurken Twrp işlemciyi kullanıyor çünkü. Şarjdayken batarya zaten ısınıyor, birde CPU yu ısttığınızda, bataryayı ekstradan ısıtıp, batarya ömrüne olumsuz katkısı olacaktır. Ayrıca, Cihaz şarjda iken, cihazı yeniden başlatmak, anlık olarak eletktriğin kesilip tekrar yeniden bağlanmasına sebebiyet verebileceği gibi, yine bataryaya olumsuz katkısı olabilir.

Bu hususlara da dikkat edilmesini tavsiye ederim.
Hocam şahsen ben mi5s kullanıyorum bende herhangi bir ısınma olmuyor şarjda kurulmasınıda rom kurulurken batarya azlaacagi içun yine batarayyı tam olarak göremeyeceği için tavsiye ettim.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam şahsen ben mi5s kullanıyorum bende herhangi bir ısınma olmuyor şarjda kurulmasınıda rom kurulurken batarya azlaacagi içun yine batarayyı tam olarak göremeyeceği için tavsiye ettim.

Hocam işte dikkat edilmesini söyledim bende. QC 3.0 ile %0-50 arası şarj arasında batarya oldukça ısınıyor, zaten cihazı eline aldığınızda hissediyorsunuz. Eğer rom kurulumunu bu şekilde yapacaksanız, mümkün mertebe şarjınız %80 üzeri, hatta %90 üzerinde cihaz şarj olurken yapın, batarya en az akımı bu yüzdede çektiği için bataryayı en az bu şekilde ısıtırsınız.

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Hocam işte dikkat edilmesini söyledim bende. QC 3.0 ile %0-50 arası şarj arasında batarya oldukça ısınıyor, zaten cihazı eline aldığınızda hissediyorsunuz. Eğer rom kurulumunu bu şekilde yapacaksanız, mümkün mertebe şarjınız %80 üzeri, hatta %90 üzerinde cihaz şarj olurken yapın, batarya en az akımı bu yüzdede çektiği için bataryayı en az bu şekilde ısıtırsınız.
Hocam saten bende telefon tam şarj olduğunda şarjdan çıkarmadan kurulum yapın dedim siz beni yanlış anlamışsınız hocam

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam saten bende telefon tam şarj olduğunda şarjdan çıkarmadan kurulum yapın dedim siz beni yanlış anlamışsınız hocam

Anladım hocam, o zaman yine daha iyi. Fakat dediğim gibi, cihaz rom kurulumu sonrası yeniden başladığı için bu süreçte de bataryaya zararı dokunabilir. Bunu da önceki mesajımdaki gibi belirteyim tekrar. Sürekli Rom deneyen arkadaşlara tavsiye etmem bu durumu.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam paylaşım için teşekkürler.rom yükledikten sonra cihaz/data/system/batterystats.bin dosyasını silince pil kendine geliyor

Üst Alt