Soru Rom Flashlama ve Encryption Mevzusu

• Konbuyu başlatan rquad0
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 432

rquad0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
seckin
Cihazım
gmd
Konular
3
Merhaba millet, oncelikle bu rom-kernel islerine yabanci degilim ancak telefon degistirince takdir edersiniz ki yontemler degisiyor hele bir de ARB olayi gelince...

Oncelikle cihazi alali 2 hafta oldu cihaz global versiyon ve global stable rom yuklu. Onceden mi5s vardi ve belki 100 kere rom attim vs.

Cok fazlasiyla sorun yasayan var cok fazla soru var. Benim de aklimda birkac soru var;

Cihazin bootloader kilidini actim diyelim. Rom yukleyecegim zaman dm-verity ile ilgili zip dosyasi flashlamak gerekiyormus, bu tam olarak nedir, garantiye gonderecegimiz zaman geri donusu var midir yani clean and lock ile fastboot romu atarsak her sey eskiye doner mi?
Ve bu dosyayi her rom icin flashlamak zorunda miyiz?
Magisk kullanacaksak buna gerek var mi?

Yoksa yapilacak sey yine klasik fastboot komutu ile twrp flashlayip ardindan firmware ve romu mu flashlamak?

Mi 8 i yeni aldigim icin su proseduru bir ogrenmem lazim yardimci olursaniz sevinirim.

vural49

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Dm-verity flashlamassan magisk bootloapa düşüyor. Her rom yüklemede malesef yapmak zorundayız. Hatta gelen güncellemeler de dahi global stabil rom için konusuyorum. Komple flash atıltığı takdirde cihaz kendini yeniden şifreliyor yani herhangi bir sorun teskil etmiyor.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt