Soru Rom değiştirme

fatiheylul

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fatih
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Merhabalar şuanda v10.2.3.0 kararlı romdayim ben v9.4.11 beta roma geçmek istiyorum bunun için hangi adımları takip etmeliyim ?

Ottoman

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Geliştirici Ekibi
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ahmet
Cihazım
Mi6
Merhabalar şuanda v10.2.3.0 kararlı romdayim ben v9.4.11 beta roma geçmek istiyorum bunun için hangi adımları takip etmeliyim ?
Aşağıdaki linkten telefonunuza uygun romu indirin, daha sonra (twrp) yüklü ise açarak yedeklerinizi aldıktan sonra, indirdiğiniz romu telefona atarak yükleme işlemini yapın hocam. Twrp ile yükleme adımları için forum bir çok başlık var onlara da göz atabilirsiniz.
Rom - MIUI 10 EU Stable Rom / Beta Rom 9.4.11/12 Güncellemesi Ve Değişiklikler (Linkler Eklendi)

fatiheylul

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fatih
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Aşağıdaki linkten telefonunuza uygun romu indirin, daha sonra (twrp) yüklü ise açarak yedeklerinizi aldıktan sonra, indirdiğiniz romu telefona atarak yükleme işlemini yapın hocam. Twrp ile yükleme adımları için forum bir çok başlık var onlara da göz atabilirsiniz.
Rom - MIUI 10 EU Stable Rom / Beta Rom 9.4.11/12 Güncellemesi Ve Değişiklikler (Linkler Eklendi)
Yardımlarınız için öncelikle çok teşekkür ederim lakin benim cihazimdaki twrp çince o yüzden cok karistiramiyorum birde verdiğiniz linkte suanda v9.4.11 sürümlü yani beta romu alip direkt twrp uzerinden flashladigimiz zaman oluyor dimi sorun olmaz yani bide telefonun açılış ekraninda mi yazisinin altinda unlocked ibaresi var bu nedir ?
Post automatically merged:

Yardımlarınız için öncelikle çok teşekkür ederim lakin benim cihazimdaki twrp çince o yüzden cok karistiramiyorum birde verdiğiniz linkte suanda v9.4.11 sürümlü yani beta romu alip direkt twrp uzerinden flashladigimiz zaman oluyor dimi sorun olmaz yani bide telefonun açılış ekraninda mi yazisinin altinda unlocked ibaresi var bu nedir ?

archesm

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
mi mix 3
-Twrp inizi İngilizce yapmak için
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
videoyu izleyip uygulama yapabilirsiniz.
-Beta roma geçiş yapıyorsunuz. Twrp üzerinden yedek almanızı öneririm.
- Unlocked, cihazınızın Bootlader kilidinin açık olduğunu gösterir hocam.
Bootloader Kilidi Nedir?
Bootloader kilidi Xiaomi cihazlara dışarıdan müdahale edilmesini engelleyen bir güvenlik önlemidir. Bu kilit sayesinde cihazların stabilitesi korunarak, aracıların sattıkları cihazlara yükledikleri sahte/casus yazılımların önüne geçilmesi, cihazların güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır. Eğer ki cihazınızda Global ROM yüklü ise bu kilidin açılmasına normal şartlarda gerek yoktur. Ancak China ROM yüklü gelen cihazlara Global ROM yüklenmesi, cihazların root erişiminin açılması, custom recovery yüklenmesi, IMEI değişikliği gibi işlemler için bu kilidin açılması gerekmektedir.
Bakınız S. S. S

fatiheylul

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fatih
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Güvenlik Görevlisi
-Twrp inizi İngilizce yapmak için
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
videoyu izleyip uygulama yapabilirsiniz.
-Beta roma geçiş yapıyorsunuz. Twrp üzerinden yedek almanızı öneririm.
- Unlocked, cihazınızın Bootlader kilidinin açık olduğunu gösterir hocam.
Bootloader Kilidi Nedir?
Bootloader kilidi Xiaomi cihazlara dışarıdan müdahale edilmesini engelleyen bir güvenlik önlemidir. Bu kilit sayesinde cihazların stabilitesi korunarak, aracıların sattıkları cihazlara yükledikleri sahte/casus yazılımların önüne geçilmesi, cihazların güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır. Eğer ki cihazınızda Global ROM yüklü ise bu kilidin açılmasına normal şartlarda gerek yoktur. Ancak China ROM yüklü gelen cihazlara Global ROM yüklenmesi, cihazların root erişiminin açılması, custom recovery yüklenmesi, IMEI değişikliği gibi işlemler için bu kilidin açılması gerekmektedir.
Bakınız S. S. S
Hocam teşekkürler yardımınız için twrpyi ingilizceye çevirdim suanda twrp 3.2.3-1102 sürümü yüklü ben simdi direkt 9.4.12 beta romunu indirip kurayimmi ?

Hocam teşekkürler yardımınız için twrpyi ingilizceye çevirdim suanda twrp 3.2.3-1102 sürümü yüklü ben simdi direkt 9.4.12 beta romunu indirip kurayimmi ?

Son düzenleme:

Reiwa

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Silence37
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT

twrp son sürümünü indirin ilk romu sonra installa image deyip son sürüm twrp yükleyin sorunsuz geçersiniz , betadan geri dönmek için telefonu tamamen silmek durumunda kalırsınız yanlız ,

Ottoman

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Geliştirici Ekibi
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ahmet
Cihazım
Mi6

Kurabilirsiniz hocam.

Üst Alt