Çözüldü Rom degiştirme yardımı

Resquee06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kudret
Cihazım
Mi8
Konular
50
Herkese iyi forumlar,
Delta servis garantili telefonum Mi 8 cihazım var, delta servisin rom işlerinde cihazı garanti dışı bırakmadığın biliyorum Global Stable rom dan Eu Stable rom a geçmek istiyorum. Bunun ile ilgili sitede araştırma yaptım, fakat anlatımlar hep üstü kapalı. Affınıza sıgınırak başka konuya yönlendirmeden yardımcı olursanız sevinirim.

1. Bootloader kilidi açma?

Öncesinde denemelerim oldu fakat belli bir süre sonra açabileceğim hatası almıştım bunun ile ilgili sorun neden kaynaklı olabilir?

2. Cihazın İmei silinme durumu?

Delta servisin sitesinde telefonum bir yedeğini almam gerektiği herhangi bir durumda o yedek ile yardımcı olabileceklerini söylüyorlar, yedek nası alırım? Ve bu işlemlerden sonra İmei silinir mi?

3. Yapılacak işlemler?

Rom kurarken sırası ile hangi işlemleri yapmam gerekiyor? Twrp, mi flash vs bunları adım adım yazarsanız çok mutlu olurum.

Forumdakileri konulara göz attım fakat, herşey ayrı ayrı konularda. Mesela öncelikle Twrp kurun sonra romu telefona atın gibi adım adım göremedim affınıza sıgınıyorum. Normalde bilmediğim bir işe kalkışmak istemiyorum fakat global Stable rom çok canımı sıkıyor yardımcı olmanızı temenni ediyorum.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
1 - BL kilidi açmak için ilgili programı bilgisayarınıza kurup, mi hesabınıza giriş yapıp kilit açma başvurusu yapmanız lazım, size ortalama 1 hafta verir, o süre dolduktan sonra tekrar aynı programa bağlayıp kilidi açabilirsiniz. Bu işlem telefonu sıfırlar, önemli dosyalarınızı yedeğini almayı unutmayın.

2 - imeisi değiştirilmemiş (garantili, pasaport kayıtlı ya da henüz yasal kullanım sürecinde olan) cihazlarda imei silinmesi vs olmaz, içiniz rahat olsun bu konuda, istediğiniz romu kurabilirsiniz.

3 - Evvela BL kilidi açılır, sonra uygun twrp yüklenir. Sonra twrp açılır ve wipe menüsü içinde önce format data, sonra advanced kısmında dalvik, cache, system, data seçenekleri seçilip sürgü çekilir. Artık Android sistem bile yoktur, sonra cihazı bilgisayara bağlayıp, kurmak istediğiniz romu zip dosyası olarak telefona atmanız gerekir, yine twrp ekranında install menüsü altında dosyayı seçip yükleme yaparsınız.

Kısaca bu şekilde, tabi her bir işlemin kendi içinde yine detayları var. Ben de şu anda mi8 kullanıyorum, miui 11 eu beta dan globale kararlıya geri döndüm. Yani sizin yerinizde olsam bir süre daha beklerim, henüz Android 10 ile birlikte miui 11 tam manasıyla oturmadı, telefonun şarjı çabuk bitiyor, kameradan galeriye geçiş yapılamıyor vs gibi hatalar var.

Resquee06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kudret
Cihazım
Mi8
Konular
50
1 - BL kilidi açmak için ilgili programı bilgisayarınıza kurup, mi hesabınıza giriş yapıp kilit açma başvurusu yapmanız lazım, size ortalama 1 hafta verir, o süre dolduktan sonra tekrar aynı programa bağlayıp kilidi açabilirsiniz. Bu işlem telefonu sıfırlar, önemli dosyalarınızı yedeğini almayı unutmayın.

2 - imeisi değiştirilmemiş (garantili, pasaport kayıtlı ya da henüz yasal kullanım sürecinde olan) cihazlarda imei silinmesi vs olmaz, içiniz rahat olsun bu konuda, istediğiniz romu kurabilirsiniz.

3 - Evvela BL kilidi açılır, sonra uygun twrp yüklenir. Sonra twrp açılır ve wipe menüsü içinde önce format data, sonra advanced kısmında dalvik, cache, system, data seçenekleri seçilip sürgü çekilir. Artık Android sistem bile yoktur, sonra cihazı bilgisayara bağlayıp, kurmak istediğiniz romu zip dosyası olarak telefona atmanız gerekir, yine twrp ekranında install menüsü altında dosyayı seçip yükleme yaparsınız.

Kısaca bu şekilde, tabi her bir işlemin kendi içinde yine detayları var. Ben de şu anda mi8 kullanıyorum, miui 11 eu beta dan globale kararlıya geri döndüm. Yani sizin yerinizde olsam bir süre daha beklerim, henüz Android 10 ile birlikte miui 11 tam manasıyla oturmadı, telefonun şarjı çabuk bitiyor, kameradan galeriye geçiş yapılamıyor vs gibi hatalar var.
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Tavsiyenizi dinleyip belli Bi süre daha beklemek istiyorum.

Üst Alt