Yardım Rom atma sonrası gelen ücret

turkuazzz99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan Özcan
Cihazım
Mİ5S PLUS
Konular
18
Merhabalar, Miui sever dostlarım, hepimiz ya da çoğumuz sık sık rom atıyoruz elbette ki, benim bu konuyla ilgili ufak bir sorunum var, yeni rom u kurduktan sonra whatssap'da oturum açarken bir kod geliyor ve bu her rom sonrası whatssap'ı sıfırdan kurduğumda oluyor ve 40 krş kesiyor bu sorunu nasıl çözeriz? Her seferinde sıfırdan kurulum yapmayı seviyorum bir de titaniuM'dan yedek yükleyince da kişilerim rehberde olduğu halde whatssap'ta sadece numara görünüyor? Çok uzun oldu ama yardımlarınızı beklerim.
Teşekkürler

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Merhabalar, Miui sever dostlarım, hepimiz ya da çoğumuz sık sık rom atıyoruz elbette ki, benim bu konuyla ilgili ufak bir sorunum var, yeni rom u kurduktan sonra whatssap'da oturum açarken bir kod geliyor ve bu her rom sonrası whatssap'ı sıfırdan kurduğumda oluyor ve 40 krş kesiyor bu sorunu nasıl çözeriz? Her seferinde sıfırdan kurulum yapmayı seviyorum bir de titaniuM'dan yedek yükleyince da kişilerim rehberde olduğu halde whatssap'ta sadece numara görünüyor? Çok uzun oldu ama yardımlarınızı beklerim.
Teşekkürler
Kişilerin sadece numara gözükmemesi için, ayarlarda yüklü uygulamalardan whatsapp'ta izinler kısmından kişilere erişimi açman gerekiyor. Geçenlerde bende de durduk yere o izin kendiliğinden kapanmıştı, sorunu oradan düzelttim.

Diğer sorun hakkında şaşırdım. WhatsApp kodu ücretsiz gönderiyor. Bir yanlışlık olmasın?? Başka bir şeye kesiyor olabilir ücreti. Başka bir uygulama ya da sim Miui sim etkinleştirme için sms gönderiyor gibi bazen.

Oyla:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
EVET bende bunun mağdurlarındanım. Operatöler watsapp, telegram hatta diğer onay kodu isteyen tüm uygulamalar güvenliği bahane ederek sms ücreti özel işlemler olarak kabul ettiğinden bu kesintiye engel olamıyorsunuz. Ben operatör yetkilileri ile görüştüm. Engelleme imkanımız yok dediler. Sanırım bu durum ancak hackleme gibi işlemler ile yapılabilir diye düşünüyorum. Geliştiricilerden destek bekliyoruz. Ama bu rootsuz olmaz sanırım

Oyla:

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
EVET bende bunun mağdurlarındanım. Operatöler watsapp, telegram hatta diğer onay kodu isteyen tüm uygulamalar güvenliği bahane ederek sms ücreti özel işlemler olarak kabul ettiğinden bu kesintiye engel olamıyorsunuz. Ben operatör yetkilileri ile görüştüm. Engelleme imkanımız yok dediler. Sanırım bu durum ancak hackleme gibi işlemler ile yapılabilir diye düşünüyorum. Geliştiricilerden destek bekliyoruz. Ama bu rootsuz olmaz sanırım
Onlarca kez WhatsApp kurmuşumdur hiçbir sms koduna para kesilmedi benden. Ücretli sms gönderen tek şey Apple cihazımda imessage ve facetime kurulumuydu.

Oyla:

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Teşekkürler

Whatsap için en kolay yol mesaj simgesine basın kendisi sizden kişilere erişim izini ister zaten.
Titanium Backup ile alınan yedeklerde Whatsap tekrar sıfırdan kuruluma gerek bırakmaz.
Sim etkinleştirme için giden mesaj ücreti olabilir.

Oyla:

turkuazzz99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan Özcan
Cihazım
Mİ5S PLUS
Konular
18
Kişilerin sadece numara gözükmemesi için, ayarlarda yüklü uygulamalardan whatsapp'ta izinler kısmından kişilere erişimi açman gerekiyor. Geçenlerde bende de durduk yere o izin kendiliğinden kapanmıştı, sorunu oradan düzelttim.

Diğer sorun hakkında şaşırdım. WhatsApp kodu ücretsiz gönderiyor. Bir yanlışlık olmasın?? Başka bir şeye kesiyor olabilir ücreti. Başka bir uygulama ya da sim Miui sim etkinleştirme için sms gönderiyor gibi bazen.
merhaba, teşekkürler. miui sim etkinleştirme sıkıntısını açtım oturum açma ekranında diğer yolla oturum aç dediğimde email ve şifre ile oturum açıyor, cihazı bul özelliğini de kullanmadığım için miui tarafından ücret kesilmiyor, whatssap ı sıfırdan kurduğumda kd gönderiyor uluslararası kod ona 40 krş kesiyor.

Oyla:

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
merhaba, teşekkürler. miui sim etkinleştirme sıkıntısını açtım oturum açma ekranında diğer yolla oturum aç dediğimde email ve şifre ile oturum açıyor, cihazı bul özelliğini de kullanmadığım için miui tarafından ücret kesilmiyor, whatssap ı sıfırdan kurduğumda kd gönderiyor uluslararası kod ona 40 krş kesiyor.
Daha önce de söyledim onlarca belki de yüzlerce kez yeniden kurduğum halde benden hiçbir ücret almadı şimdiye kadar.

Oyla:

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Sorun bununla ilgili olabilir mi?bende defalarca rom yükledim sıfırdan kurulum yaptım ama yansıyan hiçbir ücret olmadı.

Yardım - mi mesaj
Ben de ilk mesajımda bunu kast etmiştim aslında :) siz yazınca aklıma geldi. Bu da imessage gibi sms ücretini sizden kesiyor. O yüzden bunu devre dışı bırakmıştım ben bir kez ücret kesmişti benden de.

Oyla:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Bir de WhatsApp beni ara seçeneğini deneyin isterseniz. Kodu sizi arayıp söylüyor belki ücret kesmeye bilir. Ben yıllardır WhatsApp kurup yüklerim Vodafone, Turkcell,avea,turktelekom tüm hatları kullandım nerdeyse ama hiç birinde ücret almadı. Bir tek faturasız hatta denemedim. Hattınız faturasız hat ise olabilir belki

Oyla:
Üst Alt