Rom [OFFICIAL] PixelExperience 11 Plus Edition (11.09.2021)

ebmk17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max
Konular
46
Hocam Lineage pi romu denediniz mi hiç arasında kıyaslama yapabilirmisiniz ram kullanimi., Stabilite ve batarya gibi.Acikcasi ikisi arasında kalıyorum . Rr 8.1 kurdum ama gaps yukledkten sonra google play durduruldu hatası aldım aynı android sürümünün gaps ini yükleme ne ragmen

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Hocam Lineage pi romu denediniz mi hiç arasında kıyaslama yapabilirmisiniz ram kullanimi., Stabilite ve batarya gibi.Acikcasi ikisi arasında kalıyorum . Rr 8.1 kurdum ama gaps yukledkten sonra google play durduruldu hatası aldım aynı android sürümünün gaps ini yükleme ne ragmen

Lineage çok boş bir rom olarak geliyor, saf pixel deneyiminden uzak bana göre... (Düz aosp severler için bir rom) Bu romun şuan resmi olmayan son sürümünü kullanıyorum hiç bir hata mesajı almadım. Son sürüm firmware nin kurulu olduğundan emin olun ve bu romu deneyin. Crdroid'e geçiyorum arada ama yine dönüp dolaşıp bu roma dönüyorum :) Sistem sesleri, Türkçe çevirisi gibi detaylar daha iyi bu romda. Tek sıkıntısı her yeniden başlamada sim kart değiştirildi uyarısı çıkıyor ha bunu da kapatmanın yolu var cihazın rootlu olması yeterli...

ebmk17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max
Konular
46
Lineage çok boş bir rom olarak geliyor, saf pixel deneyiminden uzak bana göre... (Düz aosp severler için bir rom) Bu romun şuan resmi olmayan son sürümünü kullanıyorum hiç bir hata mesajı almadım. Son sürüm firmware nin kurulu olduğundan emin olun ve bu romu deneyin. Crdroid'e geçiyorum arada ama yine dönüp dolaşıp bu roma dönüyorum :) Sistem sesleri, Türkçe çevirisi gibi detaylar daha iyi bu romda. Tek sıkıntısı her yeniden başlamada sim kart değiştirildi uyarısı çıkıyor ha bunu da kapatmanın yolu var cihazın rootlu olması yeterli...
Ben bu romun 8.1 ini kullandım mi Max telefonda . Tek begenmedigim yanı ekran 15 - 20 saniye bir titreme yapıyordu. Diğer taraftan başka bir sıkıntı görmedim . Bişey daha sorsam mi u romdan geçiş yaptığımda sade ce uygulamalarimi yedekleyip pi romu kurdugumda atabilcegim bir yol varmi

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Ben bu romun 8.1 ini kullandım mi Max telefonda . Tek begenmedigim yanı ekran 15 - 20 saniye bir titreme yapıyordu. Diğer taraftan başka bir sıkıntı görmedim . Bişey daha sorsam mi u romdan geçiş yaptığımda sade ce uygulamalarimi yedekleyip pi romu kurdugumda atabilcegim bir yol varmi

Yedekleme konusunda bilgim yok maalesef, yeni bir roma geçtiğimde google, bulut üzerindeki yedeklemeleri kuruyor zaten ekstra bir yedekleme yapmaya ihtiyaç duymuyorum :/
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

*Konu bana ait DEĞİLDİR, orijinal XDA konu linkine ulaşabilirsiniz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Pixel Experience, Google uygulamaları ve tüm Pixel karakteristiklerini (başlatıcısı, duvar kağıtları, simgeleri, yazı tipleri, başlatıcı animasyonu) barındıran AOSP tabanlı bir ROM'dur.

Misyonumuz, cihazın olağan çalışması için gerekli olan en yüksek stabiliteyi ve güvenliği sağlamaktır.​

*Android 9.0 tabanlıdır.

Wifi
Kızılötesi
Volte
Mobil Veri
GPS
Kamera
Flaş Işığı
Video Kayıt
Bluetooth
FM Radyo
Parmak izi okuyucu
Bildirim Işıkları
Ses / Titreşim
Yüz Kilidi
*Hemen hemen herşey

KURULUM

1) İndirdiğiniz rom .zip dosyasını cihazınıza kopyalayın.
2) Temiz bir kurulum için;
TWRP'ye geçip Wipe >Advanced Wipe > Dalvik & Art Cahce, System, Vendor, Data, Cache işaretleyip wipe yapın.
3) Rom'u flaşlayın.
4) Yeniden başlatın.

Resmi olmayan sürümlere erişebilir ve deneyebilirsiniz.
(Tavsiye ettiğim unofficial sürümü ise
indirebilirsiniz.)
(Resmi sürümleri kullanmanız tavsiye edilir.*)

*ÖNEMLİ UYARI*
Rom kurulumundan sonra gapps flaşlamayın, rom içerisinde mevcuttur.

* Bilgilendirme:
Mevcut TWRP bu tarz romlarda sıkıntı çıkartabiliyor, özelleştirilmiş twrp dosyasını cihazınıza attıktan sonra
Twrp > Install > Install Image butonuna basın ve indirdiğiniz dosyayı flaşlayın, twrp'yi yeniden başlattıktan sonra romu tekrar kurmayı deneyin.

-DAHA İYİ BİR PİXEL DENEYİMİ İÇİN ÖNERİLEN UYGULAMALAR-

*ROM KURULUMUNU GÖZE ALARAK YAPACAĞINIZ BU İŞLEMLERDEN DOLAYI OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN KENDİNİZ SORUMLUSUNUZ.

SON GÜNCELLEME: 2018/10/24 14:24

Turancen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
turan
Cihazım
redmi note 4
Konular
2
06/11 tarihli Romu bir haftadır kullanıyorum, artı ve eksileri yazıyorum :D
Eksileri
1. Android 9 olması yeni çıkan google kamera v6 direk yükleniyor ve night shit özelliği mükemmel çalışıyor lakin diğer v5 sürümünü bozdu ve kamera çekimleri yavaşladı, hata vermeye başladı.
2. kamera programı zor açılıyor çekerken bazen hata verip kapanıyor.
3. uygulama bildirimleri sorunlu, bazen bildiriyor bazende sessiz sedasız çıkıyor.
4.Uygulama bildirimleri üstte kayarak gösteriyor ve onu bir türlü kapamadım, önceki sürümlerde kayan bildirim kapatma özelliği bunda yok
5.Program açılışları dengesiz, bazen hemen açılıyor bazende donup kapatıyor.
6. Kilit açma problemli, parmak izi ile açmak işkence, 5 saniyeyi buluyor kilit açması. Çıft tıklama dersen oda çok yavaş.
7.root sorunlu, magisk zip yüklendiği halde, uygulamada gözükmüyor, apk yüklüyorum, program bazen açılıyor bazende magisk ekranında kalıyor ve hiç açılmıyor, lakin root yetkisi çalışıyor, modül yükleme sorunlu tam çalışmıyor.
8.uygulama geçişleri sorunlu, sanki 4gb ram yoksa 2 gb varmış gibi çoğu uygulamayı baştan başlatıyor, bu bazen bir şeyi kopyaladığında diğer uygulamaya geçince önceki ekran kaybolmuş oluyor.

Artıları
1.Batarya inanılmaz, 2 saat boyunca oynadığım oldu sadece 100 den 90 a düştü :D önceki revulation romdan yüzde 30 daha fazla şarj gidiyor.
2.Google kameranın v6 yeni sürümü direk yüklenip kullanılıyor,
3.Hız stabil iyi çalışıyor.

Yeni sürüm yayınlanmış, inşallah kilit ve diğer sorunlar gitmiştir.

ebmk17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max
Konular
46
Eksileri
1. Android 9 olması yeni çıkan google kamera v6 direk yükleniyor ve night shit özelliği mükemmel çalışıyor lakin diğer v5 sürümünü bozdu ve kamera çekimleri yavaşladı, hata vermeye başladı.
3. uygulama bildirimleri sorunlu, bazen bildiriyor bazende sessiz sedasız çıkıyor.
4.Uygulama bildirimleri üstte kayarak gösteriyor ve onu bir türlü kapamadım, önceki sürümlerde kayan bildirim kapatma özelliği bunda yok
6. Kilit açma problemli, parmak izi ile açmak işkence, 5 saniyeyi buluyor kilit açması. Çıft tıklama dersen oda çok yavaş.
7.root sorunlu, magisk zip yüklendiği halde, uygulamada gözükmüyor, apk yüklüyorum, program bazen açılıyor bazende magisk ekranında kalıyor ve hiç açılmıyor, lakin root yetkisi çalışıyor, modül yükleme sorunlu tam çalışmıyor.
8.uygulama geçişleri sorunlu, sanki 4gb ram yoksa 2 gb varmış gibi çoğu uygulamayı baştan başlatıyor, bu bazen bir şeyi kopyaladığında diğer uygulamaya geçince önceki ekran kaybolmuş oluyor.

Artıları
1.Batarya inanılmaz, 2 saat boyunca oynadığım oldu sadece 100 den 90 a düştü :D önceki revulation romdan yüzde 30 daha fazla şarj gidiyor.

Buradaki bütün arkadaşlara bişey sorsam. Pixel Roma'da twrp ile almış olduğum veri yedeğini lineage Roma'da flahas lasam olurmu. İkisinde android 9 ama bilgisi olan varmi

Turancen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
turan
Cihazım
redmi note 4
Konular
2
Buradaki bütün arkadaşlara bişey sorsam. Pixel Roma'da twrp ile almış olduğum veri yedeğini lineage Roma'da flahas lasam olurmu. İkisinde android 9 ama bilgisi olan varmi
Android taban farklı olduğu için açılmayabilir ama denemeden hiçbirşeyi bilemeyiz kardeş.

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Eksileri

Artıları

Siz bu romu kullandığınıza emin misiniz :D Parmakizi okuyucu yavaşlığı bütün pie romlarda mevcut, diğer sorunları hiç yaşamadım o kadar rom değiştirmeme rağmen...

ebmk17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max
Konular
46
Denedim telefon açıldı ama garip şekilde benim yapmadığım bir ekran deseni olarak kilit oluştuğundan tekrar kurmak zorunda kaldım

ebmk17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max
Konular
46
Pixel kullanan arkadaşlar sizlere bişey sorsam.Benim mi Max telefonun romundanmi yoksa sizlerde de aynı şey varmı. Uygulamalardan geri tuşu ile çıkarken ekranın en üst tarafında ışık titremesi oluyor. Sizde de aynimi . Birde güncellemelerin altında cihaz sorumlusu olarak yabancı bir isim görünüyor . O ne demek oluyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde güvenlik açığı varmı bu formda banka uygulamaları özel veriler gibi

Son düzenleme:
Üst Alt