MIUI 12.5 [ROM][Android 11] [V12.5.7.0.RJKCNXM] Redmi K30 Pro/Zoom/Poco F2 Pro Xiaomi.eu | Stabil MIUI 12. 5 Enhanced

Antifa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
İphone 6s
Konular
0
Selamlar,

İşlemleri sorunsuz hallettim fakat merak ettiğim ve öğrenmek istediğim bir şey var. TWRP üzerinden "Mount" etmek nedir ve ne işe yarar? Hangi durumlarda ya da rom kurulumlarında yapılmalıdır?

rapboys16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
bora
Cihazım
Poco F2 Pro 8GB
Meslek
Elektronik
Konular
1
Selamlar,

İşlemleri sorunsuz hallettim fakat merak ettiğim ve öğrenmek istediğim bir şey var. TWRP üzerinden "Mount" etmek nedir ve ne işe yarar? Hangi durumlarda ya da rom kurulumlarında yapılmalıdır?
Merhaba güzel bir soru. Mount etmek dahili bellekte olan sistemsel bölümlerin aktif edilmesini sağlar. Bazı rom yüklemelerinde yapılır. Tabi aktif edilmeden de rom atılabilir fakat bazı romların sistemsel bölümlere erişimi yoktur. Örneğin Bluetooth girdisi yani bölümüne erişimi yok ise romun bluetooth bölümüne dokunmadan devam eder ve eski romun kalıntıları ile yüklemesini gerçekleştirir bu da sistemsel uyumsuzluk sistemsel arızalara sebebiyet verebilir o yüzden dışarıdan rom(customROM) yüklemelerinde herşeyi "mount" etmekte fayda var sorunlarla karşılaşmamak için.

Antifa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
İphone 6s
Konular
0
Merhaba güzel bir soru. Mount etmek dahili bellekte olan sistemsel bölümlerin aktif edilmesini sağlar. Bazı rom yüklemelerinde yapılır. Tabi aktif edilmeden de rom atılabilir fakat bazı romların sistemsel bölümlere erişimi yoktur. Örneğin Bluetooth girdisi yani bölümüne erişimi yok ise romun bluetooth bölümüne dokunmadan devam eder ve eski romun kalıntıları ile yüklemesini gerçekleştirir bu da sistemsel uyumsuzluk sistemsel arızalara sebebiyet verebilir o yüzden dışarıdan rom(customROM) yüklemelerinde herşeyi "mount" etmekte fayda var sorunlarla karşılaşmamak için.
Yüklenecek olan romun, seçilen kısımlarda değişiklik yapabilmesi adına görünür kılıyor. Sanırım doğru anladım. Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum. Stabil eu romda ya da mmx romda da mount etmemize gerek var mıdır?

rapboys16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
bora
Cihazım
Poco F2 Pro 8GB
Meslek
Elektronik
Konular
1
Yüklenecek olan romun, seçilen kısımlarda değişiklik yapabilmesi adına görünür kılıyor. Sanırım doğru anladım. Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum. Stabil eu romda ya da mmx romda da mount etmemize gerek var mıdır?
Bir sorun ile karşılaşmamak için ben rom yüklemelerimde her daim mount ederim.

performans1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
En son eu stabil romun da cift uygulama sorunu varmı?

rapboys16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
bora
Cihazım
Poco F2 Pro 8GB
Meslek
Elektronik
Konular
1

smayt

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sami
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
5
Beyler WoWifi kullanabilen var mı...

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
Merhaba arkadaşlar eu beta son sürüm yükledim az önce ama twrp uçtu. Tek tuş twrp işe yaramıyor 11 de. Siz hangi twrp yi kullanıyor sunuz bu sürümde

Üst Alt