Yardım robot hızlanma

nocnoc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noc
Cihazım
mi8
Konular
17
bir kaç gündür, robotun gidiş hızı sanki x2 olmuş gibi oldu.
hızlandırılmış video izler gibiyim.
neden olabilir?
tekerleklerinde sıkışan birşey vardı da çıktı ondan normal hızına döndü diye de düşünemiyorum çünkü ilk sıfır aldığımdan bugüne (6 ayı geçti hep aynı hızda hareket ediyordu)
emiş gücü (sessiz-normal-orta-turbo) da farketmiyor
güncelleme falan mı oldu?
nedir acaba?
9 dk da temizlediği yeri 7 dakika da temizlemeye başladı.

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
bir kaç gündür, robotun gidiş hızı sanki x2 olmuş gibi oldu.
hızlandırılmış video izler gibiyim.
neden olabilir?
tekerleklerinde sıkışan birşey vardı da çıktı ondan normal hızına döndü diye de düşünemiyorum çünkü ilk sıfır aldığımdan bugüne (6 ayı geçti hep aynı hızda hareket ediyordu)
emiş gücü (sessiz-normal-orta-turbo) da farketmiyor
güncelleme falan mı oldu?
nedir acaba?
9 dk da temizlediği yeri 7 dakika da temizlemeye başladı.

Merhaba hocam yavaşlayanını görmüştük de hızlananı inanın ilk defa duyuyoruz, teknik servisin görmesi daha sağlıklı olur.

nocnoc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noc
Cihazım
mi8
Konular
17
ben de şaşırdım. aslında boş gittiği yerlerde hızlı . dönüşlerde hızlı, yani yan odayı temizleyecek, salondan bir gidişi var acelesi olan taksiciler gibi, ama odaya gidince temizleyeceği sıralar normal hızda bir üst sıraya (paralel giderek temizliyor ya) geçerklen yine hızlı bir dönüş ve hızlı hizlama sonra normal hızda temizleme. anlamadım. iyi mi kötü mü bilemedim. aslında bir video çekip atayım buraya. belki en baştan yavaştı şimdi kendine geldi.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Robota güncelleme vs. geldi mi? Belki ayarlarında hız seçeneği veya hızlı bir mod vardı, onu çalıştırdınız siz veya başka biri.

nocnoc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noc
Cihazım
mi8
Konular
17
Robota güncelleme vs. geldi mi? Belki ayarlarında hız seçeneği veya hızlı bir mod vardı, onu çalıştırdınız siz veya başka biri.
güncelleme falan gelmedi bildiğim.
şu an version 3.5.3_0017
gözüküyor.
hızlı mod , hız seçeneği falan yeni bir seçenek yok ayarlarda. daha önce de hep ORTA modda çalışıyordu. yani emiş gücü STANDART da değil orta da oluyordu. şimdi de öyle yani bir değişiklik yapmadım

nocnoc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noc
Cihazım
mi8
Konular
17
Video ekliyorum. Ikinci videoda Sandalye normal haritada yok. Saga sola dönüş ve çarpma hızını göstermek için koydum.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Ve
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

nocnoc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noc
Cihazım
mi8
Konular
17
hızlanma olduğu için önceden çarpmadan gezen robot çarparak gezmeye ve kenar temizlerken (normal temizlikte de odada önce kenarları temizlerken de) hızlı olduğu için kenarda giderken hafif S çizerek gidiyor ya, duvardan fazla uzaklaşıyor ve küçük de olsa temizlemeden geçtiği birkak cmlik alan bırakıyor.
fabrika ayarlarına döndürdüm yine de değişen birşey olmadı yine deli gibi geziniyor. çarpmasa belki daha iyi hızlı olması ama çarptığı için dan dun ses yapıyor, mobilyalara bir süre sonra zarar verebilir. ne yapabilirim?
robotu ayarlarken (mi home dan) "Mi Robot Vacuum- Mop P" olanı seçiyorum. acaba yanliş mi seçiyorum?
cihaz "vacuum mop pro"
"Mi Temizlik Robotu P"
"Mi Robot Vacuum"
falan mı seçmem lazım ? siz ne olarak ekliyorsunuz cihazı?

nocnoc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noc
Cihazım
mi8
Konular
17
arkadaşlar dikkat ettim de, bir tarafın tekeri hızlı dönüyor galiba. ilk çıkışta düz gidemiyor bir taraf hızlı döndüğü için yavaştan yön değiştiriyor ve bu sefer yönü değiştiğini anlayıp diğer tarafa yönlendiriyor, hafif bir S çizerek gidiyor.
işin kötü tarafı distribütör garantiliymiş. DELTA servis bakıyomuş. mi türkiye servise götürsem ücret çok çıkar mı acaba? delta servisten kimse memnun değil internete bakınca. oraya göndereceğime orjinal servise vermek nasıl olur bilemedim.
alırken de dikkat etmemişim, trendyoldan almıştım. hiç aklıma gelmedi daha doğrusu bunlarda da distribütör olacağı.
ne tavsiye edersiniz. Ankara'dayım.

Üst Alt