Yardım RN9 Pro IMEI ve Bankacılık Uygulamaları

oliviera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
2
Merhabalar, yurt dışından gelen bir telefonu IMEI klonlama ile kullanmayı düşünüyorum ama bu işi yapan kişiyi tanımıyorum, sadece IMEI atma işini yapacak.
Bu işlem için de bootloder açıp root işlemi yapılması gerekiyormuş sanırım. Endişem bankacılık uygulamaları gibi ileri derece güvenlik gerektiren işlemleri yaparken risk altında olmak, bu IMEi klonu için telefona yazılımla müdahale ediliyor sanırım,ve bu yazılım telefonu rootlu hale getirdiği gibi aslında telefona herhangi bir ek/casus yazılım yüklenip yüklenmediğinden veya telefonu böyle bir yazılımın yüklenmesine açık hale getirip getirmeyeceğinden, ya da bir şekilde güvenlik açığı oluşturup oluşturmayacağından emin olamıyorum. :(

Daha önce imei klonlu telefonda bankacılık işlemi yapan arkadaşlar bir sorun yaşadı mı, kullanmak güvenli mi? Ayrıca cihazda arka planda bana fark ettirmeden çalışan keylogger tarzı bir şey olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Kötü niyetli birisinin uzaktan telefonuma erişebilmesinden çekiniyorum.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Merhaba hocam, işlemi güvenilir kişilere yaptırdığınızda aklınızda soru işareti kalmaz ancak 0 risk diye birşey yok risk her daim var, cihaz rootsuz olsa dahi.
Bağlantıdan ücretli destek talebinde bulunabilirsiniz. Teknisyenlerimiz size yardımcı olacaklardır, ayrıca aklınıza takılan soruları da kendilerine sorabilirsiniz.

oliviera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba hocam, işlemi güvenilir kişilere yaptırdığınızda aklınızda soru işareti kalmaz ancak 0 risk diye birşey yok risk her daim var, cihaz rootsuz olsa dahi.
Bağlantıdan ücretli destek talebinde bulunabilirsiniz. Teknisyenlerimiz size yardımcı olacaklardır, ayrıca aklınıza takılan soruları da kendilerine sorabilirsiniz.
Öncelikle cevabınız için sag olun hocam, işlemi yaşadığım yerdeki küçük bir telefoncuda yaptırmayı planlıyorum; telefoncu daha önce de bu işlemleri yapmış ve güvenilir olarak biliniyor. Endişe ettiğim konu bana fark ettirmeden telefona keylogger türevi casus bir yazılım yükleyip telefona uzaktan erişim sağlayabilir mi? Veya telefoncu bunu isteyerek yapmasa bile güvenlik duvarı kaldırıldığı için IMEI işlemi sırasında telefona casus yazılım bulaşabilir mi bir şekilde. Böylesi durumlar için kullanılan bir yazılım var mıdır cihaza casus bir yazılımın bulaşıp bulaşamadığını anlayabileceğimiz? Xiaominin kendi Güvenlik yazılımı var fakat o tespit edemez sanırım böylesi bir durumu. :/

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Öncelikle cevabınız için sag olun hocam, işlemi yaşadığım yerdeki küçük bir telefoncuda yaptırmayı planlıyorum; telefoncu daha önce de bu işlemleri yapmış ve güvenilir olarak biliniyor. Endişe ettiğim konu bana fark ettirmeden telefona keylogger türevi casus bir yazılım yükleyip telefona uzaktan erişim sağlayabilir mi? Veya telefoncu bunu isteyerek yapmasa bile güvenlik duvarı kaldırıldığı için IMEI işlemi sırasında telefona casus yazılım bulaşabilir mi bir şekilde. Böylesi durumlar için kullanılan bir yazılım var mıdır cihaza casus bir yazılımın bulaşıp bulaşamadığını anlayabileceğimiz? Xiaominin kendi Güvenlik yazılımı var fakat o tespit edemez sanırım böylesi bir durumu. :/
Üst mesajımda da dediğim gibi hocam, burada önemli olan güven siz işlemi yapan kişiye güveniyorsanız içiniz rahat olsun, işlem esnasında cihaza casus yazılım yüklenebilir mi bir fikrim yok hocam, yanlış cevap verip sizi daha fazla tedirgin etmek istemem. Ancak işlem sonrasında veri ve bağlantı güvenliği sağlayan ücretli yazılımlar mevcut play stora da dilerseniz bunlardan birisini edinebilirsiniz.

oliviera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
2
Üst mesajımda da dediğim gibi hocam, burada önemli olan güven siz işlemi yapan kişiye güveniyorsanız içiniz rahat olsun, işlem esnasında cihaza casus yazılım yüklenebilir mi bir fikrim yok hocam, yanlış cevap verip sizi daha fazla tedirgin etmek istemem. Ancak işlem sonrasında veri ve bağlantı güvenliği sağlayan ücretli yazılımlar mevcut play stora da dilerseniz bunlardan birisini edinebilirsiniz.
Peki hocam cevap için tekrardan sag olun.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
10 yıldır jailbreak & rootlu cihaz kullanırım daha hiç bankacılık vs. uygulamalarında sıkıntı yaşamadım. Yaşayana da rastlamadım. Ama bu süre içinde kendini polis asker savcı vs. tanıtarak para isteyenlere dolandırılan kişilere çok rastladım. Böylelerine para göndermeyin yeter :)

oliviera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
2
10 yıldır jailbreak & rootlu cihaz kullanırım daha hiç bankacılık vs. uygulamalarında sıkıntı yaşamadım. Yaşayana da rastlamadım. Ama bu süre içinde kendini polis asker savcı vs. tanıtarak para isteyenlere dolandırılan kişilere çok rastladım. Böylelerine para göndermeyin yeter :)
Para isteme değil de telefona bir yazılım veya kod aracılığı ile erişilme ihtimali endişelendirdi beni hocam, birkaç forumda bu tarz şeylerin yaşanabileceğinden bahsetmişler (bankacılık uygulamasına erişilip para aktarımı vs), bu nedenle canım sıkıldı. İşin daha endişe veren yanı, telefona casus bir yazılımla erişilince farkında olamamak/ telefonun Güvenlik uygulamalarının fark edememesi. :?

Üst Alt