Rom [RN8Pro] VoidUI Supernova 12.1 12.09.2022 [AOSP] (begonia/in)

Eren Akbaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
11
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Herkese selamlar. Bildiğiniz üzere Pixel Experience 12.1 sürümleri bu cihazda pek iyi değil. Bu proje pixel experience plus'u taban alır ve üstüne iyi iyileştirmeler, güzel özellikler ve çok daha iyi akıcılık sunar. Pixel Experience'deki sorunlara dayanamayıp aynı özelliklerde ve minimal tasarıma / özelleştirmelere sahip bir rom kullanmak isteyenler için iyi bir romdur :)

- Özellikler -

- Pixel Experience Plus'da olan her şeyi içerir. GApps paketi kurmanıza gerek yok.
- Bir sürü google uygulamasından arındırıldı, sadece gerekli uygulamalar mevcut.
- Çekirdeğin adı -void olarak değiştirildi.
- ViPER4Android FX eklendi.
- Graphene kamera eklendi.
- Instagram vb uygulamalarda video izlerken kalite, kasma sorunları olabildiğince en aza indiirildi.
- Batarya ve hafıza kısımlarındaki çubuklar yenilendi.
- Yeni ikon önbelleği mekanizması eklenerek ram yönetiminde iyileştirmeler yapıldı.
- Bazı durumlarda ekranın flickering dediğimiz olayın yaşanması düzeltildi.
- Arayüz sesleri oxygenos 12 ve sony ile değiştirildi.
- Kilit ekranına şarj olurken "Watt", "Amper" ve "mah" değerlerini gösterme eklendi.
- Volte / vowifi ikonları aktifken oluşan panel kasması giderildi.
- Stok kaydedici ile ekran kaydederken oluşan arayüz kasması giderildi (Hala 30 fps kaydediyor.)
- Stok kaydedici ile ekran kaydederken, kaydedicinin kapanmaması sorunu giderildi.
- Freeform windows dediğimiz serbest biçimli pencereler eklendi. (MiUi kadar iyi değil ancak iş görür)
- Fingerprint dediğimiz rom'un parmak izleri Android 13 Eylül'e yükseltildi.
- MediaTek FM Radyo eklendi.
- Her uygulamaya özel termal profil seçme eklendi.
- Titreşim profilleri eklendi.
- YouTube'de 1080p60 videolar izlerken oluşan kasma sorunu giderildi.
- Bazı küçük iyileştirmeler yapıldı.
- Genel akıcılık ve pil performansı arttırıldı.

- Kurulum -
Yedeklerinizi almayı unutmayın çünkü tüm verileriniz sıfırlanacaktır.

1 - Herhangi bir twrp kullanmak olur, rom kurulduktan sonra başka twrp yüklenecektir.
2 - TWRP'ye başlattıktan sonra öncelikle "Wipe" yerine girip, 'Dalvik', 'System', 'Vendor', 'Data' ve 'Cache' seçip alttaki çubuğu kaydırıyoruz.
3 - Geri dönüp "Install" sekmesine giriyoruz ve rom zip'ini seçip alttaki çubuğu kaydırıyoruz.
4 - Eğer SD Kart veya USB OTG kablonuz yok ise 'DisableForceEncryption' diğer adıyla 'DFE' flaşlayın. (Bu dosya olmadan TWRP, dosyalarınızı görüntüleyemez, sadece sd kart vs kullanabilirsiniz.)
5 - Tekrar twrp menüsüne gelip 'Reboot' basıp 'Reboot Recovery' seçiyoruz.
6 - Cihaz yeni twrp'ye açıldığında 'Wipe' kısmından 'Format Data' tıklayıp 'yes' yazıyoruz.
7 - İşlem bitince altta çıkan 'Reboot System' butonuna basıyoruz ve rom'un keyfini çıkarıyoruz. :)

- İndirme linkleri
*
[1.86GB]
* [1.86GB]

- Ekran Görüntüleri -

- Notlar -

- Hem global hem de hindistan cihazı için firmware içerdiği için rom'u kurarken içiniz rahat olsun.
- Rom'u kurarken yapacağınız yanlış / başınıza gelebilecek herhangi bir şeyden ben veyahut miui türkiye sorumlu tutulamaz, yaptıklarınızdan, yapacaklarınızdan siz sorumlusunuz.
- Rom'un geliştiricisi ben olduğum için herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda buradan veya iletmenizi rica ederim, en kısa sürede ulaşıp sorunu düzeltmeye çalışırım.​

Son düzenleme:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Elinize,emeğinize sağlık hocam. Paylaşım için teşekkürler.

Merhabalar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ufuk
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
8
Evo kullaniyorum bu Roma geçiş yaparken ilk firmware kurmam gerekiyormu

Eren Akbaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evo kullaniyorum bu Roma geçiş yaparken ilk firmware kurmam gerekiyormu
Hayır gerek yok hocam, konuda da belirttiğim gibi hem global hem de hindistan cihazı için firmware dosyaları içeriyor. Romda 2 3 tane sorun mevcut, önce fastboot rom kurup sonra bu rom'u kursanız daha iyi olur, test eden insanlar yeni yeni hataları bildirdiler.

Üst Alt