Rom [RN8Pro] En Çok Tercih Edilen AOSP Rom'lar (Her Sürüm Güncellemesi Konuya Eklenecektir) // 08/12.2023

martian

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi R. N8pro
Konular
7

bu konuda A10'a geçiş mevcut fakat A10 rom'u bulmanız lazım. Resmi A10'u.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam crDroid deki Android Sürüm A13'tür. A10 DEĞİL.
Anladım o zaman şöyle sorayım, resmi olarak a11 kullanıyorum 3. parti launcher yükleyince ''full ekran navigasyonları'' çalışmıyor. A10'da çalışıyormuş, açıkçası A10 olması çok önemli değil. A13'te olur. Benim resmi stock A11'den A13'e bu rom ile geçişimde sorun olmayacaksa geçeceğim.

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Anladım o zaman şöyle sorayım, resmi olarak a11 kullanıyorum 3. parti launcher yükleyince ''full ekran navigasyonları'' çalışmıyor. A10'da çalışıyormuş, açıkçası A10 olması çok önemli değil. A13'te olur. Benim resmi stock A11'den A13'e bu rom ile geçişimde sorun olmayacaksa geçeceğim.
A13'e geçişte yukarıda attığım link geçersizdir.

A13'e geçecekseniz eğer direk Rom'un kendi konusuna gidin ve orada size yorum da anlattığım yöntemi kullanın.

Sorun kısmı ile ilgili kimse garanti vermez size.

hakembey123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
J5
Konular
5
Hocam öncelikle elinize sağlık konu için. Crdroid romunu kurdum ve çok beğendim gayet güzel çalışıyor. Ben bu roma sahip olduğu arama ve mesaj uygulamalarını kaldırıp miui arama ve mesaj yükleyebilir miyim? İstenmeyen spam arama ve mesaj için veya farklı bir fikriniz varsa alırım.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
23
Hayatım boyunca hiç rom falan atmadım. Ama sarjım çok az gidiyor kurmak istiyorum. kim yardımcı olur bana?

poyraz4558

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turan
Cihazım
K6 Power
Konular
1
Emeği geçen herkese teşekkürler artık yıllanmış olan telefonumuzu sayenizde daha güncel ve kullanışlı yeni özellikler de ekleyerek kullanabiliyoruz, birşeyi de merak ediyorum, işlemci Mtk olduğundan dolayı çok destek verilmiyor denildi ama bakınca birçok Aosp tabanlı romlar var arada MIUI modlarida çıkmış ama çok az, neden kendi uygulamaları yüklü son sürüm optimize edilmiş bir MIUI rom yok, Aosp romlarda güzel bende kullandım sonuçta onlarida sade bulup çeşitli tema uygulama magisk modülleri ile zenginleştirmeye çalışıyoruz, MIUI arayüzünde bunların çoğu var özellikle temalar vs. göze hitap ediyor ama neredeyse hiç özel rom yok bilgim olsa güzel bir rom hazırlayıp paylaşırım diye düşünüyorum

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Hayatım boyunca hiç rom falan atmadım. Ama sarjım çok az gidiyor kurmak istiyorum. kim yardımcı olur bana?
Konu içine yakın zamanda Sıfırdan Miui Rom'dan Custom Rom geçişi adlı kısım eklenecek beklemede kalın. İçeriği hazırlıyorum.

Emeği geçen herkese teşekkürler artık yıllanmış olan telefonumuzu sayenizde daha güncel ve kullanışlı yeni özellikler de ekleyerek kullanabiliyoruz, birşeyi de merak ediyorum, işlemci Mtk olduğundan dolayı çok destek verilmiyor denildi ama bakınca birçok Aosp tabanlı romlar var arada MIUI modlarida çıkmış ama çok az, neden kendi uygulamaları yüklü son sürüm optimize edilmiş bir MIUI rom yok, Aosp romlarda güzel bende kullandım sonuçta onlarida sade bulup çeşitli tema uygulama magisk modülleri ile zenginleştirmeye çalışıyoruz, MIUI arayüzünde bunların çoğu var özellikle temalar vs. göze hitap ediyor ama neredeyse hiç özel rom yok bilgim olsa güzel bir rom hazırlayıp paylaşırım diye düşünüyorum
Son sürüm miui mod cihaz yavaşlatıyor. Ve aosp rom daha çok tutuluyor.
Ama isterseniz XDA forumundan isteğinize benzer romlar mevcut bakabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam öncelikle elinize sağlık konu için. Crdroid romunu kurdum ve çok beğendim gayet güzel çalışıyor. Ben bu roma sahip olduğu arama ve mesaj uygulamalarını kaldırıp miui arama ve mesaj yükleyebilir miyim? İstenmeyen spam arama ve mesaj için veya farklı bir fikriniz varsa alırım.
Hocam normalde magisk modül ile yükleniyordu fakat bu romda çalışmayabilir onlar.

Google mesaj ve arama kullanıyorum ben onda spam var ve bana yetiyor.

Zwoixx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 8 pro
Konular
1
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Hepinize Merhaba Arkadaşlar
Bu yazıda sizlere Note 8 Pro için en çok tercih edilen AOSP Romları tek başlık altında sunacağım

Her Rom'dan kısaca bahsedip Kurulumlarını da altına ekliyeceğim. Kurulumda Gereken TWRP En son konu altında mevcuttur.
Şimdiden iyi okumalar :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

crDroid v9.2 Android 13 For Tim Josten Support

EvoX ten sonra kaldığımız yerden burada devam ediyoruz. Hazırlıklı olun ve konuya gidin. Çünkü uçacağızzzz.

Pixel Experience Plus Android 13 [Aktif Rom Bakımcısı Yoktur]

Pixel Experience, Google uygulamaları ve tüm Pixel güzellikleri (başlatıcı, duvar kağıtları, simgeler, yazı tipleri, önyükleme animasyonu) içeren AOSP tabanlı bir ROM'dur

Rom'da çalışmayan bir özellik henüz görülmemiştir.

- BL kilidi açın
- Telefona Fastboot ile TWRP'yi flashlayın
- TWRP ekranında Wipe kısmında System,Vendor,Cache,Dalvik ve Datayı Wipe'layın
- İnstall Kısmından Rom'u Kurun(GApss Gerekmez Gömülüdür)
- Ardından Kullanmaya Başlayın.

İki Sürüm Mevcuttur.
Normal ve Plus İkisinin de kurulum aynıdır.Plus'da özelleştirme çoktur.

Corvus-OS vS3.2 Android 12L (Vindicate)

Corvus OS, gerekli tüm kullanışlı özelliklerle birlikte AOSP'ye dayanmaktadır. Hedefi, zengin özelliklere sahip olurken istikrardır. Corvus'un diğerlerinden daha iyi ROM olduğuna inanmayacağız ama size her zaman en iyisini vermeye çalışacağız.

- BL kilidi açın
- İnstall Kısmından Rom'u Kurun

CherishOS v4.4 Android 13

CherishOS, kullanışlı özelliklere sahip Benzersiz ve Pürüzsüz UI'ye odaklanan AOSP tabanlı bir romdur. CherishOS, pie tabanlı Dot-ExtendedOS'un yeniden doğuşudur.

- BL kilidi açın

GApss Dahildir

Project Elixir Android 12L

Project Elixir, temel olarak minimum UI geliştirmesi sunan ve harika performans, güvenlik ve kararlılık ile Stok Android ROM'a yakın olan bir başka satış sonrası AOSP ROM'dur.

Kısacası, Mükemmel Performans, Güvenlik, kararlılık, minimum kullanıcı arayüzü ve piksel güzellikleri dahil harika özellikler arasında mükemmel bir şekilde dengelenmiştir.

- BL kilidi açın

PixelPlusUI v4.5 Android 12L

PixelPlusUI, başka bir satış sonrası AOSP ROM Minimal UI'dir ve Stok Android ROM'a yakındır. Bizi diğerlerinden ayıran nedir, soruyorsunuz? HADİ BULALIM. Materyal Tasarımı yönergelerine bağlı kalarak stok Android görünümünü korurken ek yerelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş işlevselliğe sahiptir. OEM'lerin yavaş ve zamansız güncellemelerinden farklı olarak, en son güncellemeleri kullanıcılarımıza sunmak için Google'ı yakından takip ediyoruz ve hatta OEM'ler tarafından eski olduğu beyan edilen cihazlara verilen desteği uzatıyoruz. ROM'larımızın kaynak kodu açık kaynaklı, güvenli, kararlı ve olağanüstüdür. PixelPlusUI'yi kullanma deneyiminiz, ilave kolaylık ve özelliklerle pürüzsüz olacaktır.

- BL kilidi açın

Arrow OS Vanilla Build Android 13

AOSP tabanlı bir proje, işleri basit, temiz ve düzenli tutma hedefiyle başladı. Sorunsuz performans ve daha uzun pil ömrü sunmayı hedeflerken, uzun vadede yardımcı olacak özellikler ekledik.

- BL kilidi açın

riceDroid v5.0 Android 13

Lineage/crDroid karışımı ve özelleştirilmiş,hafifleştirilmiş stabil bir romdur.

- BL kilidi açın

PixelOS-Pixelish Android 13

PixelOS, AOSP tabanlı bir ROM'dur, Google uygulamaları
dahildir ve tüm Pixel güzellikleri,
üzerinde iyileştirmeler bulunan bir Pixel Experience çatalıdır.

- BL kilidi açın

DerpFest | Tango | Android 13 | OFFICIAL

Bazı acemiler, size çevredeki en iyi özellikleri içeren ve kendi benzersiz özellikleri ve katkılarıyla topluluğu desteklemek ve Özel bir rom getirmek için çalışıyor.

- BL kilidi açın

Evetttt daha çok Rom mevcut fakat diğerleri de bu yazıdakiler gibi AOSP rom ve hemen hemen aynı özellikte.

Her Cihazda Kullanabileceğiniz TWRP Aynı
BL Kilidi açık olmalıdır.
Telefonu Fastboot moda al
PC ye bağla ve Stabil 1 i çalıştır

Buradaki işlemler tamamen bilgilendirme amaçlı olup herhangi bir sorun da mesuliyet size aittir.
Şahsım ve Forum'un ilgisi yoktur.

Hocam telefon siyah ekranda kaldı napıcam

livevalue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livevalue
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
CrDroid 9.7 versiyonuna OTA güncelleme aldım. Gapps ve diğer google uygulalamarını yeniden yüklemek zorunda kaldım. Bankacılık programları yeniden aktivasyon yaptırdılar. Sosyal medya uygulamalarında video veya fotoğraf paylaşamıyorum. Upload işini sonuna getirip bağlayamıyor. Yeniden stock roma dönmek de istemiyorum ama sanırım en temizi bloatware uygulamaları ortadan kaldırıp tüm reklam engelleyici programlarla beraber orjinalde kalmak. Üzgünüm ama Redmi Note 8 Pro için durum bu.

livevalue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livevalue
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
CrDroid 9.7 versiyonuna OTA güncelleme aldım. Gapps ve diğer google uygulalamarını yeniden yüklemek zorunda kaldım. Bankacılık programları yeniden aktivasyon yaptırdılar. Sosyal medya uygulamalarında video veya fotoğraf paylaşamıyorum. Upload işini sonuna getirip bağlayamıyor. Yeniden stock roma dönmek de istemiyorum ama sanırım en temizi bloatware uygulamaları ortadan kaldırıp tüm reklam engelleyici programlarla beraber orjinalde kalmak. Üzgünüm ama Redmi Note 8 Pro için durum bu.
Enes M. bey forum içerisinde birçok yerde farklı sorunları olan cihazların stock roma geçişleri cevaplanmış. O nedenle kafam karıştı. Halihazırda cihazımın kılcal çiziği dahi yok, sıfır sorun. Ama orjinal Endonezya romuna geçiş yapmak istiyorum. MiFlash ile işlemi yapsam IMEI sorunu yaşar mıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Enes M. bey forum içerisinde birçok yerde farklı sorunları olan cihazların stock roma geçişleri cevaplanmış. O nedenle kafam karıştı. Halihazırda cihazımın kılcal çiziği dahi yok, sıfır sorun. Ama orjinal Endonezya romuna geçiş yapmak istiyorum. MiFlash ile işlemi yapsam IMEI sorunu yaşar mıyım?
hocam twrp ile imei yedek alın ardından miflash ile romu atın imei gitmez fakat gitme ihtimali vardır (imei atan yerin atma şekli,çift imei yazılma durumu,yada zorla tek sim açılıp onu sim 1 e açmak vb) eğerki imei giderse endonezya roma twrp atıp yedeğe dönebilirsiniz.
olduki imei yedek almadınız ve imei gitti bu durumlarda bana ulaşın. lakin elinizde silinen imei olmalıdır.

hocam galiba siz official crdroid kullanıyorsunuz. tavsiyem forumda benim konum olan unofficial crdroid kullanmanız. yıllardır note 8 pro kullanıyorum ve piyasadaki çoğu romu denemiş biri olarak tim tarafından yapılan rom kadar bana göre stabili yok. bu konu içinde bulunan crdroid unofficial isterseniz onu bir deneyin. her gelen ota güncellemeyi alırım ve sizin yaşadığınız hiçbir durumu yaşamadım. ayrıca sağlam bir teknik destek ekibi mevcut.

Üst Alt