Sohbet Ritzy teknik servis kasadaki boya atmasına 300 tl ücret çıkarıyor

• Konbuyu başlatan m35
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 15
  • Görüntüleme 2K

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
merhaba arkadaşlar
perşembe günü telefonumu ritzy teknik servise elden teslim ederek arızalarımı belirttim.
kasadaki nokta nokta boya atmaları ve arka pil kapağının kalkmasını belirttim servisteki eleman göremeyince bakın arasına kağıt ve tırnak dahi girdiğini kendim bizzat gösterdim

bugun yani 2gün sonra bana sms geldi 300 tl ödemesi vardır onayınız gerekmektedir diye

aradım servisi neden 300 tl ücret çıkardınız öğrenebilir miyim dedim imei mi verdim söyledi kasadaki boya atması kullanıcı hatası dediler.
bende dedim bir kere bile kılıfsız kullanılmamış ve en ufak darbe almamış bir cihazda nasıl bir kulllanıcı hatası oluyor açıklarmısınız ayrıca aynı sorunda delta teknik servis kasa değişimi yapıyor mix 2 ve mi6 modellerinde bu kullanıcı hatası aynı modeller için servisden servise farklılıkmı gösteriyor bu bariz üretim hatası dedim biz böyle uygulama yapıyoruz malesef cebinizde terleme yapmış olabilir başka birşey olabilir dedi bende üretim hatasıda olabilir değilmi dedim girdim araya hemen madem ihtimal üzerine işlem yapıyorsunuz. pil kapağımı yapın gönderin cihazımı ben tüketici hakem heyetine başvururum sorun tüketici kaynaklımı üreticimi kaynaklımı onu orada tartışırız nefesimi yoramam şuan yapın gönderin dedim. aynı zamanda miui türkiye forumunada bu konuyu taşıyacağımı bilmenizi isterim dedim.

aynı sorunu yaşayan kişiler ama gerçekden kılıfla beraber kullanan arkadaşlar yazarsa ben bu konuyuda tüketici mahkemesinde ki arkadaşlara göstereceğim

telefonu alırken aldığım arkadaşa ısrarla delta garantili almasını söylemiştim ama rizty almış bende okadar yol geldin geri göndermek istemiyorum neyse çok büyük bi sorun yaşayacağımı zannetmem demiştim keşke geri gönderip ritzy yi kabul etmem bunu iade edip delta garantili cihaz alırsanız o şekilde takas yaparım deseymişim bir müsibet bin nasihatten iyiymiş bunu yaşayarak öğrenmiş bulunuyoruz hakkımı sonuna kadar thh de arayacağım...

not cihazda asla silikon kılıf kullanılmadı silikon kılıflar boya atmasına sebep oluyor

Son düzenleme:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
hocam zaten rizty falan filan cihaz garantiliymiş gibi görünsün diye varlar.her şeyde ücret isterler.yapacak birşey yok.daha geniş garantili cihazları tercih edin yada garantisiz alın.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
ya ben zaten bunu biliyordum mi6 ile takasla almıştım 4 ayda deli etmişti mi6 beni aldıgım arkadasada özellikle belirttim kvk olması şart degil delta olması yeterli demiştim oda artık nasıl anladıysa gitmiş ritzy garantili almış bende tamam neyse çok önemli değil mağdur olmayın iadesi ile git gel boşa uğraşmayın demiştim demez olaydım... yoksa ritzy garantili cihaz almak gibi bi niyetim hiç bir zaman yoktu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

çok özenli bi kullanıcıyımdır kasadaki boya atmasının görselide budur

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Maalesef Xiaomi'de durum bu... Yazılım güncellemesi berbat, garanti hizmeti eksi değerlerde...

Neden?

Ucuz etin yahnisi
Fayda fiyat telefonu
Ne kadar ekmek o kadar köfte

wasntme~~

Thh ile sorun çözülür gibi geliyor bana ama en az 3 aylık bir süreç gerekir. Kolay gelsin.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Maalesef Xiaomi'de durum bu... Yazılım güncellemesi berbat, garanti hizmeti eksi değerlerde...

Neden?

Ucuz etin yahnisi
Fayda fiyat telefonu
Ne kadar ekmek o kadar köfte

wasntme~~

Thh ile sorun çözülür gibi geliyor bana ama en az 3 aylık bir süreç gerekir. Kolay gelsin.

valal ben 3 ayada razıyım benim için fark eden durum yoktur emsal teşkil edecekse 1yıl bile ugrasırım yeterki insanları enayi yerine koyamayacaklarını ögrensin bu ritzy

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
valal ben 3 ayada razıyım benim için fark eden durum yoktur emsal teşkil edecekse 1yıl bile ugrasırım yeterki insanları enayi yerine koyamayacaklarını ögrensin bu ritzy
Sizin sorununuzu öyle ya da böyle çözmeniz, servislere hiç bir şey öğretmez, kar'dan zarar etmiş olurlar sadece... Xiaomi'de durum bu maalesef. Başına gelen çekiyor, gelmeyen mutlu mesut kullanıyor...

AyberkByrm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayberk
Cihazım
Galaxy S9+
Konular
0
Xiaomi alırken KVK garantili alıp arkanıza bakmayın bence. Ritzy Delta falan bunlar hakkında çok şikayet var.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Xiaomi alırken KVK garantili alıp arkanıza bakmayın bence. Ritzy Delta falan bunlar hakkında çok şikayet var.
delta kvk dan daha iyi malesef bunu deneyerekde tecrübe edebilirsiniz delta garantili şiddetle önerimdir sorunda yaşadım ve çözdüm bi şekilde sorun yaşasanızda çözebiliryorsunuz. kvk ya bizim işyerindeki arkadasın sony xa cihazını parayla yaptırmaya gönderdik adamlar telefonun ekranı değiştirip yollamıslar oraya kadar amenna ama anakartta sorun oluşmuş güya test edip gönderiyorlar telefon geldi çekmiyor bile birdaha gnderdik aradımda nasıl bi kontrol sürecinden geçirdiniz telefonu telefonun şebekesi çekmiyor dedim anakart değişimi yapıldı geldi kvk ile ugrasmak emin olun sinirinizi yıpratır toplam 40 günde çözdüm kvk ile bu işi...

AyberkByrm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayberk
Cihazım
Galaxy S9+
Konular
0
delta kvk dan daha iyi malesef bunu deneyerekde tecrübe edebilirsiniz delta garantili şiddetle önerimdir sorunda yaşadım ve çözdüm bi şekilde sorun yaşasanızda çözebiliryorsunuz. kvk ya bizim işyerindeki arkadasın sony xa cihazını parayla yaptırmaya gönderdik adamlar telefonun ekranı değiştirip yollamıslar oraya kadar amenna ama anakartta sorun oluşmuş güya test edip gönderiyorlar telefon geldi çekmiyor bile birdaha gnderdik aradımda nasıl bi kontrol sürecinden geçirdiniz telefonu telefonun şebekesi çekmiyor dedim anakart değişimi yapıldı geldi kvk ile ugrasmak emin olun sinirinizi yıpratır toplam 40 günde çözdüm kvk ile bu işi...
KVK ile deneyimim gerçekten çok iyi. Sony M5 telefonum vardı (Bilen bilir servisten çıkmayan model) cihazı 6 kez servise yolladım sadece 1 kez hatalı işlem yaptılar onun dışında cihaz değişimi , anakart değişimi , pil değişimi , kamera değişimi gibi bir sürü değişim yapıldı ve 1TL bile talep etmediler. İşçilik olarak da dediğim gibi sadece 1 kez hatalı yolladılar onun dışında işçilikleri çok güzeldi. Delta Teknik servisi arkadaşımdan biliyorum 2 kez yolladı 2 seferde cihazı daha da bozuk olarak aldı.

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Geçmiş olsun. Ben artık diyecek pek birşey bulamıyorum nerelere geldiğimizin göstergesi :)

Üst Alt