Yardım Ritzy Garantili Mi8 Global Sürüm Değildir Uyarısı

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Arkadaşlar iki ay önce hepsiburadadan 128 gb ithalatçı garantili mi8 aldım. Geldiği günden beri de unlock yazıyor sonradan anladım bl kilidi açık gelmiş. İlk günden beri de kamerası fena halde kötü kumlu gölgeli . az önce adresinden imei bilgilerini girdim ve karşıma şu mesaj çıktı ;
"Xiaomi'yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
Ancak, satın aldığınız cihaz resmi bir global sürüm değildir ve kullanıcı deneyimi bundan etkilenebilir. Bir dahaki sefere, resmen yetkili resmi kanallar aracılığıyla cihazın resmi global sürümünü satın alınız."

ilgili mesajı görünce dedim ki kamera bundan dolayı dandirik çekiyor , iki üç güncelleme yaptım hala aynı. Bu durumda sizce ritzy e servise mi göndermeliyim , hepsiburadaya şikayet mi açmalıyım ya da kamera düzelmesi için ne yapmalıyım güncelleme dışında falan . yani kazıklanmayalım abi 4 bin para saydım bi de hediye aldım eşime ama kamera leş gibi diye başka telefon almam şart oldu şimdi bunu ne yapcam bilemedim.

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Sayin Cantara hocam. Ben telefonu aldiktan sonra arastirmistim. Senin verdigin bilgiler isiginda bazi yasal mevzular yuzunden Xiaomi uyaniklik yapip farkli taktiklerle agresif buyume yapiyor. Nufus bakimindan cin ve hindistan telefon ureticileri icin cok onemli pazarlar. Hatta bazi firmalar sirf Cin ve Hindistana ozel uygun fiyatli modeller cikartiyor. Nufuslari milyar ustu. Aklimda kaldigi kadariyla Xiaomi nin hindistanda 3 adet Foxconn ile kurdugu fabrikasi var . Parcalarin %95 i Cinden gelip kalan %5 lik kismi ve montaji Hindistanda yapiliyor. Calisanlarin tamamina yakin kadin
( tesvikle arsalari da gelir vergilerinide bedavaya getirmistir) Made in İndia etiketinide yapistirip bahsettigin bir suru yasal mevzuat ilave vergi vs kurtulmus oluyor. Bizim telefonlar hindistanda toplanip gelmis.
Mi nin 2018 sonu itibariyle Powerbank tesisi dahil Hindistanda toplam 6 adet fabrikasi olacak.

Fabrikanin videosu ;
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sayin Cantara hocam. Ben telefonu aldiktan sonra arastirmistim. Senin verdigin bilgiler isiginda bazi yasal mevzular yuzunden Xiaomi uyaniklik yapip farkli taktiklerle agresif buyume yapiyor. Nufus bakimindan cin ve hindistan telefon ureticileri icin cok onemli pazarlar. Hatta bazi firmalar sirf Cin ve Hindistana ozel uygun fiyatli modeller cikartiyor. Nufuslari milyar ustu. Aklimda kaldigi kadariyla Xiaomi nin hindistanda 3 adet Foxconn ile kurdugu fabrikasi var . Parcalarin %95 i Cinden gelip kalan %5 lik kismi ve montaji Hindistanda yapiliyor. Calisanlarin tamamina yakin kadin
( tesvikle arsalari da gelir vergilerinide bedavaya getirmistir) Made in İndia etiketinide yapistirip bahsettigin bir suru yasal mevzuat ilave vergi vs kurtulmus oluyor. Bizim telefonlar hindistanda toplanip gelmis.
Mi nin 2018 sonu itibariyle Powerbank tesisi dahil Hindistanda toplam 6 adet fabrikasi olacak.

Fabrikanin videosu ;
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Hocam ben Xiaomi Hindistan'da üretim yapmıyor demedim zaten. Mi8 üretimi yapmıyor dedim. Hatta Hindistan üretimi cihzların pek çoğu Çin'dekilerden de iyi fakat bu ülkede üretilen cihazlar arasında Mi8 bulunmuyor. Cihazları ve üretim süreçlerini Manu'nun sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

adresinden IMEI ile kontrol ettiğinizde Hindistan üretimi cihazlar Global yazar :)

Oyla:

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Sayin ustadim,
Belki Mi8 de topluyor olabilirler. Cunku kapali kutu jelatinin icinde Made in İndia yaziyor. Yada ithalatci kutunun ustune sticker yapistirip tekrar jelatinlemez heralde. Yeni bir gelisme olabilir. Biraz karisik bi durum var gercekten. Burda onemli olan Mi bu cihazlara global destegi kesicekmi yoksa bundan sonraki satislarmi etkilenicek zaman gostericek.
O zaman satarken global diye satan ithalatcilar servisciler ne yapicak?

Oyla:

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
38
Hocam nereden açtınız bu konuyu :) Şimdi ben de sorguladım aynı uyarıyı benim telefonum için de yaptı. Ben de ritz global garantili diye biliyorum telefonu. Telefonumda da herhangi bir sıkıntı yok ama ne yapacağız bu durumda??

Yazıya ilave yapıyorum, Ritzy den sorguladım cihazınız firmamız tarafından iki yıl garantilidir diyor ?

Peki ne demek isteniyor product şeysinde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar servise mail attım hemen geri dönüş yaptılar. O uyarıyı dikkate almanıza gerek yok cihazınız globaldir dediler. Elçiye zeval olmaz ben ileteyim

Son düzenleme:
Oyla:

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Hocam nereden açtınız bu konuyu :) Şimdi ben de sorguladım aynı uyarıyı benim telefonum için de yaptı. Ben de ritz global garantili diye biliyorum telefonu. Telefonumda da herhangi bir sıkıntı yok ama ne yapacağız bu durumda??

Yazıya ilave yapıyorum, Ritzy den sorguladım cihazınız firmamız tarafından iki yıl garantilidir diyor ?

Peki ne demek isteniyor product şeysinde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar servise mail attım hemen geri dönüş yaptılar. O uyarıyı dikkate almanıza gerek yok cihazınız globaldir dediler. Elçiye zeval olmaz ben ileteyim

Bende atayim en azindan yazili bir sey olur elimizde

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sayin ustadim,
Belki Mi8 de topluyor olabilirler. Cunku kapali kutu jelatinin icinde Made in İndia yaziyor. Yada ithalatci kutunun ustune sticker yapistirip tekrar jelatinlemez heralde. Yeni bir gelisme olabilir. Biraz karisik bi durum var gercekten. Burda onemli olan Mi bu cihazlara global destegi kesicekmi yoksa bundan sonraki satislarmi etkilenicek zaman gostericek.
O zaman satarken global diye satan ithalatcilar servisciler ne yapicak?

Hocam önceki mesajımda neden açılıp jelatinlenebileceğini, neden bu zahmete katlandıklarını açıklayan bir link bırakmıştım. Bir kontrol edin isterseniz. Ayrıca Hindistan üretimi Xiaomi cihazlarda sticker değil kurunun üzerinde kocaman made in india yazar oysa bahsedilen bu cihazlarda yok...

Oyla:

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
38
Hocam önceki mesajımda neden açılıp jelatinlenebileceğini, neden bu zahmete katlandıklarını açıklayan bir link bırakmıştım. Bir kontrol edin isterseniz. Ayrıca Hindistan üretimi Xiaomi cihazlarda sticker değil kurunun üzerinde kocaman made in india yazar oysa bahsedilen bu cihazlarda yok...
Benim cihazımda madein india yazıyor bu durumda herhangi bir sıkıntı yok sanırım doğru mu

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Benim cihazımda madein india yazıyor bu durumda herhangi bir sıkıntı yok sanırım doğru mu
adresinden imei ile kontrol edin hocam. Burada ne yazıyorsa doğru olan odur :)

Oyla:

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
38
adresinden imei ile kontrol edin hocam. Burada ne yazıyorsa doğru olan odur :)
Hocam oradan kontrol ettim hiç iyi şeyler yazmıyor :) serviste o uyarıyı dikkate almayın diyor... Birşey anlamadım ben bu işten ve mi8 den

Oyla:
Üst Alt