Yardım Ritzy Garantili Mi8 Global Sürüm Değildir Uyarısı

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Arkadaşlar iki ay önce hepsiburadadan 128 gb ithalatçı garantili mi8 aldım. Geldiği günden beri de unlock yazıyor sonradan anladım bl kilidi açık gelmiş. İlk günden beri de kamerası fena halde kötü kumlu gölgeli . az önce adresinden imei bilgilerini girdim ve karşıma şu mesaj çıktı ;
"Xiaomi'yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
Ancak, satın aldığınız cihaz resmi bir global sürüm değildir ve kullanıcı deneyimi bundan etkilenebilir. Bir dahaki sefere, resmen yetkili resmi kanallar aracılığıyla cihazın resmi global sürümünü satın alınız."

ilgili mesajı görünce dedim ki kamera bundan dolayı dandirik çekiyor , iki üç güncelleme yaptım hala aynı. Bu durumda sizce ritzy e servise mi göndermeliyim , hepsiburadaya şikayet mi açmalıyım ya da kamera düzelmesi için ne yapmalıyım güncelleme dışında falan . yani kazıklanmayalım abi 4 bin para saydım bi de hediye aldım eşime ama kamera leş gibi diye başka telefon almam şart oldu şimdi bunu ne yapcam bilemedim.

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Servis yardımcı olacağını sanmıyorum. Kısaca bize ne? Biz sizin bildiğiniz sanıyorduk der ve doğru onlardan kaynaklı değil. Bence Hepsiburada'ya şikayet açmak olmalı.

Oyla:

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Simdi bende soyle bi suphe olustu. Bende migrostan ritzy garantili kapali kutu aldim . Odemeyi yaptim magazadan cikmadan kutuyu alip bl kilidi ekran kamera vs kontrol ediyim dedim ve ekran normalken kameraya alinca ekranda seritler cikti ve hemen geri verip yenisini aldim. Normalde fabrikasyon hatasi 1000 de 1 hata ariza olur normal ( apple storedan kapali kutu aldigim iphone X te de ekran arizasi cikmisti fabrikasyon hatasi ) ama forumda farkli konularda cok kisi denk geldi kamera arizasindan sikayet eden . Acaba bu india mensei olan ritzy nin getirdigi partide kameralar genelde sorunlu olabilirmi? Bu sorunu yasiyan arkadaslar mensei ve servis ismi vs gibi bilgileri yazarsa 1000 de 1 mi 1000 de 100 mu anlasilmis olur. Belkide bi parti hatali mali kakaladilar Turkiye ye

Oyla:

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Simdi bende soyle bi suphe olustu. Bende migrostan ritzy garantili kapali kutu aldim . Odemeyi yaptim magazadan cikmadan kutuyu alip bl kilidi ekran kamera vs kontrol ediyim dedim ve ekran normalken kameraya alinca ekranda seritler cikti ve hemen geri verip yenisini aldim. Normalde fabrikasyon hatasi 1000 de 1 hata ariza olur normal ( apple storedan kapali kutu aldigim iphone X te de ekran arizasi cikmisti fabrikasyon hatasi ) ama forumda farkli konularda cok kisi denk geldi kamera arizasindan sikayet eden . Acaba bu india mensei olan ritzy nin getirdigi partide kameralar genelde sorunlu olabilirmi? Bu sorunu yasiyan arkadaslar mensei ve servis ismi vs gibi bilgileri yazarsa 1000 de 1 mi 1000 de 100 mu anlasilmis olur. Belkide bi parti hatali mali kakaladilar Turkiye ye
Onu nasıl yapcaz hocam yani bendeki ritzy . Az önce de hepsiburadaya şikayet açtım ama ne olacak bilmiyorum tam apple dan çevirdim hanımı derken kamera muhabbetine cihazı elden cikaricam dedim sonra baktim bu global degil uyarısı verdi satmak da olmaz ayıptır günahtır.kaldim arada bakalim hb.com ne diyecek ben onlara ne diyecem yazarim yarin

Oyla:

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Selam. Bu baslik altinda sorunlu kamerasi olanlar satinaldigi yer, sercis, urin mensei , vb detaylari yazdimi belli olur. Servislerin calisma mantigini bilen bir hocamizda yonlendirebilir. Bende soyle bir suphe olustu. Eger hepsi ayni mensei ayni ithalatci ayni servis cikarsa ithal edilen partinin hatali uretim oldugu belli olur. Belki toplu bir basvuru daha verimli ve geri donus hizli olur.

Oyla:

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma