Yardım Ritzy Garantili Mi8 Global Sürüm Değildir Uyarısı

musti2307

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi Mix 2s , Mi8
Arkadaşlar iki ay önce hepsiburadadan 128 gb ithalatçı garantili mi8 aldım. Geldiği günden beri de unlock yazıyor sonradan anladım bl kilidi açık gelmiş. İlk günden beri de kamerası fena halde kötü kumlu gölgeli . az önce
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
adresinden imei bilgilerini girdim ve karşıma şu mesaj çıktı ;
"Xiaomi'yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
Ancak, satın aldığınız cihaz resmi bir global sürüm değildir ve kullanıcı deneyimi bundan etkilenebilir. Bir dahaki sefere, resmen yetkili resmi kanallar aracılığıyla cihazın resmi global sürümünü satın alınız."

ilgili mesajı görünce dedim ki kamera bundan dolayı dandirik çekiyor , iki üç güncelleme yaptım hala aynı. Bu durumda sizce ritzy e servise mi göndermeliyim , hepsiburadaya şikayet mi açmalıyım ya da kamera düzelmesi için ne yapmalıyım güncelleme dışında falan . yani kazıklanmayalım abi 4 bin para saydım bi de hediye aldım eşime ama kamera leş gibi diye başka telefon almam şart oldu şimdi bunu ne yapcam bilemedim.

SmashTR

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Buğrahan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Meslek
Öğrenci
Servis yardımcı olacağını sanmıyorum. Kısaca bize ne? Biz sizin bildiğiniz sanıyorduk der ve doğru onlardan kaynaklı değil. Bence Hepsiburada'ya şikayet açmak olmalı.

Realahmet

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Ahmet
Cihazım
Mi8
Simdi bende soyle bi suphe olustu. Bende migrostan ritzy garantili kapali kutu aldim . Odemeyi yaptim magazadan cikmadan kutuyu alip bl kilidi ekran kamera vs kontrol ediyim dedim ve ekran normalken kameraya alinca ekranda seritler cikti ve hemen geri verip yenisini aldim. Normalde fabrikasyon hatasi 1000 de 1 hata ariza olur normal ( apple storedan kapali kutu aldigim iphone X te de ekran arizasi cikmisti fabrikasyon hatasi ) ama forumda farkli konularda cok kisi denk geldi kamera arizasindan sikayet eden . Acaba bu india mensei olan ritzy nin getirdigi partide kameralar genelde sorunlu olabilirmi? Bu sorunu yasiyan arkadaslar mensei ve servis ismi vs gibi bilgileri yazarsa 1000 de 1 mi 1000 de 100 mu anlasilmis olur. Belkide bi parti hatali mali kakaladilar Turkiye ye

musti2307

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi Mix 2s , Mi8
Simdi bende soyle bi suphe olustu. Bende migrostan ritzy garantili kapali kutu aldim . Odemeyi yaptim magazadan cikmadan kutuyu alip bl kilidi ekran kamera vs kontrol ediyim dedim ve ekran normalken kameraya alinca ekranda seritler cikti ve hemen geri verip yenisini aldim. Normalde fabrikasyon hatasi 1000 de 1 hata ariza olur normal ( apple storedan kapali kutu aldigim iphone X te de ekran arizasi cikmisti fabrikasyon hatasi ) ama forumda farkli konularda cok kisi denk geldi kamera arizasindan sikayet eden . Acaba bu india mensei olan ritzy nin getirdigi partide kameralar genelde sorunlu olabilirmi? Bu sorunu yasiyan arkadaslar mensei ve servis ismi vs gibi bilgileri yazarsa 1000 de 1 mi 1000 de 100 mu anlasilmis olur. Belkide bi parti hatali mali kakaladilar Turkiye ye
Onu nasıl yapcaz hocam yani bendeki ritzy . Az önce de hepsiburadaya şikayet açtım ama ne olacak bilmiyorum tam apple dan çevirdim hanımı derken kamera muhabbetine cihazı elden cikaricam dedim sonra baktim bu global degil uyarısı verdi satmak da olmaz ayıptır günahtır.kaldim arada bakalim hb.com ne diyecek ben onlara ne diyecem yazarim yarin

Realahmet

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Ahmet
Cihazım
Mi8
Selam. Bu baslik altinda sorunlu kamerasi olanlar satinaldigi yer, sercis, urin mensei , vb detaylari yazdimi belli olur. Servislerin calisma mantigini bilen bir hocamizda yonlendirebilir. Bende soyle bir suphe olustu. Eger hepsi ayni mensei ayni ithalatci ayni servis cikarsa ithal edilen partinin hatali uretim oldugu belli olur. Belki toplu bir basvuru daha verimli ve geri donus hizli olur.

Alicandk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Alican
Cihazım
Xiaomi mi 8
Bendeki hong kong da bende de biraz sıkıntı var gibi

beyzagur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Beyza
Cihazım
Mi 8
bendeki de Hong Kong ara ara kamera hatası veriyor

bymcs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
MCan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Bendeki de Hindistan üretim 128 gb bir sıkıntısı yok

Realahmet

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Ahmet
Cihazım
Mi8
Sayin Cantara hocam. Ben telefonu aldiktan sonra arastirmistim. Senin verdigin bilgiler isiginda bazi yasal mevzular yuzunden Xiaomi uyaniklik yapip farkli taktiklerle agresif buyume yapiyor. Nufus bakimindan cin ve hindistan telefon ureticileri icin cok onemli pazarlar. Hatta bazi firmalar sirf Cin ve Hindistana ozel uygun fiyatli modeller cikartiyor. Nufuslari milyar ustu. Aklimda kaldigi kadariyla Xiaomi nin hindistanda 3 adet Foxconn ile kurdugu fabrikasi var . Parcalarin %95 i Cinden gelip kalan %5 lik kismi ve montaji Hindistanda yapiliyor. Calisanlarin tamamina yakin kadin
( tesvikle arsalari da gelir vergilerinide bedavaya getirmistir) Made in İndia etiketinide yapistirip bahsettigin bir suru yasal mevzuat ilave vergi vs kurtulmus oluyor. Bizim telefonlar hindistanda toplanip gelmis.
Mi nin 2018 sonu itibariyle Powerbank tesisi dahil Hindistanda toplam 6 adet fabrikasi olacak.

Fabrikanin videosu ;

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Sayin Cantara hocam. Ben telefonu aldiktan sonra arastirmistim. Senin verdigin bilgiler isiginda bazi yasal mevzular yuzunden Xiaomi uyaniklik yapip farkli taktiklerle agresif buyume yapiyor. Nufus bakimindan cin ve hindistan telefon ureticileri icin cok onemli pazarlar. Hatta bazi firmalar sirf Cin ve Hindistana ozel uygun fiyatli modeller cikartiyor. Nufuslari milyar ustu. Aklimda kaldigi kadariyla Xiaomi nin hindistanda 3 adet Foxconn ile kurdugu fabrikasi var . Parcalarin %95 i Cinden gelip kalan %5 lik kismi ve montaji Hindistanda yapiliyor. Calisanlarin tamamina yakin kadin
( tesvikle arsalari da gelir vergilerinide bedavaya getirmistir) Made in İndia etiketinide yapistirip bahsettigin bir suru yasal mevzuat ilave vergi vs kurtulmus oluyor. Bizim telefonlar hindistanda toplanip gelmis.
Mi nin 2018 sonu itibariyle Powerbank tesisi dahil Hindistanda toplam 6 adet fabrikasi olacak.

Fabrikanin videosu ;
Hocam ben Xiaomi Hindistan'da üretim yapmıyor demedim zaten. Mi8 üretimi yapmıyor dedim. Hatta Hindistan üretimi cihzların pek çoğu Çin'dekilerden de iyi fakat bu ülkede üretilen cihazlar arasında Mi8 bulunmuyor. Cihazları ve üretim süreçlerini Manu'nun sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
adresinden IMEI ile kontrol ettiğinizde Hindistan üretimi cihazlar Global yazar :)

Realahmet

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Ahmet
Cihazım
Mi8
Sayin ustadim,
Belki Mi8 de topluyor olabilirler. Cunku kapali kutu jelatinin icinde Made in İndia yaziyor. Yada ithalatci kutunun ustune sticker yapistirip tekrar jelatinlemez heralde. Yeni bir gelisme olabilir. Biraz karisik bi durum var gercekten. Burda onemli olan Mi bu cihazlara global destegi kesicekmi yoksa bundan sonraki satislarmi etkilenicek zaman gostericek.
O zaman satarken global diye satan ithalatcilar servisciler ne yapicak?

sefai77

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
xaomi mi8
Meslek
Özel Şöför
Hocam nereden açtınız bu konuyu :) Şimdi ben de sorguladım aynı uyarıyı benim telefonum için de yaptı. Ben de ritz global garantili diye biliyorum telefonu. Telefonumda da herhangi bir sıkıntı yok ama ne yapacağız bu durumda??

Yazıya ilave yapıyorum, Ritzy den sorguladım cihazınız firmamız tarafından iki yıl garantilidir diyor ?

Peki ne demek isteniyor product şeysinde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar servise mail attım hemen geri dönüş yaptılar. O uyarıyı dikkate almanıza gerek yok cihazınız globaldir dediler. Elçiye zeval olmaz ben ileteyim

Son düzenleme:

Realahmet

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Ahmet
Cihazım
Mi8
Hocam nereden açtınız bu konuyu :) Şimdi ben de sorguladım aynı uyarıyı benim telefonum için de yaptı. Ben de ritz global garantili diye biliyorum telefonu. Telefonumda da herhangi bir sıkıntı yok ama ne yapacağız bu durumda??

Yazıya ilave yapıyorum, Ritzy den sorguladım cihazınız firmamız tarafından iki yıl garantilidir diyor ?

Peki ne demek isteniyor product şeysinde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar servise mail attım hemen geri dönüş yaptılar. O uyarıyı dikkate almanıza gerek yok cihazınız globaldir dediler. Elçiye zeval olmaz ben ileteyim
Bende atayim en azindan yazili bir sey olur elimizde

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Sayin ustadim,
Belki Mi8 de topluyor olabilirler. Cunku kapali kutu jelatinin icinde Made in İndia yaziyor. Yada ithalatci kutunun ustune sticker yapistirip tekrar jelatinlemez heralde. Yeni bir gelisme olabilir. Biraz karisik bi durum var gercekten. Burda onemli olan Mi bu cihazlara global destegi kesicekmi yoksa bundan sonraki satislarmi etkilenicek zaman gostericek.
O zaman satarken global diye satan ithalatcilar servisciler ne yapicak?
Hocam önceki mesajımda neden açılıp jelatinlenebileceğini, neden bu zahmete katlandıklarını açıklayan bir link bırakmıştım. Bir kontrol edin isterseniz. Ayrıca Hindistan üretimi Xiaomi cihazlarda sticker değil kurunun üzerinde kocaman made in india yazar oysa bahsedilen bu cihazlarda yok...

sefai77

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
xaomi mi8
Meslek
Özel Şöför
Hocam önceki mesajımda neden açılıp jelatinlenebileceğini, neden bu zahmete katlandıklarını açıklayan bir link bırakmıştım. Bir kontrol edin isterseniz. Ayrıca Hindistan üretimi Xiaomi cihazlarda sticker değil kurunun üzerinde kocaman made in india yazar oysa bahsedilen bu cihazlarda yok...
Benim cihazımda madein india yazıyor bu durumda herhangi bir sıkıntı yok sanırım doğru mu

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2

sefai77

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
xaomi mi8
Meslek
Özel Şöför

bymcs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
MCan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Bu da benim telefonun kutusu etiketde India yazıyor

MI 8

dorukhan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Dorukhan
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği
Bu telefon türkiyeden alınmaz garanti falan hikaye hepsi boş. Telefonlar Brick oldu hiç bir firma çözemedi bunlara göre garanti çatlak camı veya kırık kasayı yapmak. İlk çıktığında Çinden 2500 küsür liraya aldım garanti yok telefon brick oldu servisler garantili yapamadığı telefonlardan 1000 lira ücret istedi benden de aynı fiyatı istedi,kırık cam onarım ücreti 500 600 lira hani garantiliydi ''garanti yazlımdır'' tamam Brick olan telefonları yapamadılar.Yani burdan 3500 aldığınız telefonlar evet garantili ama kafa rahat değil benim görüşüm telefonu yurt dışından alınması alınmadan öncede daha önce bu markayı herhangibi telefonunu kullanmış olmanız lazım yoksa bilmediğiniz bir işlemden sonra telefonlar Brick oluyor...

ercmaster

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ercan
Cihazım
mi5s
Ben mi8 ya da mix2s in kameralarının kötü çektiği fikrini doğru bulmuyorum. Bununla ilgili uzunca bir yazı da yazmıştım. Kısaca tekrar edeyim. Kumlanmayı makul seviyenin bir tık üzerinde kabul edip detay ve gece bile renk paleti ve derinliği arttırmaya yönelik bir ayarı var. Bu kötü çekiyor demek değil. İsterseniz harici bir app ile pastele bulanmış detaydan uzak daha pürüzsüz gşbi görünen, Samsung vari fotoğrafları çekebilirsiniz. Ama bu sefer detay olmaz, renkler basitleşir, sadece ilk bakışta güzel gibi görünen yapay fotoğraf çekmiş olursunuz. Bu açıdan tekrar kamerayı değerlendirmenizi rica ediyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Hocam oradan kontrol ettim hiç iyi şeyler yazmıyor :) serviste o uyarıyı dikkate almayın diyor... Birşey anlamadım ben bu işten ve mi8 den
Link Xiaomi'nin kendisine ait hocam. :)

Ancak cihazınızda şu an için bir sıkıntı yoksa dikkate almasanız da olur tabii ki. İlerleyen dönemlerde Xiaomi global olmayan cihazlara karşı bir yaptırım geliştirirse o zaman düşünürsünüz. Şu an için zaten yapabileceğiniz her hangi bir şey yok :)

Bu da benim telefonun kutusu etiketde India yazıyor

MI 8
Kutu Çince hocam...

bymcs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
MCan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Link Xiaomi'nin kendisine ait hocam. :)

Ancak cihazınızda şu an için bir sıkıntı yoksa dikkate almasanız da olur tabii ki. İlerleyen dönemlerde Xiaomi global olmayan cihazlara karşı bir yaptırım geliştirirse o zaman düşünürsünüz. Şu an için zaten yapabileceğiniz her hangi bir şey yok :)

Kutu Çince hocam...
Doğru hocam
sonradan yapıştırma bir etiket zaten

MI 8

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!