Soru Ritzy Garanti nasıl ?

miui playet

Tecrübeli Üye
Uzman Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
75
Ya olurda telefona birşey plursa ritzy garanti nasıl bilen varsa yazsın lütfen

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
çöp gibi garantisi olmadığını varsayabilirsin

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Valla bana yardımcı olamadılar. Onun haricinde benim gördüğüm bilgisiz bir ekibi var açıkçası bence güvenilir değil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir arkadaşın telefonunu yapacağız diye parmak izi okuyucusunu bozdular antenini çıkarıp takamamışlar. kapağını açık teslim etmişler falan yollarken iki kez düşün derim.

Oyla:

K46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
1
Fake romlu çıkan ve iade etmek zorunda kaldığım R5+ telefonun servisi Ritzy idi. İade edip KVK garantili olanını aldım, KVK olan hem global hem şarj aleti Türkiye uyumlu çıktı. Şahsen Çin versiyon telefonu, "global romlu" diye kelime oyunuyla global versiyonmuş gibi satan yerlerden çakma romla global fiyatına alacağıma, forumda daha cazip fiyata garantisiz olarak satan arkadaştan almayı tercih ederim.

Oyla:

altuns

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlut
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
44
Fake romlu çıkan ve iade etmek zorunda kaldığım R5+ telefonun servisi Ritzy idi. İade edip KVK garantili olanını aldım, KVK olan hem global hem şarj aleti Türkiye uyumlu çıktı. Şahsen Çin versiyon telefonu, "global romlu" diye kelime oyunuyla global versiyonmuş gibi satan yerlerden çakma romla global fiyatına alacağıma, forumda daha cazip fiyata garantisiz olarak satan arkadaştan almayı tercih ederim.
Ben ritzy garantili aldim cakma rom uzerine global rom kurulmus olabilir mi kutu jelatinleri sokulmemisti

Oyla:

miui playet

Tecrübeli Üye
Uzman Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
75
nerden alnarız çakma rom olduğunu

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

K46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
1
Ben ritzy garantili aldim cakma rom uzerine global rom kurulmus olabilir mi kutu jelatinleri sokulmemisti
Çakma yada fake rom dediğimiz olayda, telefon çin versiyon olup, rom global olur, global yazılıma dönüştürme işlemi resmi yollardan yapılmadığı için, güncelleme almayan rom oluyor kısaca.

nerden alnarız çakma rom olduğunu
Ayarlar>Telefon hakkında kısmında Miui sürümü 9.2.6.0.0 gibi 5 bölümden oluşan bir versiyon numarası varsa fake romdur. Orijinal romlarda 9.5.2.0 gibi 4 bölüm bulunur.
bu linkten de, imei yada seri numarası ile sorgulama yapabilirsiniz.

Ek olarak, gerçek global cihazların kutusu turuncu, çin versiyon olup, global diye satılan cihazların kutusu ise kırmızı renklidir.

Son düzenleme:
Oyla:

Bloodin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz Han
Cihazım
Note 4
Konular
2
Yalnız burada bir hata var, telefon sadece Çin'e çıkan bir telefon değilse, yani romunun global versiyonu varsa eğer, global versiyona güncelleme geldiği anda bu güncellemeyi global rom atılmış Çin cihazları da alır, Çin cihazlarının tek sıkıntısı birçoğunda Band 20 olmaması, yani özellikle Band 20'yi daha sık kullanan TT ve Vodafone'da 4G'de bağlantı sorunları ve sık kopmalar yaşanabilmesi. Bu sorun Mi MIX 2S'de MIX 3'de ve Mi 8'de yok, bu cihazların Çin versiyonlarında da Band 20 var.

Benim önerim, telefon madem ki bootloader açık geldi, Mi EU stabil roma geçmenizdir. Xiaomi'nin kendi global romundan çok daha özellikli ve stabil çalışmaktadır.

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Ritzy garantisi, elinde bıçak, silah vs olmadan amazon ormanlarında tek başına kaldığını düşün. İşte Rizty budur. :D

Oyla:
Üst Alt