Çözüldü Resmi Note 6 Pro Aşırı Derecede Kasıyor

HooniganYT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf Hamza
Cihazım
Redmi Not 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global v12.0.1.0
Telefon Modeli
Redmi Note 6 Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar redmi note 6 pro cihazım aşırı derecede kasma yapıyor önceden aynı cihazla oyun oynayabiiyorken şimdi arayüzde bile doğru düzgün gezemiyorum ne yapmalıyım ?

Çözüm
Konudaki orangefox recovery kullanarak yükleyin mutlaka.
Gelişmiş temizlikten tümünü seçip silin ve veriyi biçimlendirme yaparak temiz kurulum yapın ve romu yüklerken strix kerneli seçip yükleyin ekstra kernel yüklemenize gerek yok daha kötü oluyor çünkü.
Romu yükledikten sonra son mesajlarda 69hz modunu yüklemenide tavsiye ederim çok daha akıcı oluyor.

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Hangi romu önerirsiniz hocam ?
Hocam ;

Bunları öneririm Aosp de en güzel ve kullanışlı olan bunlar ve özelleştirmesi çok ikisinde de ama eğer ben saf android kullanayım özelleştirmesi olmasın diyorsanız.

Bunu yükleyebilirsiniz

Oyla:

HooniganYT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf Hamza
Cihazım
Redmi Not 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ;

Bunları öneririm Aosp de en güzel ve kullanışlı olan bunlar ve özelleştirmesi çok ikisinde de ama eğer ben saf android kullanayım özelleştirmesi olmasın diyorsanız.

Bunu yükleyebilirsiniz
Hocam bende bir tane Nusantara adında rom var YouTube de adı gaming rom olarak geçiyor yorumları falan iyi deneyimleyip yorumlayacagim yeni bir konu olarak birde Kernel olarak agni Kernel var ne düşünüyorsunuz iyimidir sizce ?

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
1) Miui rom olarak Rog Final sürümü yayınlandı port olmasına rağmen çok güzel performansı var. Aosp rom gibi aynı.
2) Agni kernel performans konusunda berbat, zaten rog kurarken size hangi kernel kurulsun diye soracak moonlight ve strix var seçeneklerde siz strix seçin.
3) İlla aosp olacaksa Mahi Pawarın Pixel Experience Plus romunu öneririm yeni guncelleme çıkarmış ama denemediğim için bir şey diyemem kullandığım 14.03.2021 tarihli romu çok iyi yine strix kernel kurun. Performans=Strix unutmayın ;)

Oyla:

HooniganYT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf Hamza
Cihazım
Redmi Not 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamamdır hocam teşekkürler ❤️

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Oyla:

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Hocam bende bir tane Nusantara adında rom var YouTube de adı gaming rom olarak geçiyor yorumları falan iyi deneyimleyip yorumlayacagim yeni bir konu olarak birde Kernel olarak agni Kernel var ne düşünüyorsunuz iyimidir sizce ?
Benim kendi görüşüm Kernel Aosp rom için pek faydalı değil kendim note 9 pro kullanıyorum ama agni Kernel ısınma ve sürekli yeniden başlatma durumları olabiliyor. Ojinal olanı bozmamak gerek tabi deneyeyim diyorsanız twrp ile boot dtbo yedeği alarak (harici depolamaya) kurulum yapabilirsiniz. Sıkıntılı durumda geri dönersiniz.

Oyla:
Üst Alt