Rom [RESMİ][11.0]Pixel Experience Rom[Normal][Plus] [AOSP][Beta]Capricorn Mi5s[11.03.21]

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Konuyla alakasız gibi olacak ama alakası da var. Honor 70 cihazımı servise yollayınca benim 3gb ramli mi 5s'e kaldım. Bir çok rom denedim pixel exprience cihazı soba gibi yapti. Bir çok rom da böyle yapıyor.

Xda da crdroid konusunu bulunsun. Gerçekten cihazı kullanılabilir hale getiriyor 2023 de bile. Sıfır ısınma şarjı uzun gidiyor performans çok iyi. Android 13 sürümünü kurdum çok mutluyum.

Rom kurmakta zorlananlar yedek alıp format data yapsın en güncel firmware i yüklesin sonra romu yüklesin. Romdan sonra wipe cache de yapmak lazım.

Qti memory isimli bir magisk modülü var onu da magisk üzerinden kurun kesinlikle.

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Konuyla alakasız gibi olacak ama alakası da var. Honor 70 cihazımı servise yollayınca benim 3gb ramli mi 5s'e kaldım. Bir çok rom denedim pixel exprience cihazı soba gibi yapti. Bir çok rom da böyle yapıyor.

Xda da crdroid konusunu bulunsun. Gerçekten cihazı kullanılabilir hale getiriyor 2023 de bile. Sıfır ısınma şarjı uzun gidiyor performans çok iyi. Android 13 sürümünü kurdum çok mutluyum.

Rom kurmakta zorlananlar yedek alıp format data yapsın en güncel firmware i yüklesin sonra romu yüklesin. Romdan sonra wipe cache de yapmak lazım.

Qti memory isimli bir magisk modülü var onu da magisk üzerinden kurun kesinlikle.
O bahsettiğin zorlanan ben oluyorum :)
Bende revos var ısınıyor pil az gidiyor+ android 8.1
Senin bahsettiğin android 13 te arayüz MIUI yoksa saf android mi
Dediğin işlemleri PC siz yapılır mı sadece telefonu kullanarak indirip yükle şekli twrp den cevap evetse senden biraz daha detay istiyorum
Selametle

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15

Burada mesajlarda rom ve twrp dosyası var. Twrp'yi yükleyin. Sırayla format data, factory reset yapın, reboot recovery yapın, en güncel firmware dosyasını indirin onu flashlayın. Sonra rom dosyasını flashlayın, flashlama sonrası wipe cache yapın, magisk kullanacaksanız onu da flashlayın ve yeniden başlatın cihazı.

Cihazı tekrar twrp de açarsanız twrp depolamayı görmediğini göreceksiniz, ben type c flash bellek kullanıyorum bişey flashlayacaksam.

. En güncel tarihli olan global fw dosyasını flashlayın.

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37

Burada mesajlarda rom ve twrp dosyası var. Twrp'yi yükleyin. Sırayla format data, factory reset yapın, reboot recovery yapın, en güncel firmware dosyasını indirin onu flashlayın. Sonra rom dosyasını flashlayın, flashlama sonrası wipe cache yapın, magisk kullanacaksanız onu da flashlayın ve yeniden başlatın cihazı.

Cihazı tekrar twrp de açarsanız twrp depolamayı görmediğini göreceksiniz, ben type c flash bellek kullanıyorum bişey flashlayacaksam.

. En güncel tarihli olan global fw dosyasını flashlayın.
Teşekkürler hocam deneyeceğim
Selametle

ukayl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9 Pro
Konular
10

Bu romu denemek istiyorum müsait bir zamanda. Rom ile ilgili ekran görüntüleri felan varmı hocam paylaşabilirmisiniz rica etsem_?

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Bu romu denemek istiyorum müsait bir zamanda. Rom ile ilgili ekran görüntüleri felan varmı hocam paylaşabilirmisiniz rica etsem_?
Ekran görüntüsü kendileri paylaşmamışlar ama bildiğimiz stock android özel bir şey yok.

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Bu arada cihazı diriltmenin bir diğer olmazsa olmazı gpu downclock. Oyun oynamak imkansız olduğu için smartpack isimli ücretli uygulamadan gpu ayarlarını gorseldeki gibi yaptım. Isınma daha da azaldı ve performansı bir etkisini görmedim normal kullanımda.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Pixel Experince plus 10 romu elinde olan varmı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada cihazı diriltmenin bir diğer olmazsa olmazı gpu downclock. Oyun oynamak imkansız olduğu için smartpack isimli ücretli uygulamadan gpu ayarlarını gorseldeki gibi yaptım. Isınma daha da azaldı ve performansı bir etkisini görmedim normal kullanımda.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bu cihaza A13 rom ağır geliyor keza pixel 13 de denedim cdroidi 13 de çok kasma yapıyor pixel 11 stabil ama yavaş 10 ise stabil ve hızlı benim bulduğum sürüm ise ilk sürüm gibi bişeydi final sürümü bile değildi o halde güzeldi tek sorunları parmak izi stabil miui daki gibi çalışmıyor android sürümü arttıkça cihaz kaldırmıyor birde kernel 3.18 de iyi 4.4 ağır geliyor çoğu aospu denedim sonuç bu

Son düzenleme:
Üst Alt